Élő Közvetítés

Belgium sorra üti ki az ellenfeleket a vébén

A belga labdarúgó-válogatott szinte már a nyolcaddöntőben érezheti magát a világbajnokságon, miután szombaton 5-2-re legyőzte Tunéziát a G csoportban. Romelu Lukaku és Eden Hazard is duplázott, előbbi ráadásul olyan formában van, amire legutóbb csak Diego Maradona volt képes.

Belgium az első fordulóban Panama ellen 45 percig lényegében csak alibizett, aztán a szünet után lehengerlő játékkal gázolt át ellenfelén. Most semmit sem bízott a véletlenre Roberto Martínez csapata: Eden Hazard már a mérkőzés legelején kiharcolt egy tizenegyest, amit a hatodik percben értékesített is. Aztán épphogy túlléptünk az első negyedórán, már 2-0-ra vezettek a belgák, Romelu Lukaku lapos lövéssel vette be az afrikai kaput.

Ekkor azt hihettük, padlóra került a tunéziai válogatott, de épp ellenkezőleg, Dylan Bronn fejesével szinte egyből szépítettek az afrikaiak. Akiket aztán a balszerencse is sújtott, a gólszerző Bronn-t majd egy másik védőt, Szíám Ben Júszefet is le kellett cserélni sérülés miatt. Ráadásul a szünet előtt Lukaku megszerezte a második gólját is, így Belgium 3-1-gyel mehetett szünetre.

A belga csatár Diego Maradona és az 1986-os világbajnokság óta az első, aki két egymást követő mérkőzésen duplázni tudott.

A második játékrész belga helyzetekkel és újabb Hazard-góllal indult, ezzel pedig lényegében el is dőlt a meccs. Tunézia ekkor már tényleg a padlóra került, így szép csendben csordogált a találkozó, a hajrában lényegében azt számolgathattuk, hány helyzet kell a csereként beállt Michy Batshuayinak egy gólhoz. A válasz: sok. De nagy nehezen beszenvedett egyet, hogy az utolsó szó Tunéziáé legyen, 5-2-re nyert Belgium az idei vébé leggólgazdagabb mérkőzésén.

Az összefoglaló:

Belgium matematikailag még nem jutott tovább a csoportból, de valami csodának kellene történnie ahhoz, hogy ne lépjen tovább a következő körbe. Ha pedig Panama nem győzi le az angolokat, már hivatalosan is ott lesznek a nyolcaddöntőben.

Eredmény – 2. forduló, G csoport

Moszkva, Játékvezető: Jair Marrufo (amerikai)

Belgium – Tunézia 5-2 (3-1)

Belgium: Thibaut Courtois – Jan Vertonghen, Dedryck Boyata, Toby Alderweireld – Yannick Carrasco, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Thomas Meunier – Eden Hazard (Michy Batshuayi, 68.), Romelu Lukaku (Marouane Fellaini, 59.), Dries Mertens (Youri Tielemans, 86.). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Tunézia: Fárúk Ben Musztafí – Alí Malúl, Jasszin Meriah, Szíám Ben Júszef (Johan Benaluane, 41.), Dylan Bronn (Hamdi Nagguez, 24.) – Ferdzsání Szászí (Naim Szliti, 59.), Elljesz Shíri, Szaif-Eddine Haui – Anisz Badri, Vahbí Hazrí, Fahr al-Din Júszef. Szövetségi kapitány: Nabil Maaloul

Gólszerző: Hazard (6. – 11-esből, 51.), Lukaku (16., 45+3.), Batshuayi (90.) illetve Bronn (18.), Hazrí  (90+3.)

Sárga lap: Szászí  (14.)

Piros lap:

Batshuayi még kihagyott egy ziccert

Minden róla szól itt a meccs végén: egy előrelőtt labdát szerzett meg, három a kettőben voltak a belgák a tunéziai védőkkel szemben, de a csatár elönzőzte és a kapu mellé lőtt.

BRÉKING! Batshuayi végre betalált

GÓÓÓÓL! A cserecsatár végre betalált, ráadásul elég szép gólt szerzett. A nemrég beállt Tielemans volt, aki tökéletes labdát ívelt be a tizenhatoson belülre, Batshuayi bevetődve lőtt a bal alsó sarokba. 5-1, kiütés.

Nem, nem és nem tud gólt lőni

Na jó, ilyen nincs. Most De Bruyne varázsolta oda a labdát a lábára, Batshuayi tök üresen állt a kapuval szemben, kapásból lőtt, de középre, a kapus így védeni tudott. Kicsit túlzásnak hangzik, de már simán mesterhármasa lehetne.

Batshuayi beállt és már tömik is labdákkal

Sorra kapja a kiugratásokat a cserecsatár, most a kapusnak kellett a tizenhatoson kívül mentenie előle becsúszva. Úgy tűnt, hogy kézzel ért a labdába Ben Musztafí, de fújták vissza az esetet, szóval a teste volt az.

Újabb duplázó hagyja el a pályát

A csapatkapitány, a Lukakuhoz hasonlóan négy gólt szerző Eden Hazard hagyja el a pályát és jelzi a belga keret erejét, hogy egy igen gólérzékeny játékos, Batshuayi jön be a helyére. Vertonghen kapta meg a csapatkapitányi karszalagot.

Megint Badri

A tunéziai kilences most lefordult a védőjéről és egy jól helyezett, lapos lövéssel próbálkozott, de Courtois jól olvasta, mi fog történni és eldőlve védett, ki sem pattant róla a labda.

Újabb belga gólszerzési lehetőség

Carrasco volt most az, aki le tudott szakadni a védőjéről és ígéretes lövéssel vette célba a bal felsőt, de a labda végül mellé ment.

Hazard pimasz csele után már hárommal vezet Belgium

GÓÓÓÓL! Ismét a pálya közepén szerezte meg a labdát Belgium, egy kis passzolgatás után De Bruyne pazarul lőtte előre a labdát, Hazard kicselezte a kapujából kifutó Ben Musztafít, majd az üres kapuba lőtt. 4-1!

Próbálkozik Tunézia

Badri vezette rá a labdát a belga védelemre, behátráltak előle, így lövésre vállalkozott, Courtois védett magabiztosan.

És akkor ott az első belga helyzet

Egy szöglet után De Bruyne lőtte be laposan a labdát középre, Alderweireld érkezett tökéletes ütemben, de csúnyán föl-mellé lőtt.

Kezdődik a második félidő

Magasra tették a lécet a csapatok szórakoztatás szempontjából az első 45 percben, lássuk, sikerül-e ezt megismételni a másodikban is. Egyik oldalon sem volt csere.

Romelu Lukaku akkorát játszik, amire legutóbb csak Maradona volt képes

A belga válogatott csatára 37 válogatott góljával Belgium legeredményesebb játékosa, a belga vb-s gólok tekintetében pedig utolérte Marc Wilmotsot, mindketten öt-öt találatot jegyeztek a vébéken – Lukaku idén négynél jár. A csatár Panama ellen és most is duplázott, két egymást követő világbajnoki találkozón legutóbb Diego Maradona tudott legalább két-két gólt szerezni.

Vége az első félidőnek, láttunk négy gólt

Aki egy kézlegyintéssel elintézte ezt a párosítást, annak azt kell mondjuk: tévedett. Szenzációs belga kezdésre egy tunéziai gól volt a válasz, de most a félidő végén Lukaku második találatával újra magabiztos előnyben az európai csapat. Reméljük hasonlóan színvonalas lesz a folytatás is.

Lukaku újabb góljával 3-1 a belgáknak

Na, hát az előbb De Bruyne még rossz labdát adott Lukakunak, most viszont Meunier tökéletes ütemben ugratta ki a csatárt, Lukaku pedig, ahogyan Panama ellen, úgy most is finom mozdulattal átpöccintette a kapus felett a labdát. 3-1!

Mi.Maradt.Ki.

Gyönyörűen hozták fel a labdát a belgák a saját tizenhatosuktól, Hazard tette ki szélre a labdát De Bruyne-nek, aki lövés helyett a passzt választotta, de hosszan tálalt Lukaku elé.

Tunéziának jót tett a szépítés

Ahhoz képest, hogy negyedóra után kiütést vizionált az ember, a szépítő találat óta mindkét oldalon vannak helyzetek. Bár a tunéziaiak túl nagy veszélyt nem jelentettek Courtois kapujára, intő jel lehet Belgiumnak, hogy a tizenhatosig már kétszer is eljutottak, a lövések voltak gyengék.