Élő Közvetítés

Azt kaptuk, amit vártunk: Svédország unalmas meccsen verte Svájcot

Svédország 50. mérkőzésére készült a világbajnokságokon, és az ellenfél az a Svájc volt, amely 1954 óta nem szerzett gólt a vébék egyenes kieséses szakaszában,

gaz, ez mindössze három meccset jelentett, mivel 1994-be, 2006-ban és 2014-ben jutott túl a csoportkörön.

Az első félidőben a svédek voltak az aktívabbak, Bergnek két lehetősége is volt, az egyiknél nagyon csúnyán kibikázta a labdát a lelátóra, a másiknál már Sommernek kellett nagyot védenie. Ekdal is megszerezhette volna a vezetést, de pocsék megoldást választott nagy helyzetben.

Svájc főleg Shaqiriben bízhatott, aki nagyon aktív volt, a félidő legnagyobb svájci lehetőségét mégsem ő, hanem a 14 méterről fölé tüzelő Dzemaili puskázta el.

A második félidő sokáig az elsőnél is csendesebb volt, aztán a továbbra is aktívabb svédek a sokat kritizált Forsberg révén vezetést szereztek, de ehhez az is kellett, hogy a középre tartó lövésbe beleérje Akanji.

Svájc próbált nyomást gyakorolni a svédekre, de elég impotensen csinálta, egy közepesen veszélyes Seferovic-fejesen kívül mást nem tudott felmutatni. Sőt 1-1 helyett a 2-0 volt közel, először úgy tűnt, hogy a svédek büntetőt kapnak, amikor Lang fellökte a megugró Olssont, de a videobírózás után végül szabadrúgásra módosított a bíró.

De ez már nem számított, a svédek 1994 után jutottak ismét a nyolc közé, akkor egyébként meg sem álltak Henrik Larssonék a harmadik helyig.

Most az Anglia-Kolumbia meccs győztese következik majd a negyeddöntőben. Svájcnak pedig folytatódott a gyászos sorozata, továbbra is cipeli magával a 64 éves góltalansági sorozatot.

Eredmény – nyolcaddöntő:

Svédország – Svájc 1-0 (0-0)
Szentpétervár, 64 042 néző
v.: Skomina (szlovén)
Svédország: Olsen – Lustig (Krafth, 82.), Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Ekdal, Svensson, Forsberg (Olsson, 82.) – Berg (Thelin, 90+1.), Toivonen.
Svájc: Sommer – Lang, Djourou, Akanji, R. Rodríguez – Xhaka, Behrami – Shaqiri, Dzemaili (Seferovic, 73.), Zuber (Embolo, 73.) – Drmic.
gól: Forsberg (66.)
sárga lap: Lustig (31.), illetve Behrami (61.), Xhaka (68.)
piros lap: Lang (90+4.)

Kiemelt kép: AFP / Olga MALTSEVA

Borítékolható, hogy tizenegyesek lesznek?

Eddig két olyan nyolcaddöntő volt, ahol európai válogatottak találkoztak, és a spanyol-orosz, valamint a horvát-dán sem dőlt el a rendes játékidőben, mindkét esetben a büntetők döntöttek.

Mi dolgotok lehet?

Kérdezné a régi edzőm, aki legendásan nehezen viselte, ha valaki edzés vagy meccs helyett más elfoglaltságot talált magának. A foghíjas lelátók láttán úgy tűnik, a szentpétervári embereket nem hozta igazán tűzbe a meccs.

Svéd jubileum

Ez a svédek 50. meccse a vébéken. Azok közül a csapatok közül, akik még sosem nyertek vébét, csak Mexikó lépett pályára többször (57).

Négy helyen változott a svájci kezdő

Legalábbis a Costa Rica elleni utolsó csoportmeccshez képest. Johan Djourou, Steven Zuber, Josip Drmic és Michael Lang került be új arcként az akkori meccshez képest.

Larssonnak nehéz lehet

A Hull középpályása sárga lapok miatt eltiltását tölti, így a társaktól függ, lesz-e még meccse ezen a vébén. A helyére Gustav Svensson került be.

Jön a nyolcaddöntők utolsó napja

Három párosítást már ismerünk: Uruguay Franciaországgal, Belgium Brazíliával, Oroszországgal pedig Horvátországgal játszik a negyeddöntőben. Ma az is kiderül, hogy a svéd-svájci és az angol-kolumbiai párharcokból kik csatlakoznak.