Tunisia's forward Fakhreddine Ben Youssef (L) celebrates after scoring the equalizer during the Russia 2018 World Cup Group G football match between Panama and Tunisia at the Mordovia Arena in Saransk on June 28, 2018. / AFP PHOTO / Filippo MONTEFORTE / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MOBILE PUSH ALERTS/DOWNLOADS

Tunézia 40 év után nyert újra a focivébén

Futó Csaba
Futó Csaba

Frissítve: 2018. 06. 29. 00:492018. 06. 28. 19:52

A tunéziai válogatott fordított és 2-1-re legyőzte Panamát az oroszországi labdarúgó-világbajnokság G csoportjának 3. fordulójában. Az afrikai együttes legutóbb 1978-ban tudott nyerni, azóta tizenhárom összecsapást vívott meg nyeretlenül. Panama első vébépontjára még várni kell, nekik a mostani volt az első szereplésük a tornán.

1978. június 2. Azóta várt arra Tunézia, hogy ismét nyerjen a focicsapat a világbajnokságon, mert ugyan rögtön a legelső fellépésükön 3-1-re leverték Mexikót, azóta tizenhárom találkozón át tartó nyeretlenségi szériát hoztak össze.

Panama és Tunézia már úgy lépett pályára, hogy az már korábban eldőlt, mindkét csapat utazik haza a csoportkör után. Még egyszer azonban még megmutathatták magukat a világnak és egy őszinte meccset vívtak egymással, amely során a panamaiak szereztek vezetést az első félidőben egy megpattanó lövéssel.

A második játékrész elején egyenlített az afrikai válogatott, majd a 66. percben Házri beállította a 2-1-es végeredményt.

A gólok:

Panama ugyan mindent megtett, hogy első világbajnokságán az első pontja is meglegyen, ám kimaradtak a helyzetek, így a csoport utolsó helyén zártak. A G jelű négyes élén az Angliát legyőző Belgium végzett.

Eredmény – 3. forduló, G csoport

Szaranszk, Játékvezető: Nawaf Shukralla (bahreini)

Panama – Tunézia 1-2 (0-0)

Panama: Penedo – Machado, R. Torres (Tejada, 56.), Escobar, Ovalle – Barcenas, Godoy, Gomez, Guardia Avila (Arroyo, 81.), Rodriguez – G. Torres (Cummings, a szünetben). Szövetségi kapitány: Hernán Darío Gómez

Tunézia: Mászlúszi – Nagguez, Bedúí, Meriah,Haddadi – Szászí (Badri, a szünetben), Shíri, Halali – Ben Júszef, Hazrí (Szrarfi, 88.), Szliti (Halíl, 76.). Szövetségi kapitány: Nabil Maaloul

Gólszerző: Meriah (33. – öngól) illetve Ben Júszef (51.), Házri (66.)

Sárga lap: Avila (78.), Tejada (90+7.) illetve Szászí (44.), Badri (71.), Halali (90+3.)

Piros lap:

Élő hírfolyam
21:57

Az afrikai csapat fordítani tudott Panama ellen. 1978-ban győztek legutóbb.

A gólok:

66'

Már Tunéziánál az előny!

GÓÓÓÓÓL! Megvan a meccs fordulata! Házri kapott forintos labdát és nem hibázott a kapu torkában. 1-2!

63'

Földön fekszik a tunéziai kapus

Óriásit védett az előbb, de a fejével, közelről belebikázták a labdát. Mászlúszi a harmadik számú kapusa Tunéziának, úgyhogy, ha lesérül, akkor egy csatárt fognak becserélni a helyére. Egy kis áploás után folytatni tudja.

51'

Egyenlít Tunézia!

GÓÓÓÓÓL! Na, még a végén pörgős lesz ez a mérkőzés! Házrí centerezett a job szélrő, Ben Júszef érkezett középen és kiegyenlített. 1-1!

46'

Cserékkel indul a második félidő

Gabriel Torres jön le Panamánál és Harold Cummings jön be a helyére, vagyis az egyetlen csatárukat védőre cserélték. Szászi le, Badri be Tunéziánál. És folytatódik a meccs.

45'

Vége az első félidőnek

Volt még egy nagy tunéziai helyzet, Penedo kapus védett, majd Torres tisztázott a duplázás után. 1-0 a félidőben, pihenő.

41'

Hazrí...

Foghatják a fejüket a tunéziaiak, ismét egy beívelés, most ketten érkeztek üresen a kapu elé, zavarták ugyan egymást, de Hazrínak azért így is illett volna 6-7 méterről legalább a kapu felületét eltalálni. Nem sikerült.

39'

Nagy tunéziai helyzet

Ben Júszef érkezett tökéletes ütemben egy balról beívelt labdára, de a kapu mellé fejelt. Pedig ez ziccer volt.

33'

És ott a gól, vezet Panama!

GÓÓÓÓÓL! Panama megszerzi a vezetést! Nagy kavarodás volt a tunéziai kapu előtt, majd Rodriguez lőtt távolról, Meriah-n megpattant a labda, ez becsapta a tunéziai kapust. 1-0! Öngólnak írta be a FIFA.

30'

Gólra várva

Szép csendben eltelt a meccs első 30 perce, a tunéziaiak passzolgatnak a 4-5-1-es falat felhúzó panamaiakkal szemben, eddig eredménytelenül. Az imént azt hittük, hogy lesz egy nagy panamai helyzet, de les miatt visszafújták.

19'

Godoy tornáztatta meg a saját kapusát

Egy tunéziai beadásnál a panamai játékos fejéről pattant a saját kapuja felé a labda, Mászlúszi azonban a levegőben úszva védett. Ez volt eddig a meccs helyzete.