Élő Közvetítés

Horvátország nem a sztárjainak, hanem kapusának köszönheti a továbbjutást

Még egy perc sem telt el a meccsből, amikor az előzetesen kevésbé esélyesnek tartott dánok vezetést szereztek, Knudsen hatalmas bedobása után M. Jörgensen találta meg először a labdát, és lövése Subasicot, majd a kapufát érintve pattant be.

A dán drukkerek még le sem pacsizhattak szinte egymással, már 1-1 állt az eredményjelzőn, és a horvátok is egy mázlis gólt szereztek, egy arcon lőtt dánról került a labda Mandzukic elé, aki a jobb alsóba juttatta azt.

A pazar kezdés után a folytatás sem volt rossz, a dánoknak Braithwaite és Eriksen révén volt lehetősége megszerezni a gólt, utóbbi ravasz emelése a vébé gólja lehetett volna, ha nem a lécen landol. A horvátok közül Lovren lehetett bosszús, akinek a csúsztatása mellé ment.

Ilyen első félidő után a második felvonás óriási csalódás volt,

főleg a horvátok vettek nagyon vissza, Modricot ugyanis tökéletesen kivették a játékból a dánok.

A spanyol-orosz meccs után itt is hosszabbítás következett, amelyben jobban pörögtek eleinte a dánok, mégis a horvátok vihették volna döntésre a dolgot, amikor büntetőhöz jutottak Rebic buktatása miatt, ám Schmeichel kitalálta Modric gondolatát, és úgy védte ki a 11-est, hogy ki sem jött róla a labda.

Így aztán Modricé után jöhetett még tíz büntető, ahol bizony megremegtek a lábak, a dánoktól Eriksen, Schöne és N. Jörgensen is hibázott, és mivel a horvátoktól csak ketten rontottak, így Horvátország jutott a negyeddöntőbe, ahol a házigazda oroszokkal találkozik.

A vébék történetében ez volt a második alkalom, hogy ugyanazon a napon két büntetőpárbajra került sor, 1986. június 21-én Franciaország Brazíliát, az NSZK pedig Mexikót ejtette ki.

A horvátok hőse, Subasic pedig a három hárított 11-essel beállította a portugál Ricardót, aki 2006-ben ugyanezen a napon, július elsején járt túl három angol eszén is.

Eredmény – nyolcaddöntő:

Horvátország – Dánia 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel 3-2
Nyizsnij Novgorod
v.: Pitana (argentin)
Horvátország: Subasic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic (Pivaric, 81.) – Rakitic, Brozovic (Kovacic, 71.) – Rebic, Modric, Perisic (Kramaric, 97.) – Mandzukic (Badelj, 108.).
Dánia: Schmeichel – Knudsen, Kjaer, M. Jörgensen, Dalsgaard  – Christensen (Schöne, 46.), Delaney (Krohn-Dehli, 98.), Eriksen – Poulsen, Cornelius (N. Jörgensen, 66.), Braithwaite (Sisto, 105.).
gól: Mandzukic (4.), illetve M. Jörgensen (1.)
sárga lap: M. Jörgensen (115.)

Horvátország nem a sztárjainak, hanem a kapusának köszönheti a továbbjutást

Négy perc alatt lezajlott az érdemi rész a horvát-dán meccsen, M. Jörgensen egy kapu előtti kavarodás után szerzett vezetést a dánok számára, majd Mandzukic hasonlóan szerencsés körülmények között egyenlített. Ezek után jött a gyürkőzés, kevés helyzet volt, de a hosszabbításban Modric elintézhette volna a továbbjutást, ám a büntetőjét Schmeichel kivédte. Jöhettek a tizenegyesek, ahol Schmeichel újabb két 11-est hárított, ám végül horvát kollégája, Subasic lett a hős, aki három kísérletet védett. Így Horvátország jutott a 8 közé, ahol Oroszország lesz az ellenfele.

N. Jörgensen kihagyta!

Az ötödik pár első rúgója is rontott, Subasic lábbal védett, ha a horvátok belövik, vége.

Schöne elrontotta

Három lépésről ment neki, Subasic eltalálta az irányt. 2-2 maradt.

Modric javított

A horvát kapitány megint odaállt, de ezt most berúgta. A kapus helyére. 2-2.

Kjaer bebikázta

A dánok védője hatalmas erővel lőtt a léc alá.

Badelj is elrontotta!

Csőrrel akarta lőni, a labda középre ment, Schmeichel lábbal védett.

Eriksen kihagyta!

A dánok sztárja kezdte, a jobb oldalt választotta, de Subasic a kapufára tolta.

De nagy jelenet volt!

A két kapus, Subasic és Schmeichel ökölpacsizott egymással a büntetők előtt.

Megfogta Schmeichel!!!

Modric a bal alsót vette célba, Schmeichel úgy ért le a labdára, hogy ki sem pattant róla!

Itt a dráma!

Rebic ugrott ki, elvitte a labdát Schmeichel mellett, de M. Jörgensen hátulról buktatta. Az argentin bíró 11-est ítélt.

Sisto életet hozott a meccsbe

Miért nem jött előbb? – merülhet fel a kérdés. A dán cserének volt egy veszélyes csavarása is, ami alig ment mellé.

A negyedik cserék

A dánoknál Sisto, a horvátoknál Badelj az utolsó csere. Sokatmondó, hogy a horvát kapitány a középcsatára, Mandzukic helyett egy középpályást hozott be.

Még 15 perc

A hosszabbítás első félideje nem hozott gólt, nagyon sanszos, hogy megint büntetőpárbaj lesz ebből is.

Modric felébredt!

A dánok eddig tökéletesen levették a horvátok eszét, aki az elmúlt percekben végre megrázta magát. De tőle ennél biztos, hogy többet vártak a horvátok.