Elképesztően izgalmas végjátékban halt hősi halált Irán

Irán megpróbálta a lehetetlent, szokásos bunkerfocijával legyőzni az Európa-bajnoki címvédőt, Portugáliát. Majdnem sikerült neki.

Az eddigi eredmények azt sejtették, hogy Spanyolország simán veri Marokkót, így a nap legnagyobb téttel bíró meccsét a négypontos Portugália és a hárompontos Irán vívja majd este nyolctól.

Utóbbi bejött, előbbi nem, így lett izgalmas a vége. A spanyolok örültek, hogy megúszták ép bőrrel és 2-2-es döntetlennel az őket baltával faragó afrikai csapat ellen.

Ehhez képest az Irán-Portugál meccsen nem történt olyan sok és durva fault, de volt itt minden, mint a vurstliban:

Portugáliának Quaresma szerezte meg a vezetést a lélektanilag legjobb pillanatban, a 45. percben.  Carlos Queiroz csapata mindent megtett az egyenlítésért, amely végül egy videóbírózást követően Ansarifard a hosszabbításban, a 93. percbe jött össze. Két perccel később jött, majd el is maradt a katarzis, Taremi kihagyta Irán utolsó nagy helyzetét.

Maradt az 1-1 így, ami azt jelenti, hogy a két ötpontos csapat közül Spanyolország maradt az élen, nekik jutott a nyolcaddöntőben Oroszország, míg a csoport második Portugáliára Uruguay vár.