Élő Közvetítés

A vébé legfurább góljával indult be a hatalmas fordítást bemutató Belgium

Előzetesen talán a belga-japán nyolcaddöntőt mondták a legsimábbnak, ehhez képest elképesztő izgalmas volt a meccs. Igaz, az első félidőben nem kellett lerágnunk a körmünket, Japán nagyon jól megszervezte a védekezését, és közben néha a széleken meg tudta zavarni a belgák védelmét. Aztán a félidő közepén rákapcsoltak a belgák, Lukaku előtt adódott is egy nagy helyzet, de egyik lábával a másikat találta el.

Aztán a félidő végén Courtois ügyetlenkedése majdnem meghozta a vébé legnagyobb potyagólját,

de még időben elcsípte a gólvonal felé tartó labdát a belga kapus.

A második félidő viharosan kezdődött, Vertonghen hibája után Haragucsi került helyzetbe, és bár elsőre bizonytalannak tűnt, a végén vagányan kilőtte a jobb alsót.

Négy perccel később Inui is megmutatta, hogy rendben van a rúgótechnikája, 22 méterről tüzelt, Courtois kapaszkodott, de esélye sem volt.

A két japán gól között Hazard kapufát lőtt, aztán 0-2-es állásnál Lukaku fejelt mellé egy ziccerben, úgyhogy a belgák jelezték, nem zuhantak össze a váratlan fejlemények ellenére.

A 69. percben a vébé legfurább góljával szépített a belga válogatott, egy szöglet után felszabadításnak szánt, magasra fellőtt labdát Vertonghen fejelt vissza a kapu elé, illetve a kapuba, ugyanis a labda érdekes röppálya után behullott.

Az Opta statisztikai oldal adatai alapján ez a 18 méteres fejes rekordnak számít, 1966 óta vezetik a statisztikát, és azóta senki nem szerzett fejesgólt ilyen messziről.

Amilyen gyorsan szerzett két gólt Japán, olyan hamar egyenlített Belgium is, és ez is fejes után született, a csereként beállt Fellaini használta ki a magassági fölényét.

2-2 után is ment előre mindkét csapat, a japánok Honda, a belgák Lukaku révén dönthették volna el a meccset. Már úgy tűnt, jön a hosszabbítás, amikor egy japán szöglet után az ázsiaiak nagyon kinyíltak, Courtois pedig elindított egy kontrát, amelynek a végén Meunier beadását Lukaku átlépte, és a Fellainivel együtt pályára lépő másik csere, Chadli bepasszolta.

Így aztán Belgium kétgólos hátrányból fordítva ment tovább és a nyolc között Brazíliával találkozik.

Eredmény – nyolcaddöntő:

Belgium – Japán 3-2 (0-0)
Rosztov, 41 466 néző
v.: Diedhiou (szenegáli)
Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco (Chadli, 65.) – Mertens (Fellaini, 65.), Lukaku, E. Hazard.
Japán: Kavasima – Szakai, Josida, Sodzsi, Nagatomo – Haszebe, Sibaszaki (Honda, 81.) – Haragucsi (Jamagucsi, 81.), Kagava, Inui – Oszako.
gól: Vertonghen (69.), Fellaini (74.), Chadli (90+4.), illetve Haragucsi (48.), Inui (52.)
sárga lap: Sibaszaki (40.)

Egy a blokkba, egy fölé

Hazard próbált egy trükkös lövéssel befejezni egy belga támadást, de Josida beleállt a löketbe, majd a kipattanót Witsel bombázta ki a lelátóra.

A híres japán fejjáték

Egy szép támadás végén Nagatomo beadására Inui érkezett, de a fejesét Courtois simán fogta.

Egymás után jönnek a belga helyzetek

Előbb Hazard lövését védte Kavasima, majd az egyik japán védő tisztázott Lukaku elől úgy, hogy a saját kapujára is veszélyes volt, aztán Kompany ziccerben a kapu előtt tette el a labdát, pedig a pocsék ütemben kimozduló Kavasima már verve volt.

Lukaku első nagy helyzete

Mertens beadása után Lukaku megelőzte Josidát, de a jobb lábával a balt találta el, és mire feleszmélt, a japán elhárítás közbelépett.

Majdnem bejött a szögletfigura

De Bruyne úgy csavarta be a labdát, hogy az a nagy dzsumbujból kimaradó Mertensnek látszólag tökéletesen jött lábra, de a Napoli támadója végül nem találta el a labdát.

Lukaku olyan volt, mint egy vízilabdás center

Ketten fenyítették hátulról, de így is megtartotta a labdát, és kiverekedte magának a lövőhelyzetet, de ebből is szöglet lett végül. A szöglet után Kompany előbb fejjel, majd lábbal próbálkozott, de egyikkel sem okozott gondot a japánoknak.

Witsel megpróbálta

20 méterről lőtt, a labda Sibaszaki lábáról vágódott fölé. A szögletet eltakarította aztán a japán védelem.

Túlzott óvatoskodás

Az első tíz percben egyik csapat játékosai sem értek labdához az ellenfél büntetőterületén belül.

Ha nagyobb a lába Mertensnek

De Bruyne ívelt a japán védelem mögé, Mertens robban rá az indításra, de hiába nyúlt a labdáért, végül nem érte el.

Majdnem úgy indult, mint a tegnap este

Akkor a dánok 57 másodperc alatt gólt szereztek a horvátok ellen, most Kagava is megpróbált meglepetést okozni az első perc végén, de lapos lövése elment a bal kapufa mellett.

Elindult a meccs!

Egyszer már találkoztak egy korábbi vébén, 2002-ben a csoportkörben 2-2 lett a vége. Lássuk, mire mennek egymás ellen most!

10 helyen cserélt a belga kapitány

Az angolok elleni csoportrangadón a második számú belga csapat játszott, és az is nyerni tudott 1-0-ra, de most visszatért a legerősebb kezdő. Vincent Kompany immár egészséges, és így bekerült a csapatba, most először lép pályára a vébén.