Sweden's players celebrate after midfielder Emil Forsberg scored during the Russia 2018 World Cup round of 16 football match between Sweden and Switzerland at the Saint Petersburg Stadium in Saint Petersburg on July 3, 2018. / AFP PHOTO / Olga MALTSEVA / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MOBILE PUSH ALERTS/DOWNLOADS

Azt kaptuk, amit vártunk: Svédország unalmas meccsen verte Svájcot

Dajka Balázs

Frissítve: 2018. 07. 03. 18:402018. 07. 03. 15:48

Svédország 50. mérkőzésére készült a világbajnokságokon, és az ellenfél az a Svájc volt, amely 1954 óta nem szerzett gólt a vébék egyenes kieséses szakaszában,

gaz, ez mindössze három meccset jelentett, mivel 1994-be, 2006-ban és 2014-ben jutott túl a csoportkörön.

Az első félidőben a svédek voltak az aktívabbak, Bergnek két lehetősége is volt, az egyiknél nagyon csúnyán kibikázta a labdát a lelátóra, a másiknál már Sommernek kellett nagyot védenie. Ekdal is megszerezhette volna a vezetést, de pocsék megoldást választott nagy helyzetben.

Svájc főleg Shaqiriben bízhatott, aki nagyon aktív volt, a félidő legnagyobb svájci lehetőségét mégsem ő, hanem a 14 méterről fölé tüzelő Dzemaili puskázta el.

A második félidő sokáig az elsőnél is csendesebb volt, aztán a továbbra is aktívabb svédek a sokat kritizált Forsberg révén vezetést szereztek, de ehhez az is kellett, hogy a középre tartó lövésbe beleérje Akanji.

Svájc próbált nyomást gyakorolni a svédekre, de elég impotensen csinálta, egy közepesen veszélyes Seferovic-fejesen kívül mást nem tudott felmutatni. Sőt 1-1 helyett a 2-0 volt közel, először úgy tűnt, hogy a svédek büntetőt kapnak, amikor Lang fellökte a megugró Olssont, de a videobírózás után végül szabadrúgásra módosított a bíró.

De ez már nem számított, a svédek 1994 után jutottak ismét a nyolc közé, akkor egyébként meg sem álltak Henrik Larssonék a harmadik helyig.

Most az Anglia-Kolumbia meccs győztese következik majd a negyeddöntőben. Svájcnak pedig folytatódott a gyászos sorozata, továbbra is cipeli magával a 64 éves góltalansági sorozatot.

Eredmény – nyolcaddöntő:

Svédország – Svájc 1-0 (0-0)
Szentpétervár, 64 042 néző
v.: Skomina (szlovén)
Svédország: Olsen – Lustig (Krafth, 82.), Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Ekdal, Svensson, Forsberg (Olsson, 82.) – Berg (Thelin, 90+1.), Toivonen.
Svájc: Sommer – Lang, Djourou, Akanji, R. Rodríguez – Xhaka, Behrami – Shaqiri, Dzemaili (Seferovic, 73.), Zuber (Embolo, 73.) – Drmic.
gól: Forsberg (66.)
sárga lap: Lustig (31.), illetve Behrami (61.), Xhaka (68.)
piros lap: Lang (90+4.)

Kiemelt kép: AFP / Olga MALTSEVA

Élő hírfolyam
17:57

Svédország egy mázlis góllal jutott a legjobb nyolc közé

A csoportját meglepetésre megnyerő Svédország tovább folytatja a menetelést, miután Emil Forsberg megpattanó lövésével legyőzte Svájcot. A meccs olyan volt, amilyennek vártuk: unalmas, de a svédek legalább találtak egy gólt, és a játék képe alapján megérdemeltnek mondható a továbbjutásuk, mivel többet próbálkoztak. Svájcnak pedig folytatódott a gyászos sorozata: 1954 óta nem szerzett gólt a vébé egyenes kieséses szakaszában.

90+4'

Svéd büntető a végére

Svájc mindent egy lapra feltéve rohamozott, a svádek elmentek egy kontrából, Olssent Lang fellökte a 16-osnál, a bíró pedig büntetőt ítélt és kiszórta a svájcit. De még megnézi a videón.

90 plusz

Kollégámnak, Dajka Balázsnak!

Toivonen rá akarta rúgni a svájci védőre, hogy szöglet legyen, csak ügyetlen volt és kirúgta. De ahogy ezt leírom már büntetőt kapott a svéd válogatott.

Helyesbítek: a videobíró döntött, kívül történt a szabálytalanság.

90+1'

Nagy védés!

Rodríguez tekerte középre balról, Seferovic kibújt és fejelt, de Olsen védeni tudott.

80'

Majdnem becsorgott

Svájci szöglet után a csereként beállt Embolo sodorta kapura a labdát, a kapufánál álló Forsberg beleért, de így is a gólvonal felé tartott a labda, Granqvist viszont kivágta.

77'

A 77. percben továbbjutásra állnak a svédek

Erre azért kevesen fogadtak volna pár évvel ezelőtt, mikor Ibrahimovic lemondta a válogatottságot. Akkor mindenki azt gondolta, hogy az „egyéniségek nélküli” Svédország a mélybe zuhan majd a következő években, erre tessék:

17:34

Kétszer már sikerült Svájcnak

A brazilok és a szerbek ellen is ők kerültek hátrányba, mégsem kaptak ki egyik meccsen sem. Igaz, ez a fránya góllövés nagyon nem megy nekik az egyenes kieséses szakaszban.

73'

Muszáj változtatni

Két csatárt dob be a svájci kapitány, Vladimir Petkovic, Seferovic és Embolo érkezett. Zuber és Dzemaili ment le.

17:28

Az a legszebb,

hogy az a Forsberg lőtte a gólt, akit folyamatosan ekéztek a vébé alatt, hogy milyen rossz formában van. Most meg ő lesz a király, ha a svédek továbbmennek.

66'

Megpattanó lövéssel vezet Svédország!

Gulácsi Péter csapattársa, Forsberg vezetgette a labdát, majd 16 méterről lőtt. Laposan és középre. Általában ez csemege a kapusoknak, de most Akanji lábán megpattant a labda, és így a kapu jobb oldalába hullott.

61'

Svájci sárga

Behrami a félpályánál volt túl kemény. Ha Svájc továbbmegy, nem játszhat.

17:17

Apám valószínűleg csak legyintett a tévé előtt

Öcsémmel jó néhányszor hallottuk a sztorit egykori edzőjéről, bizonyos Bogyi Feri bácsiról, aki mindenkit elküldött futni, aki 20 méterre a kaputól nem vállalkozott lövésre, hanem tökörészett. Na, a svédek az előbb pont ezt csinálták, pedig nekik ritkán áll jól, ha kreatívkodni akarnak lövés helyett.

17:14

Túl a 40 millió nézőn

A mostani meccs előtt 39 981 062 néző látta a helyszínen a világbajnoki meccseket. Bár nincs telt ház Szentpéterváron, de most sikerült átlépni a 40 milliót.