Élő Közvetítés

Belgium sorra üti ki az ellenfeleket a vébén

A belga labdarúgó-válogatott szinte már a nyolcaddöntőben érezheti magát a világbajnokságon, miután szombaton 5-2-re legyőzte Tunéziát a G csoportban. Romelu Lukaku és Eden Hazard is duplázott, előbbi ráadásul olyan formában van, amire legutóbb csak Diego Maradona volt képes.

Belgium az első fordulóban Panama ellen 45 percig lényegében csak alibizett, aztán a szünet után lehengerlő játékkal gázolt át ellenfelén. Most semmit sem bízott a véletlenre Roberto Martínez csapata: Eden Hazard már a mérkőzés legelején kiharcolt egy tizenegyest, amit a hatodik percben értékesített is. Aztán épphogy túlléptünk az első negyedórán, már 2-0-ra vezettek a belgák, Romelu Lukaku lapos lövéssel vette be az afrikai kaput.

Ekkor azt hihettük, padlóra került a tunéziai válogatott, de épp ellenkezőleg, Dylan Bronn fejesével szinte egyből szépítettek az afrikaiak. Akiket aztán a balszerencse is sújtott, a gólszerző Bronn-t majd egy másik védőt, Szíám Ben Júszefet is le kellett cserélni sérülés miatt. Ráadásul a szünet előtt Lukaku megszerezte a második gólját is, így Belgium 3-1-gyel mehetett szünetre.

A belga csatár Diego Maradona és az 1986-os világbajnokság óta az első, aki két egymást követő mérkőzésen duplázni tudott.

A második játékrész belga helyzetekkel és újabb Hazard-góllal indult, ezzel pedig lényegében el is dőlt a meccs. Tunézia ekkor már tényleg a padlóra került, így szép csendben csordogált a találkozó, a hajrában lényegében azt számolgathattuk, hány helyzet kell a csereként beállt Michy Batshuayinak egy gólhoz. A válasz: sok. De nagy nehezen beszenvedett egyet, hogy az utolsó szó Tunéziáé legyen, 5-2-re nyert Belgium az idei vébé leggólgazdagabb mérkőzésén.

Az összefoglaló:

Belgium matematikailag még nem jutott tovább a csoportból, de valami csodának kellene történnie ahhoz, hogy ne lépjen tovább a következő körbe. Ha pedig Panama nem győzi le az angolokat, már hivatalosan is ott lesznek a nyolcaddöntőben.

Eredmény – 2. forduló, G csoport

Moszkva, Játékvezető: Jair Marrufo (amerikai)

Belgium – Tunézia 5-2 (3-1)

Belgium: Thibaut Courtois – Jan Vertonghen, Dedryck Boyata, Toby Alderweireld – Yannick Carrasco, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Thomas Meunier – Eden Hazard (Michy Batshuayi, 68.), Romelu Lukaku (Marouane Fellaini, 59.), Dries Mertens (Youri Tielemans, 86.). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Tunézia: Fárúk Ben Musztafí – Alí Malúl, Jasszin Meriah, Szíám Ben Júszef (Johan Benaluane, 41.), Dylan Bronn (Hamdi Nagguez, 24.) – Ferdzsání Szászí (Naim Szliti, 59.), Elljesz Shíri, Szaif-Eddine Haui – Anisz Badri, Vahbí Hazrí, Fahr al-Din Júszef. Szövetségi kapitány: Nabil Maaloul

Gólszerző: Hazard (6. – 11-esből, 51.), Lukaku (16., 45+3.), Batshuayi (90.) illetve Bronn (18.), Hazrí  (90+3.)

Sárga lap: Szászí  (14.)

Piros lap:

Hordágyon viszik el a tunéziai gólszerzőt

Újabb súlyosnak tűnő sérülés tunéziai oldalon. Legutóbb a kezdőkapust kellett lecserélni az első félidőben, most pedig a gólszerző Bronn számára ért véget idő előtt a találkozó, rosszul ért bele a labdába. Hordágyon hagyta el a pályát.

Mi van itt? Szépít Tunézia!

Ha valaki azt hitte, unatkozni fogunk, hát itt a csattanós válasz! Egy tunéziai szabadrúgás után Bronn emelkedett a legamasabbra és közelről a kapuba fejelt, 2-1! Őrület!

A belgák már most eldöntik?

GÓÓÓÓL! Már 2-0-ra vezet Belgium! Egy középpályán könnyedén eladott tunéziai labda után Mertens adott tökéletes labdát Lukakunak, aki laposan, magabiztosan értékesítette a helyzetet.

Megdőlt az 1954 óta tartó vb-rekord

Írtunk róla korábban, hogy 1954-ben volt arra példa legutóbb, hogy a világbajnokság első 26 mérkőzésén volt gól, igaz akkor összesen volt 26 találkozó. Ez a mostani a 27. mérkőzés az idei tornán és most is elkerüljük már a 0-0-át:

Hazard higgadtan belövi, vezet Belgium!

GÓÓÓÓL! Vezet Belgium! Eden Hazard, ha már kiharcolta, el is végezte a büntetőt, kicsit kivárt, aztán a balra mozduló kapus mellett higgadtan a kapu jobb oldalába gurított. 1-0!

TIZENEGYES!!!

Ott van a belga gólszerzési helyzet! Hazard tört be a tizenhatoson belülre, Ben Júszef pedig simán felrúgta. Visszajátszások alapján lehet, hogy kívül volt, de nem bírálták felül a videóbíróval.

Belga gólhelyzet

Volt némi zavar a belga kapu előtt, majd egy tunéziai játékos tűnt el, de az amerikai játékvezető továbbengedte a játékot. Egy előrevágott labdára Lukaku sprintelt, a kapusnak becsúszva kellett előle mentenie. Jó a tempó, reméljük ilyen lesz végig.

Megy a mérkőzés!

Sárga felsőben és fekete nadrágban Belgium, ők kezdték a meccset és egyből nekiestek az ellenfélnek, ki is harcoltak egy szabadrúgást, amit De Bruyne a kapus kezébe ívelt. Tunézia pirosban játszik.

Több, mint foci: elsírta magát a tunéziai edző a kezdés előtt

Amikor szólt hazája himnusza, Nabil Maaloul elsírta magát:

Ez lesz a negyedik alkalom, hogy találkoznak

Korábban három meccset játszott le a két válogatott, egál az állás: egyszer-szer nyertek a csapatok, illetve az egyetlen tétmeccsükön 1-1-es döntetlent játszottak a 2002-es világbajnokság csoportkörében. Legutóbb 2014-ben találkoztak, akkor a most is kezdő Mertens találatával 1-0-ra nyert Belgium.

Győztes kezdőn ne változtass, vallja Martínez

A spanyol szakember ugyanis ugyanazt a kezdőt tizenegyet küldi ki a pályára, amelyet Panama ellen is. Elég erős névsor, viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy Witsel és Carrasco a lesajnált kínai bajnokságban játszik.

Belgium: Thibaut Courtois – Jan Vertonghen, Dedryck Boyata, Toby Alderweireld – Yannick Carrasco, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Thomas Meunier – Eden Hazard, Romelu Lukaku, Dries Mertens.

Tunézia: Fárúk Ben Musztafí – Alí Malúl, Jasszin Meriah, Szíám Ben Júszef, Dylan Bronn – Ferdzsání Szászí, Elljesz Shíri, Szaif-Eddine Haui – Anisz Badri, Vahbí Hazrí, Fahr al-Din Júszef.