Élő Közvetítés

A belgák kiejtették a brazilokat a vébéről

Pénteken este, Kazanyban rendezték a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjének slágermérkőzését, a Brazília-Belgium rangadót, melyen a világranglista második és harmadik helyezettje feszült egymásnak. A dél-amerikai csapat jól kezdett, Neymar szöglete után Thiago Silva kapufát lőtt,

aztán a 13. percben mégis a belgák szereztek vezetést, szintén egy sarokrúgás után Fernandinhóról a saját kapujába pattant a labda.

Megfogta ez a találat a brazil csapatot, a belgáknak pedig nagyon ízlett ekkor a játék, mert berendezkedtek a kontrákra és érett is a második góljuk. Nem is kellett rá túl sokat várniuk:

egy tökéletesen végigvitt kontratámadás végén Kevin De Bruyne lőtt Alisson kapujába. Ahogy a Japán elleni győztes gólnál, úgy most is ki kell emelni Romelu Lukakut, aki nagyszerűen lódult meg a labdával és játszotta meg aztán csapattársát.

A brazilok ugyan padlóra kerültek, de össze azért nem zuhantak, rögtön a 37. percben volt egy szépítési lehetőségük, de Courtois gyönyörű mozdulattal tornázta ki Coutinho lövését.

Már Firminóval a pályán vágott neki a második félidőnek Brazília, amely a lelátóról is komoly biztatást kapott ekkor. Az 55. percben volt egy érdekes helyzet, Kompany csúszott be Gabriel Jesusnak a tizenhatoson belül, vissza is nézték a szituációt, de aztán nem ítéltek büntetőt.

A 76. percben érkezett el a brazil szépítés pillanata, a csereként nem sokkal korábban beállt Renato Augusto fejelt a belga kapuba.

Innentől kezdve benne volt a meccsben a brazil egyenlítés, Augusto ismét ziccerbe került, és Coutinhónak is volt egy hatalmas lehetősége, de egyikük sem találta el a kaput, majd Courtois tornázta fölé Neymar lövését. Az óra aztán szép lassan lepergett, Belgium a kínálkozó lehetőséget maximálisan kihasználva nyert 2-1-re és készülhet a Franciaország elleni elődöntőre.

Cavani nélkül Uruguay könnyű préda volt a franciáknak
Uruguay eddig négy meccsen csak egy gólt kapott, most viszont a franciáktól kettőt is, a második egy óriási potya volt.

Brazília 2002 óta csak szenved az európai csapatok ellen az egyenes kieséses szakaszban, 2006-ban Franciaországtól, 2010-ben Hollandiától, 2014-ben pedig előbb Németországtól (az ominózus 1-7 a hazai elődöntőben) majd Hollandiától (0-3 a bronzmeccsen) kaptak ki. Belgium 1986 után jutott ismét a legjobb négy közé – akkor először elődöntőztek, végül a negyedik lettek.

A brazilok és az uruguayiak búcsújával az is eldőlt, hogy csak európai csapatok lesznek majd a négy között, a másik ágon ugyanis svéd-angol és orosz-horvát elődöntőt rendeznek szombaton. Az idei mindössze az ötödik alkalom a világbajnokságok történetében, ahol nem jutott dél-amerikai csapat a négy közé, erre korábban csak 1934-ben, 1966-ban, 1982-ben és 2006-ban volt.

Eredmény – vb-negyeddöntő

Kazany Aréna, Játékvezető: Milorad Mazic (szerb)

Brazília – Belgium 1-2 (0-2)

Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (R. Augusto, 73.), Fernandinho – Willian (Firmino, a szünetben), Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus (Douglas Costa, 58.). Szövetségi kapitány: Tite

Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (Vermaelen, 83.) – De Bruyne, Lukaku (Tielemans, 87.), Hazard. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Gólszerzők: Augusto (76.) illetve Fernandinho (13. – öngól), De Bruyne (31.)

Sárga lap: Fernandinho (85.), Fagner (90.) Alderweireld (47.), Meunier (71.)

Piros lap:

Későn ébredt Brazília, Belgium jutott a vébéelődöntőbe

A belga labdarúgó-válogatott a világbajnokság egyik legjobb meccsén győzte le 2-1-re a brazil csapatot. Belgium az első félidőben befűzte az oktatófilmet, Fernandinho öngólja és Kevin De Bruyne pazar lövése után kétgólos előnybe kerültek. A brazilok a második félidő közepére tértek magukhoz, szépítettek is a csereként beállt Renato Augusto révén, de többször nem tudtak kapuba találni. Brazília a 2002-es vébé óta nem tudott legyőzni európai csapatot az egyenes kieséses szakaszban.

Courtois nagy védése!

Neymar tekerte kapura a labdát kapásból, Courtois azonban léc fölé tolta a labdát. A visszajátszás alapján nem biztos, hogy bement volna a labda, de a belga kapus ezt nem tudhatta. Ez volt a nyolcadik védése.

Neymar tizenegyest reklamál

Meglepődött még valaki? Fagner ívelte be a labdát, Meunier szorításában Neymar elesett, majd tizenegyest reklamált. Kirúgással folytatódott a játék.

Öt perc egyébként a hosszabbítás.

Mit hagyott ki Coutinho...

Feléledtek a brazilok, most Neymar verte meg a védőjét, tökéletes labdát készített le Coutinhónak, aki valami bődületesen rosszul találta el azt, csoda, hogy nem bedobás lett. Ezek nem férnek bele.

Cseréltek egyet a belgák

Várható volt, hogy hamarosan beküldi a friss embereit Martínez – mester, hogy az M4-et idézzük -, Vermaelen jött be Chadli helyére.

Renato Augusto centikre a hőssé válástól!

Mi van itt? Renato Augusto kapott egy remek kiugratást, senki nem fogta, szemben állt a kapuval és még meg is nézhette hova lő, de a kapu mellé célzott. Csereként beállva, pár perc alatt kiegyenlített volna, imába foglalják a nevét otthon, az biztos.

A brazilok már nem cserélnek

Persze, ha nem lesz hosszabbítás, mert ott ugye engedélyezett a negyedik váltás. Renato Augusto jött be, Paulinho le. A belgák még nem cseréltek.

Hopp-hopp, ez nem jó hír a belgáknak

Meunier rúgta fel Neymart, kapott egy sárgát, így, ha továbbjutnak a belgák – és most nagyon úgy fest -, akkor nem játszhat a franciák elleni elődöntőben. Azt egyébként meg kell jegyezni, hogy a sárgától függetlenül Meunier nagyon jól dolgozik klubtársa ellen.

Vajon lesz brazil történelem?

Merthogy még egyetlen csapat sem jutott tovább a vébék történetében az egyenes kieséses szakaszban, amely az első félidőben legalább kétgólos hátrányba került. Már csak alig több, mint 20 perce van Brazíliának, hogy ennek a sorozatnak véget vessen. Bár a játékuk nem pont ez vetíti előre.

Miért nem passzolt Hazard?

Nagyon be akart szállni a gólparédba, egy újabb belga kontra végén lőtte el a kapu előtt keresztbe a labdát. Pedig ott érkezett a hosszún Lukaku, ha meg tudja játszani, 0-3 lenne most. Nem a passzot választotta.

Hová tűnt Gabriel Jesus?

Azt láttam, hogy most elhagyta a pályát, de ezt az egész vébéjére értem. Számára egy csalódás ez a torna. Douglas Costa a helyén.

Újabb tizenegyesgyanú

Na jó, ez most tényleg gyanús volt. Kompany csúszott be Gabriel Jesúsnak teljesen feleslegesen az alapvonalnál, a csatár pedig kizuhant a pályáról. Visszanézték az esetet, egy kameraállás alapján semmi nem volt, másik kettőből viszont már neccesnek nézett ki a szitu. Nem fújtak büntetőt.

Mindenki döntse el maga:

Na, ez most mi volt?

Neymar esett el a tizenhatoson belül, mutogatta, hogy ez tizenegyes, a szerb spori meg kicsit félreérthetően mutogatott vissza, amiből arra is következtethettünk volna, hogy visszanézik. Nem nézték.

Mi visszajátszásból láthattuk, Neymar szépen megpróbálta beakasztani a lábát Fellainibe, miközben dobta magát.

Megvan a meccs első sárgája is

Paulinho lódult meg a megszerzett labdával egy belga szabadrúgás után, Alderweireld pedig buktatta őt, jogos a sárga. A brazil középpályás ugyanakkor bemutatta azt a bravúrt, hogy bukfenc közben reklamált sárga lapot.

Ahogy várható volt, jön Firmino

Titének változtatnia kellett valamit, meglépte a legkézenfekvőbb dolgot és pályára küldte a Liverpoollal Bajnokok Ligája-döntőbe jutó Firmonót. Willian hagyta el a pályát. Megy a második félidő.