Belgium's players celebrate their second goal during the Russia 2018 World Cup quarter-final football match between Brazil and Belgium at the Kazan Arena in Kazan on July 6, 2018. / AFP PHOTO / SAEED KHAN / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MOBILE PUSH ALERTS/DOWNLOADS

A belgák kiejtették a brazilokat a vébéről

Futó Csaba
Futó Csaba

Frissítve: 2018. 07. 07. 00:292018. 07. 06. 19:46

Pénteken este, Kazanyban rendezték a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjének slágermérkőzését, a Brazília-Belgium rangadót, melyen a világranglista második és harmadik helyezettje feszült egymásnak. A dél-amerikai csapat jól kezdett, Neymar szöglete után Thiago Silva kapufát lőtt,

aztán a 13. percben mégis a belgák szereztek vezetést, szintén egy sarokrúgás után Fernandinhóról a saját kapujába pattant a labda.

Megfogta ez a találat a brazil csapatot, a belgáknak pedig nagyon ízlett ekkor a játék, mert berendezkedtek a kontrákra és érett is a második góljuk. Nem is kellett rá túl sokat várniuk:

egy tökéletesen végigvitt kontratámadás végén Kevin De Bruyne lőtt Alisson kapujába. Ahogy a Japán elleni győztes gólnál, úgy most is ki kell emelni Romelu Lukakut, aki nagyszerűen lódult meg a labdával és játszotta meg aztán csapattársát.

A brazilok ugyan padlóra kerültek, de össze azért nem zuhantak, rögtön a 37. percben volt egy szépítési lehetőségük, de Courtois gyönyörű mozdulattal tornázta ki Coutinho lövését.

Már Firminóval a pályán vágott neki a második félidőnek Brazília, amely a lelátóról is komoly biztatást kapott ekkor. Az 55. percben volt egy érdekes helyzet, Kompany csúszott be Gabriel Jesusnak a tizenhatoson belül, vissza is nézték a szituációt, de aztán nem ítéltek büntetőt.

A 76. percben érkezett el a brazil szépítés pillanata, a csereként nem sokkal korábban beállt Renato Augusto fejelt a belga kapuba.

Innentől kezdve benne volt a meccsben a brazil egyenlítés, Augusto ismét ziccerbe került, és Coutinhónak is volt egy hatalmas lehetősége, de egyikük sem találta el a kaput, majd Courtois tornázta fölé Neymar lövését. Az óra aztán szép lassan lepergett, Belgium a kínálkozó lehetőséget maximálisan kihasználva nyert 2-1-re és készülhet a Franciaország elleni elődöntőre.

NIZHNY NOVGOROD, RUSSIA - JULY 06 : Antoine Griezmann (7) of France celebrates after scoring a goal with his team mates during of the 2018 FIFA World Cup Russia quarter final match between Uruguay and France at the Nizhny Novgorod Stadium in Nizhny Novgorod, Russia on July 06, 2018. Gokhan Balci / Anadolu Agency
Cavani nélkül Uruguay könnyű préda volt a franciáknak
Uruguay eddig négy meccsen csak egy gólt kapott, most viszont a franciáktól kettőt is, a második egy óriási potya volt.

Brazília 2002 óta csak szenved az európai csapatok ellen az egyenes kieséses szakaszban, 2006-ban Franciaországtól, 2010-ben Hollandiától, 2014-ben pedig előbb Németországtól (az ominózus 1-7 a hazai elődöntőben) majd Hollandiától (0-3 a bronzmeccsen) kaptak ki. Belgium 1986 után jutott ismét a legjobb négy közé – akkor először elődöntőztek, végül a negyedik lettek.

A brazilok és az uruguayiak búcsújával az is eldőlt, hogy csak európai csapatok lesznek majd a négy között, a másik ágon ugyanis svéd-angol és orosz-horvát elődöntőt rendeznek szombaton. Az idei mindössze az ötödik alkalom a világbajnokságok történetében, ahol nem jutott dél-amerikai csapat a négy közé, erre korábban csak 1934-ben, 1966-ban, 1982-ben és 2006-ban volt.

Eredmény – vb-negyeddöntő

Kazany Aréna, Játékvezető: Milorad Mazic (szerb)

Brazília – Belgium 1-2 (0-2)

Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (R. Augusto, 73.), Fernandinho – Willian (Firmino, a szünetben), Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus (Douglas Costa, 58.). Szövetségi kapitány: Tite

Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (Vermaelen, 83.) – De Bruyne, Lukaku (Tielemans, 87.), Hazard. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Gólszerzők: Augusto (76.) illetve Fernandinho (13. – öngól), De Bruyne (31.)

Sárga lap: Fernandinho (85.), Fagner (90.) Alderweireld (47.), Meunier (71.)

Piros lap:

Élő hírfolyam
21:53

Későn ébredt Brazília, Belgium jutott a vébéelődöntőbe

A belga labdarúgó-válogatott a világbajnokság egyik legjobb meccsén győzte le 2-1-re a brazil csapatot. Belgium az első félidőben befűzte az oktatófilmet, Fernandinho öngólja és Kevin De Bruyne pazar lövése után kétgólos előnybe kerültek. A brazilok a második félidő közepére tértek magukhoz, szépítettek is a csereként beállt Renato Augusto révén, de többször nem tudtak kapuba találni. Brazília a 2002-es vébé óta nem tudott legyőzni európai csapatot az egyenes kieséses szakaszban.

90+4'

Courtois nagy védése!

Neymar tekerte kapura a labdát kapásból, Courtois azonban léc fölé tolta a labdát. A visszajátszás alapján nem biztos, hogy bement volna a labda, de a belga kapus ezt nem tudhatta. Ez volt a nyolcadik védése.

90+1'

Neymar tizenegyest reklamál

Meglepődött még valaki? Fagner ívelte be a labdát, Meunier szorításában Neymar elesett, majd tizenegyest reklamált. Kirúgással folytatódott a játék.

Öt perc egyébként a hosszabbítás.

84'

Mit hagyott ki Coutinho...

Feléledtek a brazilok, most Neymar verte meg a védőjét, tökéletes labdát készített le Coutinhónak, aki valami bődületesen rosszul találta el azt, csoda, hogy nem bedobás lett. Ezek nem férnek bele.

83'

Cseréltek egyet a belgák

Várható volt, hogy hamarosan beküldi a friss embereit Martínez – mester, hogy az M4-et idézzük -, Vermaelen jött be Chadli helyére.

81'

Renato Augusto centikre a hőssé válástól!

Mi van itt? Renato Augusto kapott egy remek kiugratást, senki nem fogta, szemben állt a kapuval és még meg is nézhette hova lő, de a kapu mellé célzott. Csereként beállva, pár perc alatt kiegyenlített volna, imába foglalják a nevét otthon, az biztos.

73'

A brazilok már nem cserélnek

Persze, ha nem lesz hosszabbítás, mert ott ugye engedélyezett a negyedik váltás. Renato Augusto jött be, Paulinho le. A belgák még nem cseréltek.

71'

Hopp-hopp, ez nem jó hír a belgáknak

Meunier rúgta fel Neymart, kapott egy sárgát, így, ha továbbjutnak a belgák – és most nagyon úgy fest -, akkor nem játszhat a franciák elleni elődöntőben. Azt egyébként meg kell jegyezni, hogy a sárgától függetlenül Meunier nagyon jól dolgozik klubtársa ellen.

21:26

Vajon lesz brazil történelem?

Merthogy még egyetlen csapat sem jutott tovább a vébék történetében az egyenes kieséses szakaszban, amely az első félidőben legalább kétgólos hátrányba került. Már csak alig több, mint 20 perce van Brazíliának, hogy ennek a sorozatnak véget vessen. Bár a játékuk nem pont ez vetíti előre.

61'

Miért nem passzolt Hazard?

Nagyon be akart szállni a gólparédba, egy újabb belga kontra végén lőtte el a kapu előtt keresztbe a labdát. Pedig ott érkezett a hosszún Lukaku, ha meg tudja játszani, 0-3 lenne most. Nem a passzot választotta.

58'

Hová tűnt Gabriel Jesus?

Azt láttam, hogy most elhagyta a pályát, de ezt az egész vébéjére értem. Számára egy csalódás ez a torna. Douglas Costa a helyén.

55'

Újabb tizenegyesgyanú

Na jó, ez most tényleg gyanús volt. Kompany csúszott be Gabriel Jesúsnak teljesen feleslegesen az alapvonalnál, a csatár pedig kizuhant a pályáról. Visszanézték az esetet, egy kameraállás alapján semmi nem volt, másik kettőből viszont már neccesnek nézett ki a szitu. Nem fújtak büntetőt.

Mindenki döntse el maga:

53'

Na, ez most mi volt?

Neymar esett el a tizenhatoson belül, mutogatta, hogy ez tizenegyes, a szerb spori meg kicsit félreérthetően mutogatott vissza, amiből arra is következtethettünk volna, hogy visszanézik. Nem nézték.

Mi visszajátszásból láthattuk, Neymar szépen megpróbálta beakasztani a lábát Fellainibe, miközben dobta magát.

47'

Megvan a meccs első sárgája is

Paulinho lódult meg a megszerzett labdával egy belga szabadrúgás után, Alderweireld pedig buktatta őt, jogos a sárga. A brazil középpályás ugyanakkor bemutatta azt a bravúrt, hogy bukfenc közben reklamált sárga lapot.

46'

Ahogy várható volt, jön Firmino

Titének változtatnia kellett valamit, meglépte a legkézenfekvőbb dolgot és pályára küldte a Liverpoollal Bajnokok Ligája-döntőbe jutó Firmonót. Willian hagyta el a pályát. Megy a második félidő.