Élő Közvetítés

Franciaország a világbajnok

A francia labdarúgó-válogatott története második világbajnoki aranyérmét nyerte, miután a vasárnapi, moszkvai döntőben 4-2-re legyőzte Horvátországot – amely ezzel az ezüsttel is története legnagyobb sikerét érte el. Volt itt öngól, látványos műesés, videóbíróval visszafújt büntető, pályára rohanás és egy meglepő találat is. Didier Deschamps a harmadik a labdarúgás történetében Franz Beckenbauer és Mario Zagallo után, aki játékosként és edzőként is vb-aranyat nyert.

Elég érdekes döntőt hozott az oroszországi vébé döntője. Aktívan kezdték a moszkvai meccset a horvátok, inkább az ő első góljuk volt benne a játékban, aztán Antoine Griezmann egy műeséssel kiharcolt egy szabadrúgást, amit középre ívelt, Mario Mandzukic pedig szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába csúsztatta a 18. percben.

A horvát csapat nem rogyott össze a bekapott góltól, Vidának már volt egy ígéretes fejese, majd az elődöntők egyik hőse, Ivan Perisic bombázott a francia kapuba még az első félóra letelte előtt. Ám ahogy ezen a vébén végig, úgy most is a franciákat segítették égiek, Perisic egy szöglet után kezezett teljesen szerencsétlen helyzetben, abszolút véletlenül, a a videóbíróval megítélt büntetőnél aztán Griezmann magabiztosan gurította be a kapuba a labdát.

A franciák egy félidő után úgy vezettek 2-1-re, hogy egyszer találták csak el a kaput.

A második félidőben is a horvátoké volt az első helyzet, majd a Pussy Riot tagjai rohantak be a pályára.

Története második világbajnoki címét szerezte a francia labdarúgó-válogatott.

Ezután Kylian Mbappé is megvillant az 53. percben. A fiatal csatár aztán később főszerepet vállalt: kapásból az 59. percben ő dolgozta ki azt a helyzetet, ami után Paul Pogba kétgólosra növelte az előnyt. Ettől padlóra került a horvát csapat, a 65. percben pedig jött az újabb francia gól, Mbappé talált be, aki Pelé után a második legfiatalabb gólszerző lett a vb-döntők történetében.

Az összefoglaló:

A horvátok még ekkor sem adták fel, egy elég furcsa Mandzukic-góllal sikerült feljönni 4-2-re, ám ezen a mérkőzésen már nem volt nagy horvát feltámadás, Franciaország nyerte meg a találkozót. A horvát csatár egyébként a második a vébék történetében, aki ugyanazon a meccsen mindkét kapuba betalált.

A francia válogatott története második világbajnoki aranyát nyerte (1998-ban volt az első), de a horvátok is legnagyobb sikerüket ünnepelhetik ezzel az ezüsttel.

Didier Deschamps is beírta magát a történelemkönyvekbe: a sokszor szerencsésnek tartott kapitány a harmadik a labdarúgás történetében, aki játékosként és edzőként is világbajnok lett. Franz Beckenbauernek és Mario Zagallónak sikerült ez korábban.

Sokan, sokféleképpen kritizálták ezt a francia csapatot a világbajnokság alatt, de sikerült úgy lehozniuk egy komplett világbajnokságot, hogy talán csak egyetlen mérkőzésen, az Argentína ellen 4-3-ra megnyert nyolcaddöntőben nem úgy alakult minden, ahogyan azt ők eltervezték. A hét mérkőzésük alatt alig több, mint kilenc percig voltak csak hátrányban.

Ez volt 2018 és Oroszország, a következő vébé 2022-ben, Katarban lesz. Télen.

Eredmény – világbajnoki döntő

Moszkva, Luzsnyiki Stadion, Játékvezető: Néstor Pitana (argentin)

Franciaország – Horvátország 4-2 (2-1)

Franciaország: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Raphael Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez – Paul Pogba, N’Golo Kanté (N’Zonzi, 55.) – Kylian Mbappé, Antoine Griezmann, Blaise Matuidi (Corentin Tolisso, 73.)– Olivier Giroud (Nabil Fekir, 81.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Horvátország: Danijel Subasic – Sime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Ivan Strinic (Marko Pjaca, 81.) – Ivan Rakitic, Marcelo Brozovic – Ante Rebic (Andrej Kramaric, 71.), Luka Modric, Ivan Perisic, Mario Mandzukic. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic

Gólszerző: Mandzukic (18. – öngól), Griezmann (38. – 11-esből), Pogba (59.), Mbappé (65.) illetve Perisic (28.), Mandzukic (69.)

Sárga lap: Kanté (27.), Lucas (41.) illetve Vrsaljko (90+2.)

Piros lap:

Nyitókép: Shaun Botterill/Getty Images

A francia labdarúgó-válogatott története második világbajnoki aranyérmét nyerte, miután a vasárnapi, moszkvai döntőben 4-2-re legyőzte Horvátországot – amely ezzel az ezüsttel is története legnagyobb sikerét érte el. Didier Deschamps a harmadik a labdarúgás történetében Franz Beckenbauer és Mario Zagallo után, aki játékosként és edzőként is vb-aranyat nyert.

Így élik meg a perceket a horvátok

Tényleg egészében megható: többen már sírnak, közben azért tapsolnak, akadnak, akik remélnek. Van itt egy nyakig tetovált, erős fiú, meg sem mozdul, csak potyognak a könnyei, a barátnője simogatja, amott egy srác csak a földet nézi, barátai ujjonganak, már az ezüstérmes csapatot ünneplik.

Még egy kis Mandzukic-statisztika

Mario Mandzukic az ötödik labdarúgó a futballtörténelemben, aki a világbajnokság, az Európa-bajnokság és a Bajnokok Ligája döntőjében is be tudott találni. Előtte négy fantasztikus játékos volt erre képes: Puskás Ferenc, Czibor Zoltán, Gerd Müller és Zinedine Zidane!

Na, jön az utolsó tíz perc

A rendes játékidő utolsó tíz perce. 4-2 a franciáknak, vajon lesz-e elég erő a horvátokban, hogy visszajöjjenek a meccsbe?

Zágráb feléledt

Csöndben folytak a könnyek az arcokon, temette már mindenki az álmát, amikor újra gólt rúgtak a horvátok, most megint hisznek.

Micsoda góllal zárkóznak a horvátok!

Hihetetlen mi van itt! Llorisnak tették vissza a labdát, a francia kapus le akarta cselezni Mandzukicot, nem sikerült. A horvát támadó beletette a lábát a labda útjába, ami így a kapuba pattant, 4-2!

Ez alighanem eldőlt, a 19 éves Mbappé is betalált

Kezd kiütés szaga lenni a dolognak… Padlóra kerültek a horvátok, most a bal szélen verték meg a hirvét védelmet, Lucas Mbappét játszotta meg, a 19 éves csatár takarásból laposan a kapuba lőtt. 4-1!

Már 3-1 a franciáknak!

Mbappé futotta szét a horvát védelmet, aztán volt egy kis káosz a horvát tizenhatoson belül, hogy aztán Pogba használja ki, hogy elé pattant a labda. 3-1!