Hírek

Vb-történelmet írt a videóbíró

Az A csoport semmiről sem döntő utolsó mérkőzése, a  Szaúd-Arábia-Egyiptom találkozó (2-1) mégis bevonul a futball históriás könyvébe.

Az első félidő hosszabbításában ugyanis egy hosszas videóbírózás után büntetőt kapott Szaúd-Arábia – öt perccel korábban is kaptak egyet, de a vb-legöregebb kapusa azt megfogta –, amit Al-Faraj annak rendje és módja szerint be is lőtt.

Azon túl, hogy közel-keleti csapat ezzel egyenlített, még egy dolgot érdemes rögzíteni:

a 2018-as világbajnokság eddigi 34 meccsén ez volt a 18. büntető, ami csúcsbeállítás. A 2002-es vébén adtak ennyi tizenegyest a játékvezetők, de akkor az egész világbajnokságon.

A videóbíró jótékony, vagy kártékony – ezt mindenki döntse el maga – hatásának köszönhetően azonban Oroszországban még a csoportkör vége előtt sikerült elérni ezt a számot, ami vb-rekord beállítás.

Nem kell nagy jósnak lenni, hogy hamarosan megdől ez a rekord.