Élő Közvetítés

A belgák kiejtették a brazilokat a vébéről

Pénteken este, Kazanyban rendezték a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjének slágermérkőzését, a Brazília-Belgium rangadót, melyen a világranglista második és harmadik helyezettje feszült egymásnak. A dél-amerikai csapat jól kezdett, Neymar szöglete után Thiago Silva kapufát lőtt,

aztán a 13. percben mégis a belgák szereztek vezetést, szintén egy sarokrúgás után Fernandinhóról a saját kapujába pattant a labda.

Megfogta ez a találat a brazil csapatot, a belgáknak pedig nagyon ízlett ekkor a játék, mert berendezkedtek a kontrákra és érett is a második góljuk. Nem is kellett rá túl sokat várniuk:

egy tökéletesen végigvitt kontratámadás végén Kevin De Bruyne lőtt Alisson kapujába. Ahogy a Japán elleni győztes gólnál, úgy most is ki kell emelni Romelu Lukakut, aki nagyszerűen lódult meg a labdával és játszotta meg aztán csapattársát.

A brazilok ugyan padlóra kerültek, de össze azért nem zuhantak, rögtön a 37. percben volt egy szépítési lehetőségük, de Courtois gyönyörű mozdulattal tornázta ki Coutinho lövését.

Már Firminóval a pályán vágott neki a második félidőnek Brazília, amely a lelátóról is komoly biztatást kapott ekkor. Az 55. percben volt egy érdekes helyzet, Kompany csúszott be Gabriel Jesusnak a tizenhatoson belül, vissza is nézték a szituációt, de aztán nem ítéltek büntetőt.

A 76. percben érkezett el a brazil szépítés pillanata, a csereként nem sokkal korábban beállt Renato Augusto fejelt a belga kapuba.

Innentől kezdve benne volt a meccsben a brazil egyenlítés, Augusto ismét ziccerbe került, és Coutinhónak is volt egy hatalmas lehetősége, de egyikük sem találta el a kaput, majd Courtois tornázta fölé Neymar lövését. Az óra aztán szép lassan lepergett, Belgium a kínálkozó lehetőséget maximálisan kihasználva nyert 2-1-re és készülhet a Franciaország elleni elődöntőre.

Cavani nélkül Uruguay könnyű préda volt a franciáknak
Uruguay eddig négy meccsen csak egy gólt kapott, most viszont a franciáktól kettőt is, a második egy óriási potya volt.

Brazília 2002 óta csak szenved az európai csapatok ellen az egyenes kieséses szakaszban, 2006-ban Franciaországtól, 2010-ben Hollandiától, 2014-ben pedig előbb Németországtól (az ominózus 1-7 a hazai elődöntőben) majd Hollandiától (0-3 a bronzmeccsen) kaptak ki. Belgium 1986 után jutott ismét a legjobb négy közé – akkor először elődöntőztek, végül a negyedik lettek.

A brazilok és az uruguayiak búcsújával az is eldőlt, hogy csak európai csapatok lesznek majd a négy között, a másik ágon ugyanis svéd-angol és orosz-horvát elődöntőt rendeznek szombaton. Az idei mindössze az ötödik alkalom a világbajnokságok történetében, ahol nem jutott dél-amerikai csapat a négy közé, erre korábban csak 1934-ben, 1966-ban, 1982-ben és 2006-ban volt.

Eredmény – vb-negyeddöntő

Kazany Aréna, Játékvezető: Milorad Mazic (szerb)

Brazília – Belgium 1-2 (0-2)

Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (R. Augusto, 73.), Fernandinho – Willian (Firmino, a szünetben), Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus (Douglas Costa, 58.). Szövetségi kapitány: Tite

Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (Vermaelen, 83.) – De Bruyne, Lukaku (Tielemans, 87.), Hazard. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Gólszerzők: Augusto (76.) illetve Fernandinho (13. – öngól), De Bruyne (31.)

Sárga lap: Fernandinho (85.), Fagner (90.) Alderweireld (47.), Meunier (71.)

Piros lap:

Itt a vége az első félidőnek

Micsoda első 45 perc volt ez? Csak kapkodjuk a fejünket. Jól kezdtek a brazilok, aztán mondhatni a semmiből vezetést szerzett Belgium, Fernandinho csúsztatott a saját kapujába egy szöglet után. Innentől kezdve minden az európai együttes kedve szerint alakult, egy kontra végén De Bruyne meg is tudta duplázni a vezetést. 0-2, most egy kis szünet, aztán folytatás. Brazília egyébként az utolsó talpon lévő nem európai csapat az követően, hogy Uruguay délután kiesett.

Alissonnak kell védenie

A tizenhatos csücskétől nem messze végezhetett el szabadrúgást Belgium, De Bruyne állt a labda mögé, lövése után a labda veszélyesen csapódott lefelé, a brazil kapus nem is merte fogni, inkább a kapu fölé paskolta.

Kilenc különböző belga gólszerző eddig a vébén

Ezt csak ideteszem, és keresem addig az állam, ami valahová lezuhant:

Mekkora védés!

Óriási szerencsénk van, a brazilok ugyanis mennek előre, azaz pörög tovább a meccs annak ellenére is, hogy a belgák elég jó helyzetbe kerülte. Courtois-nak van így most teendője, Coutinho lövésénél pedig elég nagy bravúrt kellett bemutatni, a levegőben úszva tolta ki oldalra a hosszúra érkező löketet.

De Bruyne bombagólt ragaszt a brazil kapuba

GÓÓÓÓL!!! Már 2-0-ra vezet Belgium! Egy brazil szöglet utáni belga kontra végén már-már úgy tűnt, hogy De Bruyne elönzőzi, de aztán jobbal fantasztikusan kilőtte a brazil kapu hosszú oldalát, Alisson tehetetlen.

Nyitókép: Jewel SAMAD / AFP

Most minden a belgáknak kedvez

Miben nagyon erős ez a csapat? A kontrákban. Mit kell most tenniük a braziloknak? Támadni.

Fotó: BRUNO FAHY / BELGA MAG / BELGA

Kedves olvasóink: jó a meccs

Végre nem egy unalmas tingli-tangli mérkőzés az egyenes kieséses szakaszban (persze más találkozó is volt kiváló), a belgák vérszemet kaptak, most a jobb szélen próbálták megverni a brazil védelmet, de Meunier utolsó passza elakadt egy védő sarkán.

Van baj a belga védelemben

Újabb veszélyes brazil szöglet, most Paulinho állt üresen a kapuval szemben, de borzalmasan találta el a labdát kapásból.

Kapufa!

Majdnem ott volt a meccs első gólja! A brazilok harcoltak ki szögletet, Neymar ívelt középre, Mirande megcsúsztatta a labdát, Thiago Silva pedig tökéletes ütemben érkezett a kapu elé, de a comnjáról a kapufára pattant a labda. Courtois verve volt, de ezt most megúszták a belgák.

MEGY. A. MECCS.

Elkezdődött! Vajon a világ második (Brazília) vagy harmadik (Belgium) legerősebb csapata jut be a négy közé? 90 (vagy esetleg 120, netán pár büntetőt) után megtudjuk. Sárga felsőben és kék nadrágban a brazilok – ők kezdtek -, pirosban a belgák.

Az első elődöntősünk már meg is van

Franciaország az, amely egy órási potyagólt hozó meccsen győzte le 2-0-ra Uruguayt:

A vébé egyik legszomorúbb pillanata pedig az volt, amikor a kamera elcsípte a már a meccs közben síró José Gíménezt:

Még vége sem volt a meccsnek, de már elsírta magát az uruguayi védő
José María Giménez nem bírta leplezni csalódottságát.

Ez lesz a két csapat ötödik mérkőzése

A legelső még 1963-ban volt, akkor a belgák 5-1-re nyertek, az utána lévő három találkozót azonban a dél-amerikaiak húzták be. Világbajnokságon egyszer találkoztak, 2002-ben, a nyolcaddöntőben Rivaldo és Ronaldo gólja döntött.

Kényszerhelyzetben a brazilok

Az már egy jó hír a csapat számára, hogy Marcelo teljesen felépült és vállalni tudta a játékot, Danilóról azonban kiderült, hogy ha tovább is megy Brazília, akkor sem fog tudni játszani. A brazil bajnokságban focizó Fagner helyettesíti. Casemiro eltiltását tölti, az ő helyére Fernandinho ugrott be.

A belgáknál bekerült a kezdőbe az a Marouane Fellaini, aki Japán ellen csereként beállva szerzett nagyon fontos gólt, illetve ott lesz a Chadli is, aki szintén a kispadról beállva lett nyerőember. A belgák 0-2-ről fordítottak és jutottak tovább.

• Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho, Fernandinho – Willian, Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus
  • Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli – De Bruyne, Lukaku, Hazard