Denmark's forward Andreas Cornelius (L) vies with France's defender Presnel Kimpembe during the Russia 2018 World Cup Group C football match between Denmark and France at the Luzhniki Stadium in Moscow on June 26, 2018. / AFP PHOTO / Jewel SAMAD / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MOBILE PUSH ALERTS/DOWNLOADS

Dániát és Franciaországot kifütyülték

Kálnoki Kis Attila

Frissítve: 2018. 06. 26. 18:412018. 06. 26. 15:50

A C csoport első helyéről döntő mérkőzés csak a két résztvevőnek okozott örömöt. Ezt honorálta a közönség.

Kedden délután bebizonyosodott, hogy nincsenek csodák: ha mindkét csapatnak megfelelő végeredmény a döntetlen, úgy a világesemény csoportkörének záró fordulójában nem szokott meglepetés történni. Így történt ez a C-csoportban is, ahol egy rém gyenge mérkőzésen Dánia-Franciaország megosztozott a pontokon (0-0) a Luzsnyiki Stadionban.

Franciaország így hét ponttal az első, Dánia öt ponttal végzett a második, továbbjutó helyen, lévén Ausztrália megkönnyítette a dolgukat azzal, hogy simán kikaptak 2-0-ra az eddig pont nélkül álló Perutól. Utóbbi válogatott így három ponttal esett ki, de legalább elmondhatja magáról, hogy negyven év után nyertek mérkőzést világbajnokságon.

SOCHI, RUSSIA - JUNE 26:  Paolo Guerrero of Peru celebrates after scoring his team's second goal during the 2018 FIFA World Cup Russia group C match between Australia and Peru at Fisht Stadium on June 26, 2018 in Sochi, Russia.  (Photo by Stu Forster/Getty Images)
Peru negyven év után nyert meccset a világbajnokságon
A játékosok örömükben zokogtak a lefújás után.

Franciaország minden valószínűség szerint a kedd esti két találkozó, a D csoport záróköre után elkerüli Horvátországot, viszont megkaphatja Argentínát, Nigériát, vagy éppenséggel a legkevésbé valószínű ellenfélként Izlandot.

Ez volt az első gól nélküli döntetlen. Nem kellene több.

Foci-vb, 3. csoportkör, C csoport:

Dánia – Franciaország 0-0
Helyszín: Luzsnyiki Stadion
Játékvezető: Sandro Ricci (brazil)

Dánia: : 1 Kasper Schmeichel – 17 Jens Stryger Larsen, 6 Andreas Christensen, 4 Simon Kjaer, 14 Henrik Dalsgaard – 10 Christian Eriksen, 9 Nicolai Jörgensen, 8 Thomas Delaney (
Lerager  92.) – 11 Martin Braithwaite, 21 Andreas Cornelius,  23 Pione Sisto (Fischer 60.)
Szövetségi kapitány: Age Hareide

Franciaország:  16 Steve Mandanda (Marseille) – 21 Lucas Hernández (Mendy 50.), 3 Presnel Kimpembe, 4 Raphaël Varane, 19 Djibril Sidibé – 15 Steven Nzonzi,  13 N’Golo Kanté,  – 8 Thomas Lemar, 7 Antoine Griezmann (Fekir 69.), 11 Ousmane Dembélé (Mbappé 78.) – 9 Olivier Giroud
Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Gól:
Sárga lap: Jörgensen (45+2. p.)
Piros lap:

Élő hírfolyam
93. perc

Végre vége

Sandro Ricci lefújja a mérkőzést. Megszületett a világbajnokság első 0-0-ás végeredménye. Köszönjük, nem kérünk több ilyet. Franciaország az első, Dánia a második helyen jutott tovább a C csoportból. Peru és Ausztrália mehet haza.

92. perc

Delaney helyett Lerager

Delaney lábára rálép Mbappé, ezért ápolni kell, ezalatt kitalálja Age Hareide kapitány, hogy lecseréli. Lerager jön be.

90. perc

Két perce megy a tiki-taka

Fogalmunk sincs, franciául van-e kifejezés a tiki-takára, de ez megy francia oldalon, különösebb cél nélkül két perce. Mbappé oldja fel a helyzetet, amikor sarokkal szeretné átvenni a labdát, de az messze elpattan tőle az alapvonalon túlra. Három percet hosszabbít a spori.

83. perc

Fekirnek tényleg nem szóltak

Fekir tényleg nem lehetett az öltözőben, amikor szóltak hogy jó az iksz, mert váratlanul lő és eltalálja a kaput. Francia részről a második félidőben először, ami így 35 perc után nagy szó. Schmeichel nem aludt bele a meccsbe, ezt egy remek vetődéssel jelezte. Hárít.

France's midfielder Nabil Fekir (L) prepares to shoot and score an eventually disallowed goal during the Russia 2018 World Cup Group C football match between Denmark and France at the Luzhniki Stadium in Moscow on June 26, 2018. / AFP PHOTO / FRANCK FIFE / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MOBILE PUSH ALERTS/DOWNLOADS
Fotó: AFP / FRANCK FIFE
81. perc

A közönség folyamatosan fütyül

Szinte hihetetlen, miközben Schmeichelnél a labda, 21 ember áll a pályán és türelmesen várja, merre rúgja ki a dán kapus. Vagy 7-8 másodperc eltelte után szánja rá magát.

75. perc

Dán csere

Cornelius le, Dolberg be. Csatár helyett csatár. Egy 1997-es születésű srác lép pályára, aki amúgy az Ajax játékosa.

70. perc

Fekir nem tököl

Úgy látszik a Lyon támadójának nem szóltak, hogy mindkét félnek tökéletes eredmény a 0-0, mert ahogy beállt, a 16-os bal sarkától remek lövést enged el, amely az oldalhálót zörgeti meg.

69. perc

Francia csere

Deschamps megkíméli Griezmannt a további szenvedéstől és lehozza. Fekirnek ad lehetőséget.

67. perc

Kis párhuzam a magyar futballal

Ez az a meccs amelyhez képest egy Balmazújváros-Mezőkövesd meccs igazi futballcsemegének tűnhetett tavasszal.

66. perc

17:21

Jens Stryger szalad fel a bal szélen, ráívelik a labdát, de Varane résen van, simán elfejeli a dán szélső védő elől, de közben felökleli. A spori szabadot ad. A beadás veszélytelen.

62. perc

Dán szöglet

Thomas Delaney brusztol ki egy szögletet, Eriksen csavarja be, de Mandanda simán kiöklözi.

58. perc

Dánia megpróbál ránkcáfolni

Gyors egyérintős támadást vezet Dánia a bal oldalon, mígnem Pione Sisto a tizenhatos sarkáról remekül ad be Eriksennek, aki leveszi, de tőle szokatlan módon senkitől sem zavarva kissé eltöri a lasztit, amely így elgurul a jobb kapufa mellett.

54. perc

17:10

Corneliust löki fel fejes közben Varane, 26-ról középről rábikázza. Steve Mandanda páncélmellényt vett fel úgy látszik, mert kipattan a mellkasáról, amire Cornelius csap le, de a kapus gyorsan javítja hibáját és felszedi a dán csatár orra előtt a lasztit.

France's goalkeeper Steve Mandanda (C) makes a save during the Russia 2018 World Cup Group C football match between Denmark and France at the Luzhniki Stadium in Moscow on June 26, 2018. / AFP PHOTO / FRANCK FIFE / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MOBILE PUSH ALERTS/DOWNLOADS
52. perc

Még lassabb lesz a meccs

Peru már 2-0-ra vezet, ha ezt meghallják a csapatok, még jobban behúzzák a kéziféket és duzzogva bár, de azért lejátsszák a meccset. Lehet ez lesz az első gól nélküli döntetlen?

49. perc

Felhördül a közönség

Olivier Giroud felé íveli a labdát Griezmann, de a francia csatár megtépi a pozíciófoglalás közben Jörgensen mezét, mielőtt látványosan földre esik és büntetőt reklamál. A brazil játékvezető nem eszi meg.

Félidő

3-1 az állás

Már ami a szünetben bejátszott híreket illeti!

A félperces híradó elején 3-0-ra elhúztak a migránsos hírek, de a végén szépítettek a fideszes közlemények, így alakult ki a 3-1-es félidei eredmény.

45. perc

Szünet

Nem mondhatni, hogy a két csapat elkápráztatja a szurkolókat. Öt kapura lövés az agilisabb francia oldalon, mindössze kettő a dánokén. Ezekből 3 és 1 találja el magát a kaput, de egyik sem tornáztatta meg a kapusokat.

45 + 2. perc

Dán szöglet a végén

A túloldalon Eriksen próbálkozik lövéssel, szögletre blokkolják. A sarokrúgást is ő csavarja be, de kifejelik a védők, amely pont Griezmann elé pattan, aki meglódul vele. Jörgensennel a nyakán sprintel vagy ötven métert, mire a dán utoléri és rossz ütemben becsúszik. Sárga. Sandro Ricci benyúl a zsebébe, elkönyveli a lapot, majd lefújja a meccset. Szegény franciák nem értik, miért nem végezhetik el a szabadot.

45. perc

Gyatra lövés

Dembélé megint megtolja magának, felnéz, aztán majdnem kirúgja a stadionból a labdát.

44. perc

Mindenki a végét várja

Hat helyen változtatott Franciaország az utóbbi kezdőjén, de az újak nem nagyon kapaszkodnak. Közben Griezmann ugrik ki, vállal egy tíz méteres sprintet, de les.