Cavani nélkül Uruguay könnyű préda volt a franciáknak

A futballvébék negyedik uruguayi-francia meccse az első olyan volt, amelyet a két csapat az egyenes kieséses szakaszban játszott.

A franciák a korábbi három alkalomból egyszer sem tudtak nyerni, és ami aggasztó lehetett a semleges szurkolók számára, hogy 2002-ben és 2010-ben is 0-0 lett a vége.

Hiába vetett be mindent az uruguayi orvosi stáb, Edinson Cavanit nem sikerült összedrótozni, így a portugálokat duplájával kiejtő csatár nem került a meccsre nevezett keretbe. A másik oldalon Blaise Matuidi volt a nagy hiányzó, aki eltiltás miatt nem léphetett pályára, őt Corentin Tolissónak kellett pótolnia.

Az első tíz percben meglepően bátran játszottak az uruguayiak, aztán fokozatosan átvette a játék irányítását a francia csapat. Ennek ellenére az első félórában mindössze két eseményt lehetett feljegyezni, az egyik Kylian Mbappé pocsék fejese volt nagy helyzetben, a másik pedig Hugo Lloris kalandja a szitakötővel.

A 40. percben aztán Antoine Griezmann szabadrúgása után Raphael Varane fejelt a jobb alsóba, Uruguay második gólját kapta a tornán, és ismét egy pontrúgás után.

A dél-amerikaiak még a félidő előtt egyenlíthettek volna, de Lloris óriási védést mutatott be Martín Cáceres fejesénél, a kipattanót pedig Diego Godín bikázta a világűrbe.

A franciák még egy vb-meccset sem buktak el, ha vezettek a félidőben, és most sem engedték ki a kezükből a győzelmet, amit a vébé talán legnagyobb potyájával biztosítottak be: Griezmann középre tartó lövését nyelte be Fernando Muslera.

Ez nagyjából el is vette Uruguay kedvét, Cavani nélkül nagyon vérszegény volt a kétszeres világbajnok játéka.

A franciák pedig úgy jutottak be a négy közé, hogy eddig talán csak az argentinok ellen adtak ki magukból mindent. Az elődöntőben akár Brazília, akár Belgium következik, a legnagyobb teszt vár majd Didier Deschamps egyébként óriási potenciállal bíró csapatára.

Eredmény – negyeddöntő:

Uruguay – Franciaország 0-2 (0-1)
Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző
v.: Pitana (argentin)
Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt – Nández (Urretaviscaya, 73.), Torreira, Bentancur (C. Rodríguez, 59.), Vecino – Suárez, Stuani (M. Gómez, 59.).
Franciaország: Lloris – Pavard, Varene, Umtiti, L. Hernández – Pogba, Kanté, Tolisso (Nzonzi, 80.) – Mbappé (Dembélé, 88.), Giroud, Griezmann (Fekir, 90+3.).
gól: Varane (40.), Griezmann (61.)
sárga lap: Bentancur (39.), Godín (69.), illetve L. Hernández (33.), Mbappé (69.)

Kiemelt kép: Gokhan Balci / Anadolu Agency

Élő hírfolyam

Kaput eltaláló lövés!!!!!

Az Intert az utolsó olasz fordulóban a BL-be fejelő Vecino ezúttal lábbal szeretett volna maradandó élményt okozni, de a lövése csak arra volt jó, hogy Lloris némileg átmozgassa kissé elmacskásodott végtagjait.

Nández vs Hernández

A francia balhátvéd a nadrágjánál rántotta le az uruguayi középpályást, sárgát kapott. Neki még nem volt, úgyhogy ha nyernek a franciák, nem kell kihagynia az elődöntőt.

Uruguay aktívan kezdett, de azóta

Az első 10 percben váratlanul sokat jöttek előre az uruguayiak, de azóta sokkal többet van a labda a franciáknál, akik Mbappé fejesén kívül más nem tudtak eddig felmutatni.

Mbappé ezt elpuskázta

Az argentinokat kivégző francia csatár teljesen üresen maradt az uruguayi 16-oson belül, le is vehette volna a labdát, de helyette rossz ütemben felugorva a kapu fölé fejelte. Pedig nagy lehetőség volt!

Lloris volt nagyon bátor

Egy uruguayi szögletnél ugrott ki a kapujából, hogy elöklözze a lefejelt labdát, amire egy kékmezes is elindult elég magasra emelt lábbal.

Ajajjjj

Az utolsó öt uruguayi-francia meccs nem éppen a gólokról szólt.

Jó lövés - bedobás

Stuani éles szögből próbálkozott, a labda elgurult keresztbe, majd végül bedobás lett belőle, mert Cáceres rápöckölte Pavard-ra.

Szép nagy káosz volt

Balról is, jobbról is jött a beadás a francia kapu előtt, a védelem nem tudott felszabadítani, de Uruguay nem tudta kihasználni a pillanatnyi zavart.

Giroud a földön

Másfél perc telt csak el, és már fájdalmasan a gyepen a francia középcsatár. Giménez lépett rá a sarkára.

Megvolt a vissaszámlálás

Luis Suárez végezte el a kezdőrúgást, elkezdődött az első negyeddöntő. Uruguay kék-feketékben, a franciák tiszta fehérben játszanak.

Akiknek vigyázniuk kell

Uruguayból Rodrigo Bentancur, a franciáktól Paul Pogba, Corentin Tolisso, Benjamin Pavard és Olivier Giroud kapott sárgát eddig a tornán, ha még egyet begyűjtenek, akkor a következő meccset ki kell hagyniuk. Márpedig ki szeret a lelátóról nézni egy elődöntőt?!

A bíró eddig nem hozott szerencsét Uruguaynak

Az argentin Nestor Pitana vezeti a meccset, és a uruguayi szövetségi kapitány, Óscar Tabárez panaszkodott egy sort, még nem emlékszik olyanra, hogy képesek voltak nyerni, amikor Pitana fújta a sípot. Most itt a nagy alkalom véget vetni ennek a tendenciának!

Öt éve találkoztak utoljára

Akkor a Montevideóban játszott barátságos meccsen 1-0-ra győzött Uruguay Luis Suárez góljával. Az utolsó francia sikerig 1985-ig kell visszamenni, amikor egy párizsi találkozón 2-0-ra nyert az egy évvel korábban Európa-bajnoki címet szerző csapat.

Atléticósok egymás ellen

Az uruguayi védelem tengelyében José María Giménez és Diego Godín egyik legfontosabb feladata az lesz, hogy megállítsák madridi csapattársukat, Antoine Griezmannt.