Belgium's midfielder Marouane Fellaini (C left) celebrates with teammate Belgium's forward Eden Hazard after scoring during the Russia 2018 World Cup round of 16 football match between Belgium and Japan at the Rostov Arena in Rostov-On-Don on July 2, 2018. / AFP PHOTO / Odd ANDERSEN / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MOBILE PUSH ALERTS/DOWNLOADS

A vébé legfurább góljával indult be a hatalmas fordítást bemutató Belgium

Dajka Balázs

Frissítve: 2018. 07. 02. 22:342018. 07. 02. 19:52

Előzetesen talán a belga-japán nyolcaddöntőt mondták a legsimábbnak, ehhez képest elképesztő izgalmas volt a meccs. Igaz, az első félidőben nem kellett lerágnunk a körmünket, Japán nagyon jól megszervezte a védekezését, és közben néha a széleken meg tudta zavarni a belgák védelmét. Aztán a félidő közepén rákapcsoltak a belgák, Lukaku előtt adódott is egy nagy helyzet, de egyik lábával a másikat találta el.

Aztán a félidő végén Courtois ügyetlenkedése majdnem meghozta a vébé legnagyobb potyagólját,

de még időben elcsípte a gólvonal felé tartó labdát a belga kapus.

A második félidő viharosan kezdődött, Vertonghen hibája után Haragucsi került helyzetbe, és bár elsőre bizonytalannak tűnt, a végén vagányan kilőtte a jobb alsót.

Négy perccel később Inui is megmutatta, hogy rendben van a rúgótechnikája, 22 méterről tüzelt, Courtois kapaszkodott, de esélye sem volt.

A két japán gól között Hazard kapufát lőtt, aztán 0-2-es állásnál Lukaku fejelt mellé egy ziccerben, úgyhogy a belgák jelezték, nem zuhantak össze a váratlan fejlemények ellenére.

A 69. percben a vébé legfurább góljával szépített a belga válogatott, egy szöglet után felszabadításnak szánt, magasra fellőtt labdát Vertonghen fejelt vissza a kapu elé, illetve a kapuba, ugyanis a labda érdekes röppálya után behullott.

Az Opta statisztikai oldal adatai alapján ez a 18 méteres fejes rekordnak számít, 1966 óta vezetik a statisztikát, és azóta senki nem szerzett fejesgólt ilyen messziről.

Amilyen gyorsan szerzett két gólt Japán, olyan hamar egyenlített Belgium is, és ez is fejes után született, a csereként beállt Fellaini használta ki a magassági fölényét.

2-2 után is ment előre mindkét csapat, a japánok Honda, a belgák Lukaku révén dönthették volna el a meccset. Már úgy tűnt, jön a hosszabbítás, amikor egy japán szöglet után az ázsiaiak nagyon kinyíltak, Courtois pedig elindított egy kontrát, amelynek a végén Meunier beadását Lukaku átlépte, és a Fellainivel együtt pályára lépő másik csere, Chadli bepasszolta.

Így aztán Belgium kétgólos hátrányból fordítva ment tovább és a nyolc között Brazíliával találkozik.

Eredmény – nyolcaddöntő:

Belgium – Japán 3-2 (0-0)
Rosztov, 41 466 néző
v.: Diedhiou (szenegáli)
Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco (Chadli, 65.) – Mertens (Fellaini, 65.), Lukaku, E. Hazard.
Japán: Kavasima – Szakai, Josida, Sodzsi, Nagatomo – Haszebe, Sibaszaki (Honda, 81.) – Haragucsi (Jamagucsi, 81.), Kagava, Inui – Oszako.
gól: Vertonghen (69.), Fellaini (74.), Chadli (90+4.), illetve Haragucsi (48.), Inui (52.)
sárga lap: Sibaszaki (40.)

Élő hírfolyam
21:58

Álmoskás első félidő után a vébé egyik legjobb meccset játszotta Belgium és Japán. Az ázsiaiak két gyors góllal elhúztak, de a belgák két fejessel egyenlítettek, Vertonghen bólintása egészen fura volt, és 18 méteres röppálya után hullott be. Már mindenki a hosszabbításra készült, amikor a belgák egy japán szöglet után lekontrázták az ellenfelet, és Chadli elintézte, hogy ne legyen túlórázás. A belgák a brazilokkal játszanak a 8 között.

90+4'

Nem lesz hosszabbítás, eldöntik a belgák!

Courtois húzta le a japán szögletet, ebből indult a belga kotnra, aminek a végén Meunier beadta, Lukaku átlépte, Chadli pedig bepasszolta. 3-2, úgy néz ki, nem lesz hosszabbítás!

90+4'

Már megint Honda

Pazar kis szabadrúgást küldött kapura, Courtois viszont erre is odaért.

90'

Courtois most résen volt

Witsel ért bele szerencsétlenül egy japán beadásba, a labda veszedelmesen közelített a belga kapu felé, de Courtois hatalmas tenyere időben odaért.

84'

Honda máris villant

Kompany merész becsúszása kellett, hogy ne szerezzen újabb gólt a japán Beckham.

Japan's midfielder Keisuke Honda attends a training session in Kazan on June 25, 2018 during the Russia 2018 World Cup football tournament. / AFP PHOTO / Benjamin CREMEL

Bemutatjuk Ázsia Beckhamjét

Világvándor üzletember vagy japán nemzeti hős? Különcködő lázadó vagy követendő példa? Minden idők legjobb ázsiai vb-gólszerzője mára már csak húszperces csere, aki ennyi idő alatt is képes meccseket eldönteni. Honda Keiszuke portréja.

81'

Jön a japánok csodafegyvere!

Honda csereként is mindig képes nyomot hagyni, ezt ezen a vébén is bizonyította már góllal, gólpasszal. Jamagucsi is bejött, Haragucsi és Sibaszaki ment le.

21:38

Aki eddig nem nézte, az üljön le a tévé elé!

Legalábbis Gary Lineker, az angolok korábbi csatára ezt javasolja. Egyet tudunk érteni vele.

74'

Fellaini jó csere volt, 2-2!

Gyorsan eltűnt a japán vezetés, Hazard beadása után Fellaini emelkedett az ötösön, és a fejesét nem tudta védeni Kavasima! Kezdődik minden elölről.

68'

Josida mit mentett!

Megint Meunier beadására érkezett Lukaku, de a japánok belső védője belevetődött. Nagy mentés volt!

64'

A japánok nem álltak vissza

Haragucsi előtt adódott újabb helyzet, amikor egy beadás Courtois lábáról pont elé került, de most estében nem találta el a kaput.

61'

Mit fejelsz be?

Kérdezhetik a belgák Lukakutól. Aki tökéletes beadást kapott Meunier-től, de a jobb kapufa mellé bólintott.

21:15

Bukta?

A belgák csak kétszer nyertek a vébén, ha ők kapták az első gólt. 18-szor viszont zakó lett a vége. Most ráadásul kétgólos hátrányból kéne felállni. Szép kis feladat!

52'

Itt a második japán gól!

Kagava kevergetett a belga 16-os előtt, majd otthagyta a labdát Inuinak, aki 21 méterről gyönyörű lövést küldött a kapu bal oldalába. Ez már sokk!

48'

Vezet Japán!

Egy japán indításnál Vertonghen bénázott, elcsúszott a labda a talpa alatt, Haragucsi pedig lecsapott a lehetőségre, előbb kicsit bizonytalankodott, hogy cselezzen-e, aztán végül 15 méterről kilőtte a jobb alsót. Érik a meglepetés!

20:56

Sokat taposták a gyepet a japán 16-oson belül, de hiába

26 belga labdaérintés az ellenfél büntetőterületén belül, és mégis csak két kísérlet. Jól zár a japán védőfal.