Élő Közvetítés

Cavani nélkül Uruguay könnyű préda volt a franciáknak

A futballvébék negyedik uruguayi-francia meccse az első olyan volt, amelyet a két csapat az egyenes kieséses szakaszban játszott.

A franciák a korábbi három alkalomból egyszer sem tudtak nyerni, és ami aggasztó lehetett a semleges szurkolók számára, hogy 2002-ben és 2010-ben is 0-0 lett a vége.

Hiába vetett be mindent az uruguayi orvosi stáb, Edinson Cavanit nem sikerült összedrótozni, így a portugálokat duplájával kiejtő csatár nem került a meccsre nevezett keretbe. A másik oldalon Blaise Matuidi volt a nagy hiányzó, aki eltiltás miatt nem léphetett pályára, őt Corentin Tolissónak kellett pótolnia.

Az első tíz percben meglepően bátran játszottak az uruguayiak, aztán fokozatosan átvette a játék irányítását a francia csapat. Ennek ellenére az első félórában mindössze két eseményt lehetett feljegyezni, az egyik Kylian Mbappé pocsék fejese volt nagy helyzetben, a másik pedig Hugo Lloris kalandja a szitakötővel.

A 40. percben aztán Antoine Griezmann szabadrúgása után Raphael Varane fejelt a jobb alsóba, Uruguay második gólját kapta a tornán, és ismét egy pontrúgás után.

A dél-amerikaiak még a félidő előtt egyenlíthettek volna, de Lloris óriási védést mutatott be Martín Cáceres fejesénél, a kipattanót pedig Diego Godín bikázta a világűrbe.

A franciák még egy vb-meccset sem buktak el, ha vezettek a félidőben, és most sem engedték ki a kezükből a győzelmet, amit a vébé talán legnagyobb potyájával biztosítottak be: Griezmann középre tartó lövését nyelte be Fernando Muslera.

Ez nagyjából el is vette Uruguay kedvét, Cavani nélkül nagyon vérszegény volt a kétszeres világbajnok játéka.

A franciák pedig úgy jutottak be a négy közé, hogy eddig talán csak az argentinok ellen adtak ki magukból mindent. Az elődöntőben akár Brazília, akár Belgium következik, a legnagyobb teszt vár majd Didier Deschamps egyébként óriási potenciállal bíró csapatára.

Eredmény – negyeddöntő:

Uruguay – Franciaország 0-2 (0-1)
Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző
v.: Pitana (argentin)
Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt – Nández (Urretaviscaya, 73.), Torreira, Bentancur (C. Rodríguez, 59.), Vecino – Suárez, Stuani (M. Gómez, 59.).
Franciaország: Lloris – Pavard, Varene, Umtiti, L. Hernández – Pogba, Kanté, Tolisso (Nzonzi, 80.) – Mbappé (Dembélé, 88.), Giroud, Griezmann (Fekir, 90+3.).
gól: Varane (40.), Griezmann (61.)
sárga lap: Bentancur (39.), Godín (69.), illetve L. Hernández (33.), Mbappé (69.)

Kiemelt kép: Gokhan Balci / Anadolu Agency

Cavani nélkül esélye sem volt Uruguaynak a franciák ellen

Franciaország az első elődöntős a világbajnokságon, miután 2-0-ra legyőzte Uruguayt, amely nem bírta el, hogy a portugálok ellen duplázó Edinson Cavani sérülés miatt hiányzott. Az első félidőben Raphael Varane fejesével szerzett vezetést az Eb-ezüstérmes, de kellett Hugo Lloris óriási védése is, hogy a félidőben maradjon a vezetést. A második félidőben Fernando Muslera hatalmasat potyázott Antoine Griezmann védhetőnek tűnő lövésénél, és ez a gól mindent eldöntött. A franciák Brazíliával vagy Belgiummal találkoznak a négy között.

Még 5 perc

Ennyi lesz a hosszabbítás. A 2×15-től viszont messze van Uruguay.

Nem is nézte a labdát

Urretaviscaya próbálta lefutni Lucas Hernándezt, aki a labdát nem is nézte, csak hogy az uruguayi cserejátékos nem tudjon elmenni mellette. Urretaviscaya látta, hogy nem megy neki, elesett, hátha kaphat egy tizenegyest, de az argentin bíró széles mozdulatokkal jelezte, hogy nem volt semmi.

Jó sokáig jegelték a labdát a franciák

Okosan tartották a labdát majdnem két percig az uruguayi térfélén, aztán Mbappé próbált elindulni a kapu felé, de a 16-oson belül megállították, aztán Giroud egy felejthető lövéssel fejezte be az akciót.

Kaput illett volna találni

Tolisso 18 méterről, a kapuval szemből lőhetett, de lazán fölé emelte, pedig ez megint lehetőség volt. Griezmann ennél rosszabb helyzetből lőtt gólt, igaz, ott Muslera is vele volt.

Mbappé a földön, Godín majdnem meglincselte

A francia fiatal csatára nem az a típus, aki nagyon fetrengene, de most azért rájátszott, amikor elfutott Nández mellett, bár tény, hogy az ellenfele hozzáért. Godín erre nagyon bepipult, fel akarta rángatni a földről a franciát, a vége persze nagy csetepaté lett, és aztán mindkét érintett besárgult.

Anyósom bőrkabátban kifejeli

A mai közvetítésben még nem említettem meg a régi edzőm, pedig az ilyen szituációkra is megvolt a maga aranyköpése. Tényleg érthetetlen Muslera mozdulata. Gyakorlatilag ellépett a labda elől, majd sután nyúlt vissza.

Kettős csere Uruguaynál

Bentancur és Stuani már csak a padon figyelheti a meccset, C. Rodríguez és Maxi Gómez érkezett.

Volt jobb

Pavard rúgott már egy szenzációs gólt a vébén, az argentinoknak talált be egy tökéletes lövéssel. Most nem sikerült ezt lemásolni, egy kifejelt labdát magasan a léc fölé vágott.

Hármas karambol

Pogba és Cáceres is a labdát figyelte Mbappé szabadrúgásnál, amelyet végül Muslera ütött el, de a levegőben ütközött a kapussal a másik két játékossal, akik számára nem volt kellemes a találkozás. De végül mindenki folytatta.

Majdnem elbénázta az uruguayi kapus

Muslera addig várt egy hazatett labdánál, amíg Griezmann odaért, majd megpróbálta kicselezni a francia csatárt, de a csel besült, és Muslerának szerencséje volt, hogy végül kigurult a labda az alapvonalon túlra.

Ez most gyenge volt

Megint Griezmann ívelhetett be szabadrúgást, de ez most Muslera kezében landolt.

Ha vezetnek a franciák félidőben

Eddig 21 alkalom volt, amikor a franciák jobban álltak a félidőben egy vb-meccsen. Ezek közül húszat megnyertek és csak egy végződött döntetlennel.

Uruguay viszont az utolsó 16 vb-meccséből egyet sem nyert meg, ha az első gólt az ellenfél szerezte. Az utolsó fordítást épp a franciák ellen mutatták be – még 1966-ban, amikor 2-1 lett a vége.

Griezmanné az utolsó labdaérintés

2 perc volt a ráadás, majd az öltözőbe küldte a csapatokat az argentin bíró. Vezet Franciaország, de az utolsó percek uruguayi rohamai alapján jó kis második félidő várhat ránk.

Lloris óriásit védett

Egy szabadrúgás után Cáceres fejelt, a labda a jobb sarok felé tartott, de Lloris odaért, majd a kipattanót Godín bikázta fél méterről a stadionon kívülre. Nagyon közel volt az egyenlítés!