Élő Közvetítés

Argentína megmenekült

A világbajnokság 3. csoportkörének talán leginkább várt mérkőzésén Messiék fellélegeztek. Lesz még meccsük Oroszországban.

Kedd este eljött az igazság pillanata, az ítélet napja: Argentína egy döntetlen és egy vereség után Nigéria ellen lépett pályára az oroszországi világbajnokságon. Messiék csak győzelemmel juthattak be a nyolcaddöntőbe, de döntetlennel már csomagolhattak. Volna.

Ki más, Messi szerezte meg egy pazar Banega passzból a vezetést Argentínának, de a szentpétervári Zenit Aréna közönsége azt látta, hogy a második félidő elején Moses büntetőből kiegyenlít. Argentína visszazökkent egy időre a letargiába, egészen a 86. percig, amikor Rojó, a középhátvád, egészen pazar kapásgólt lőtt.

Argentína mellet az első helyen Horvátország jutott tovább a D-csoportból, miután 2-1-re legyőzte Izlandot.

Foci-vb, D-csoport, 3. csoportkör:

Nigéria-Argentína 1-2
Helyszín:
Szentpétervár
Játékvezető:
Cuneyt Cakir (török)

Nigéria: 23 Uzoho – 6 Balugun, 5 Ekong, 22 Omeruo – 11 Moses, 8 Etebo, 10 Mikel, 4 Ndidi, 2 Idowu – 7 Musa, 14 Iheanacho (Ighalo  46.)
Szövetségi kapitány: Gernot Rohr

Argentína: 12 Armani – 2 Mercado , 17 Otamendi, 16 Rojo, 3Tagliafico (Agüero 79.) – 15 Pérez, 14 Mascherano, 7 Banega, 11 Di María (Meza 73.) – 9 Higuaín, 10 Messi
Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli

Gól:  Moses (50.), illetve Messi (15.), Rojo (86.)
Sárga lap: Balugun (32. perc), Mikle (91), illetve Mascherano (50.), Banega (64.), Messi 94.
Piros lap: –

Négy perc a ráadás

A hosszabbításban történnek még dolgok. Messi ugrik ki ismét Banega passzával, de szerelik a tizenhatoson belül. Musa is lemegy, bejön helyette Nwnakwo, aztán Messi is besárgul, mert nem annyira akarja elvégezni a szabadot. Már mindenki a végét várja, ami be is következik. Cajir hármat fúj a sípjába, Argentína megmenekül!

Íme a FIFA tényei:

Nigéria cserél

Védő helyett csatár. Iwobi jön be Omerou helyett.

Argentína továbbjutó

Hacsak nem kap még egy gólt, vagy az amúgy 1-1-re álló Izland-Horvátországon Izland gólt lő.

Argentína - Góóóól!

Mercado betekeri középre, lemaradnak Rojoról, aki kapásból beveri a bal alsó sarokba 86. percben. 2-1 Argentínának!

Kontra végén szabad

Ndidit üti el Banega 25-re a kaputól, miután Ighalo egy kontra végén Armani lábába lövi a helyzetet kicsit kiszorított pozícióból. Etebo mellé rúgja azonban.

Csere

Védő helyett csatár. 19-re lapot húz Sampaoli, leviszia balvédő Tagliaficót és behozza Sergio Agüerót.

Fokozódik a feszültség

Nyom Argentína, de nagyon. A betömörülő nigériaiak között megpróbálják bepréselni a labdát a kapu előterébe. Eközben egyre jobban kinyílnak, amely lehetőséget ad Nigériának a kontrákra.

Cakir nem ad újabb tizenegyest

A török játékvezető kiszalad a kamerához, megkukkantja  szitut, majd elég érzékletesen elmagyarázza a csk Mikelnek, hogy miért döntött a nem mellett.

Atya ég, mit hagyott ki Nigéria

Musa szalad el a szélen, Ighalónak tálal középre, Rojo felugrik, de feje helyett a kezével ér labdához. Ighalo elé pattan, aki csúnyán mellébombáz, majd videóért kiált!

Csere

Di María le, Meza be. Lehet, hogy egy Dybala szintű játékos szóhoz sem jut a vb-n?

Formás kis nigériai akció

Mikel és Musa játszik össze a bal oldalon, utóbbi gyönyörű csellel veri meg ellenfelét, visszapasszol középre Mikelnek, aki átlépi a lasztit,. Ezzel mindenkit átver, csak Ndidit nem, aki számít erre, de fölé bombáz tiszta helyzetből.

Argentína kiszámítható, mint egy matekpéda

Argentin oldalról mindenki Messit keresi, így nem lehet támadást építeni, azaz lehet, de könnyű levédekezni. Kicsit tanácstalanságot érezni a kék-fehéreken, nem úgy játszanak, mint az első félidőben..

Pavon azon melegéban

Pavon nyilván jól bemelegített, mert mint a gyorsvonat húz el a jobb szélen, visszarántani sem tudja a védője, kinézi magának középen Higuaínt, de nem jut el hozzá a labda, mert Omeruo belevetődik. Szöglet. Amiből nem lesz semmi.

Csere

Pérez le, Pavon be.

Musa villan

Musa (25) és Mascherano (34) köz kilenc év kor és legalább ennyi sebességbeli különbség van. Ezt érzékelteti a nigériai, amikor csúnyány megveri az alapvonalnál, de a centerezését lefülelik.

Argentínának váltania kell

Jelen állás szerint Horvátországnak kilenc pontja van, lévén megszerezte a vezetést, Nigériának négy, így ez a két csapat a továbbjutó. Argentína két ponttal kiesik épp.

Közben egy sárga

Mascherano sárgát is kapott Balugun elleni mutatványáért.

Röhej

Nigéria első kaput eltaláló lövése Moses tizenegyese volt.

Góóól!

Moses berúgja a büntetőt, higgadtan, jobb belsővel a bal aló sarokba. 1-1

Dulakodás

A videóbírák is megnézték, de Cakir megadja. Közben Ighalo akarja elfoglalni a legjobb pozíciót a kipattanóhoz, ebből lesz a kakaskodás.

Nigériai tizenegyes!

Etebo csavar be egy szögletet, de Mascherani lerántja Balugunt. Cakir 11-es pontra mutat.