Élő Közvetítés

Egyiptomot is kiütötték a házigazda oroszok

Nincs megállás az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon: egy órával azután, hogy lejátszották az első forduló utolsó meccsét el is kezdődött a második kör, a házigazda oroszok a Mohamed Szalah-val felálló Egyiptommal játszottak Szentpéterváron. Oroszország nyert a nyitómeccsen, az afrikai együttes viszont kikapott Uruguaytól, így számukra élet-halál kérdés volt a keddi összecsapás.

Elég furcsa volt a találkozó: az első félidőben a házigazda volt valamivel aktívabb, helyzeteik is akadtak az oroszoknak, de sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, ez pedig rányomta a bélyegét a meccs képére.

A második félidő elején aztán a semmiből gólt szerzett Oroszország, Fathy lábáról pattant a saját kapujába a labda a 47. percben, és hiába mozgósított nagy erőket Egyiptom az egyenlítésért, az ellenfél szerzett újabb gólt, egy gyönyörű akció végén Cserisev passzolt az afrikai kapuba. Még fel sem fogtuk igazán, hogy 2-0 az állás, amikor jött az újabb hazai találat, ezúttal Dzjuba volt, aki lefordult a védőjéről és a rezgette meg a hálót.

Mindez a 62. percben történt, azaz lényegében negyedóra alatt megnyerte a meccset Oroszország.

Egyiptom mindennel próbálkozott, sorra jöttek be a kispadról a támadójátékosok, ki is harcoltak egy tizenegyest, amit Mohamed Szalah értékesített. 1990 után szerzett újabb gólt az afrikai válogatott a vébén (akkor jártak legutóbb világbajnokságon), viszont nyerniük ezúttal sem sikerült.

Mindez azt jelenti, hogy az oroszok szinte biztosan továbbmennek a csoportból (és a papírforma szerint a portugál-spanyol kettős valamelyikével találkoznak majd), míg az egyiptomiak esélyei minimálisra csökkentek. Ráadásul, ha Uruguay pontot szerez kedden Szaúd-Arábia ellen, akkor Egyiptom már biztosan nem jut tovább.

Eredmény – A csoport, 2. forduló

Szentpétervár, Játékvezető: Enrique Cáceres (paraguayi)

Oroszország – Egyiptom 3-1 (0-0)

Oroszország: Igor Akinfejev – Mario Fernandes, Ilja Kutepov, Szergej Ignasevics , Jurij Zsirkov (Fjodor Kudrjasov, 86.) – Roman Zobnyin, Jurij Gazinszkij – Alekszandr Szamedov, Alekszandr Golovin, Gyenyisz Cserisev (Daler Kuzjajev, 74.) – Artyom Dzjuba (Fjodor Szmolov, 79.)

Egyiptom: Mohamed El-Senavj – Ahmed Fathy, Ali Gabr, Ahmed Hegazi, Mohamed Abdel-Safj – Tarek Hamed, Mohamed Elneny (Amr Varda, 64.) – Mohamed Szalah, Abdallah Szaid, Trézéguet (Ramadan Sobhi, 68.) – Marvan Mohszen (Kahraba, 82.)

Gólszerző: Fathy (47. – öngól), Cserisev (60.), Dzjuba (62.)

Sárga lap: Trézéguet (57.) – Szalah (73. – 11-esből)

Piros lap:

Az állás: 1. Oroszország 6 pont (2 meccs), 2. Uruguay 3 pont (1), 3. Egyiptom 0 (2), 4. Szaúd-Arábia 0 (1)

Sok az egyiptomi hiba

Sokszor még a saját térfelükről sem tudják kihozni a labdát, viszont ezzel egyelőre nem tud mit kezdeni Oroszország. Volt egy szögletre pattanó Golovin-lövés az előbb, de aztán a sarokrúgás csapnivaló volt.

Orosz percek Szentpéterváron

Előbb kiharcoltak egy szögletet, ami után Ignasevics csúsztatott a kapus kezébe, majd gyorsan visszaszerezték a labdát, Golovin lőtt távolról, de a kapu mellé célzott.

Eddig különösebb esemény nélkül

Túl sok minden nem történt, pedig más meccsen ilyenkor már piros meg tizenegyes is volt. Az oroszok ezúttal is vehemensnek tűnnek, Egyiptom meg pontatlannak, pedig többnyire náluk a labda.

Megy a meccs

Fehér felsőben és fekete nadrágban Egyiptom, ők kezdték a meccset. Piros felsőben és fehér nadrágban az oroszok.

Ez a két csapat még sosem találkozott egymással

Itt jönne most, hogy felsoroljuk a korábbi eredményeket, de ilyen nincs. Egyiptom még mindig nem nyert világbajnoki mérkőzést, eddig két döntetlenjük és három vereségük van. Az oroszok közben azon vannak, hogy továbbjussanak a csoportkörből – ez legutóbb a szovjet válogatottnak sikerült.

Mohamed Szalah számára is elkezdődik a világbajnokság

Oroszország: Igor Akinfejev – Mario Fernandes, Ilja Kutepov, Szergej Ignasevics , Jurij Zsirkov – Roman Zobnyin, Jurij Gazinszkij – Alekszandr Szamedov, Alekszandr Golovin, Gyenyisz Cserisev – Artyom Dzjuba

Egyiptom: Mohamed El-Senavj – Ahmed Faszj, Ali Gabr, Ahmed Hegazi, Mohamed Abdel-Safj – Tarek Hamed, Mohamed Elneny – Mohamed Szalah, Abdallah Szaid, Trézéguet – Marvan Mohszen