KAZAN, RUSSIA - JULY 06:  Vincent Kompany of Belgium tackles Gabriel Jesus of Brazil inside the penalty area during the 2018 FIFA World Cup Russia Quarter Final match between Brazil and Belgium at Kazan Arena on July 6, 2018 in Kazan, Russia.  (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Teljesen egyértelmű tizenegyest nem kapott meg Brazília

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 07. 07. 12:23

Mióta a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség bejelentette, hogy a 2018-as világbajnokságon alkalmazni fogják a videobírót, borítékolható volt, hogy rengeteg vita lesz a tornán. Ez így is lett, a rendszer kiforratlan, de a legnagyobb baj még mindig a játékvezetők kompetenciájával van.

Ideje tisztázni egy csomó fontos dolgot a videobíróról!
Az iráni-portugál meccsen bebizonyosodott, a VAR sem segítség, ha egy bíró ostoba módon alkalmazza a szabályt.

Ennek újabb ékes bizonyítéka a péntek esti Brazília-Belgium (1-2) negyeddöntő, amely némi meglepetésre az európai csapat sikerét hozta. Belgium 2-0-ra vezetett a félidőben, de a brazilok nagyon feljavultak a szünet után. Az 55. percben Gabriel Jesus kiosztott egy kötényt az ellenfél tizenhatosán belül Jan Vertonghennek, a társa segítségére siető Vincent Kompany pedig becsúszva szerelt.

A probléma csak az, hogy a labdát nem találta el, Jesus lábát viszont kétszer is.

Már-már mondhatjuk, hogy szokásához híven heves reklamálásba kezdett a dél-amerikai csapat összes tagja, Milorad Mazic játékvezető ki is kérte a videobíró segítségét. A felvételeken tisztán látszik, ahogy Kompany előbb bokán, majd vádlin rúgja Jesust, mégis érthetetlen módon elmaradt a büntető.

A világbajnokság során nem ez volt már az első eset, amikor a videobíró is cserben hagyta a futballvilágot, a FIFA remélhetőleg állást foglal majd a vb után. Addig is olvasóinkat kérdezzük: büntetőt ért Kompany becsúszása?