Élő Közvetítés

Cavani nélkül Uruguay könnyű préda volt a franciáknak

A futballvébék negyedik uruguayi-francia meccse az első olyan volt, amelyet a két csapat az egyenes kieséses szakaszban játszott.

A franciák a korábbi három alkalomból egyszer sem tudtak nyerni, és ami aggasztó lehetett a semleges szurkolók számára, hogy 2002-ben és 2010-ben is 0-0 lett a vége.

Hiába vetett be mindent az uruguayi orvosi stáb, Edinson Cavanit nem sikerült összedrótozni, így a portugálokat duplájával kiejtő csatár nem került a meccsre nevezett keretbe. A másik oldalon Blaise Matuidi volt a nagy hiányzó, aki eltiltás miatt nem léphetett pályára, őt Corentin Tolissónak kellett pótolnia.

Az első tíz percben meglepően bátran játszottak az uruguayiak, aztán fokozatosan átvette a játék irányítását a francia csapat. Ennek ellenére az első félórában mindössze két eseményt lehetett feljegyezni, az egyik Kylian Mbappé pocsék fejese volt nagy helyzetben, a másik pedig Hugo Lloris kalandja a szitakötővel.

A 40. percben aztán Antoine Griezmann szabadrúgása után Raphael Varane fejelt a jobb alsóba, Uruguay második gólját kapta a tornán, és ismét egy pontrúgás után.

A dél-amerikaiak még a félidő előtt egyenlíthettek volna, de Lloris óriási védést mutatott be Martín Cáceres fejesénél, a kipattanót pedig Diego Godín bikázta a világűrbe.

A franciák még egy vb-meccset sem buktak el, ha vezettek a félidőben, és most sem engedték ki a kezükből a győzelmet, amit a vébé talán legnagyobb potyájával biztosítottak be: Griezmann középre tartó lövését nyelte be Fernando Muslera.

Ez nagyjából el is vette Uruguay kedvét, Cavani nélkül nagyon vérszegény volt a kétszeres világbajnok játéka.

A franciák pedig úgy jutottak be a négy közé, hogy eddig talán csak az argentinok ellen adtak ki magukból mindent. Az elődöntőben akár Brazília, akár Belgium következik, a legnagyobb teszt vár majd Didier Deschamps egyébként óriási potenciállal bíró csapatára.

Eredmény – negyeddöntő:

Uruguay – Franciaország 0-2 (0-1)
Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző
v.: Pitana (argentin)
Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt – Nández (Urretaviscaya, 73.), Torreira, Bentancur (C. Rodríguez, 59.), Vecino – Suárez, Stuani (M. Gómez, 59.).
Franciaország: Lloris – Pavard, Varene, Umtiti, L. Hernández – Pogba, Kanté, Tolisso (Nzonzi, 80.) – Mbappé (Dembélé, 88.), Giroud, Griezmann (Fekir, 90+3.).
gól: Varane (40.), Griezmann (61.)
sárga lap: Bentancur (39.), Godín (69.), illetve L. Hernández (33.), Mbappé (69.)

Kiemelt kép: Gokhan Balci / Anadolu Agency

Vezéráldozatok mindkét oldalon

Uruguaynál még a kispadra sem nevezték a portugálokat duplájával kiejtő, majd sérülése miatt lecserélt Edinson Cavani, aki helyett Cristhian Stuani szerepel a csatársorban. A franciáknál Blaise Matuidi hiányzik eltiltás miatt, őt Corentin Tolissónak kell pótolnia a középpályán.

A franciák negyedszer is megpróbálják

Eddig három alkalommal találkozott egymással a két csapat a vébéken: 1966-ben 2-1-re nyert Uruguay, 2002-ben és 2010-ben viszont 0-0 lett a vége. Ez az első olyan meccs, amit a kieséses szakaszban vívnak egymás ellen.

Elég volt a focimentes napokból!

Lepörgött a két szünnap, úgyhogy ismét a futballé a főszerep, jönnek a negyeddöntők az oroszországi vébén. A negyeddöntőket az uruguay-francia meccs nyitja, majd péntek este 20 órától Brazília és Belgium találkozik. Jó kis délutánunk/esténk lesz!