Croatia's players celebrate their victory at the end of the Russia 2018 World Cup round of 16 football match between Croatia and Denmark at the Nizhny Novgorod Stadium in Nizhny Novgorod on July 1, 2018. / AFP PHOTO / Martin BERNETTI / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MOBILE PUSH ALERTS/DOWNLOADS

Horvátország nem a sztárjainak, hanem kapusának köszönheti a továbbjutást

Dajka Balázs

Frissítve: 2018. 07. 01. 23:312018. 07. 01. 19:53

Még egy perc sem telt el a meccsből, amikor az előzetesen kevésbé esélyesnek tartott dánok vezetést szereztek, Knudsen hatalmas bedobása után M. Jörgensen találta meg először a labdát, és lövése Subasicot, majd a kapufát érintve pattant be.

A dán drukkerek még le sem pacsizhattak szinte egymással, már 1-1 állt az eredményjelzőn, és a horvátok is egy mázlis gólt szereztek, egy arcon lőtt dánról került a labda Mandzukic elé, aki a jobb alsóba juttatta azt.

A pazar kezdés után a folytatás sem volt rossz, a dánoknak Braithwaite és Eriksen révén volt lehetősége megszerezni a gólt, utóbbi ravasz emelése a vébé gólja lehetett volna, ha nem a lécen landol. A horvátok közül Lovren lehetett bosszús, akinek a csúsztatása mellé ment.

Ilyen első félidő után a második felvonás óriási csalódás volt,

főleg a horvátok vettek nagyon vissza, Modricot ugyanis tökéletesen kivették a játékból a dánok.

A spanyol-orosz meccs után itt is hosszabbítás következett, amelyben jobban pörögtek eleinte a dánok, mégis a horvátok vihették volna döntésre a dolgot, amikor büntetőhöz jutottak Rebic buktatása miatt, ám Schmeichel kitalálta Modric gondolatát, és úgy védte ki a 11-est, hogy ki sem jött róla a labda.

Így aztán Modricé után jöhetett még tíz büntető, ahol bizony megremegtek a lábak, a dánoktól Eriksen, Schöne és N. Jörgensen is hibázott, és mivel a horvátoktól csak ketten rontottak, így Horvátország jutott a negyeddöntőbe, ahol a házigazda oroszokkal találkozik.

A vébék történetében ez volt a második alkalom, hogy ugyanazon a napon két büntetőpárbajra került sor, 1986. június 21-én Franciaország Brazíliát, az NSZK pedig Mexikót ejtette ki.

A horvátok hőse, Subasic pedig a három hárított 11-essel beállította a portugál Ricardót, aki 2006-ben ugyanezen a napon, július elsején járt túl három angol eszén is.

Eredmény – nyolcaddöntő:

Horvátország – Dánia 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel 3-2
Nyizsnij Novgorod
v.: Pitana (argentin)
Horvátország: Subasic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic (Pivaric, 81.) – Rakitic, Brozovic (Kovacic, 71.) – Rebic, Modric, Perisic (Kramaric, 97.) – Mandzukic (Badelj, 108.).
Dánia: Schmeichel – Knudsen, Kjaer, M. Jörgensen, Dalsgaard  – Christensen (Schöne, 46.), Delaney (Krohn-Dehli, 98.), Eriksen – Poulsen, Cornelius (N. Jörgensen, 66.), Braithwaite (Sisto, 105.).
gól: Mandzukic (4.), illetve M. Jörgensen (1.)
sárga lap: M. Jörgensen (115.)

Élő hírfolyam
22:51

Horvátország nem a sztárjainak, hanem a kapusának köszönheti a továbbjutást

Négy perc alatt lezajlott az érdemi rész a horvát-dán meccsen, M. Jörgensen egy kapu előtti kavarodás után szerzett vezetést a dánok számára, majd Mandzukic hasonlóan szerencsés körülmények között egyenlített. Ezek után jött a gyürkőzés, kevés helyzet volt, de a hosszabbításban Modric elintézhette volna a továbbjutást, ám a büntetőjét Schmeichel kivédte. Jöhettek a tizenegyesek, ahol Schmeichel újabb két 11-est hárított, ám végül horvát kollégája, Subasic lett a hős, aki három kísérletet védett. Így Horvátország jutott a 8 közé, ahol Oroszország lesz az ellenfele.

Dán büntető

N. Jörgensen kihagyta!

Az ötödik pár első rúgója is rontott, Subasic lábbal védett, ha a horvátok belövik, vége.

Dán büntető

Schöne elrontotta

Három lépésről ment neki, Subasic eltalálta az irányt. 2-2 maradt.

Horvát büntető

Modric javított

A horvát kapitány megint odaállt, de ezt most berúgta. A kapus helyére. 2-2.

Dán büntető

Kjaer bebikázta

A dánok védője hatalmas erővel lőtt a léc alá.

Badelj is elrontotta!

Csőrrel akarta lőni, a labda középre ment, Schmeichel lábbal védett.

Dán büntető

Eriksen kihagyta!

A dánok sztárja kezdte, a jobb oldalt választotta, de Subasic a kapufára tolta.

22:37

De nagy jelenet volt!

A két kapus, Subasic és Schmeichel ökölpacsizott egymással a büntetők előtt.

116'

Megfogta Schmeichel!!!

Modric a bal alsót vette célba, Schmeichel úgy ért le a labdára, hogy ki sem pattant róla!

115'

Itt a dráma!

Rebic ugrott ki, elvitte a labdát Schmeichel mellett, de M. Jörgensen hátulról buktatta. Az argentin bíró 11-est ítélt.

108'

Sisto életet hozott a meccsbe

Miért nem jött előbb? – merülhet fel a kérdés. A dán cserének volt egy veszélyes csavarása is, ami alig ment mellé.

106'

A negyedik cserék

A dánoknál Sisto, a horvátoknál Badelj az utolsó csere. Sokatmondó, hogy a horvát kapitány a középcsatára, Mandzukic helyett egy középpályást hozott be.

105'

Még 15 perc

A hosszabbítás első félideje nem hozott gólt, nagyon sanszos, hogy megint büntetőpárbaj lesz ebből is.

104'

Modric felébredt!

A dánok eddig tökéletesen levették a horvátok eszét, aki az elmúlt percekben végre megrázta magát. De tőle ennél biztos, hogy többet vártak a horvátok.