Élő Közvetítés

45 percnyi foci is elég volt Belgiumnak Panama ellen

88

A világbajnokság egyik titkos esélyese, a franciákhoz hasonlóan minden poszton világklasszist tudó Belgium is bemutatkozott Oroszországban.

A papírformának megfelelően a belgák az első perctől fogva irányították a mérkőzést, ugyanakkor a vb-újonc panamaiak jól tartották magukat az első negyvenöt percben és néhány gyors kontrával egyszer-egyszer zavarba is hozták az európaiak védelmét.

A fordulást követően Mertens bombagóljával gyorsan előnybe került a belga válogatott – 2014-ben is a Napoli csatára lőtte csapata első vb-gólját. Panama gyorsan válaszolhatott volna, de Courtois ziccert hárított.

A belgák a folytatásban felőrölték ellenfelüket és a Manchester United támadója, Romelu Lukaku duplájával biztosították sikerüket.

Csoportkör, G csoport, 1. mérkőzés:

Belgium-Panama 3-0 (0-0)

Olimpiaia Stadion, Szocsi. Játékvezető: Janny Sikazwe (Zambia)

Belgium: Courtois – Alderweireld, Vertonghen, Meunier, Boyata – Witsel (Chadli, 90.), De Bruyne, Carrasco (Dembele, 74.)– Lukaku, Hazard, Mertens (T. Hazard, 84.)

Panama: Penedo – Murillo, Escobar, R. Torres, Davis – Gomez, Cooper, Godoy, J. Rodriguez (Diaz, 63.) – Perez (Tejeda, 73.), Barcenas (G. Torres, 63.)

Gólszerző: Mertens (48.), Lukaku (69., 75.)

Sárga lap: Meunier (15.), De Bruyne (88.) ill. Davis (18.), Cooper (49.), Murillo (51.), Godoy (57.)

Piros lap:

Belgium meg sem izzadt Panama ellen

A vb egyik titkos esélyesének tartott Belgiumnak elég volt 45 percet focizni ahhoz, hogy minden nehézség nélkül legyőzze Panamát (3-0). A közép-amerikai csapat hiába tartotta magát jól az első félidőben, a második játékrészben képtelenek voltak az érezhetően nagyobb tempóban játszó belgákkal felvenni a versenyt.

A 49. percben először a napoli támadója, Mertens vágott egy óriási gólt, majd Romelu Lukaku két gólja döntötte el végérvényesen a három pont sorsát.

Belgium végül egy üzenettel felérő győzelem helyett „csupán” egy sima győzelmet aratott, és kényelmesen nézheti az esti Anglia-Tunézia meccset.

Mindjárt vége

A meccs eldőlt, tudja ezt mindkét csapat. A belgák kicsit színezik, a panamaiak meg bele-belerongyolnak a sztárokba, hadd fájjon.

Panama nem adja fel

Panama felkelt a pofonból, több, igaz, veszélytelen támadást is vezettek az elmúlt időben.

Felpezsdült a meccs

Érezhetően más mentalitásban jött ki a belga válogatott a második félidőre, sokkal nagyobb sebességgel játszanak elöl.

Félidő

A panamai válogatott kibírta kapott gól nélkül, de egy teljesen ötlettelen, a tizenhatos előtt elfogyó Belgium ellen nem is olyan nehéz. Ennél a vb további részein, de ezen a meccsen is sokkal több kell majd.

Ezt tartani tudja Panama

Visszavett egy kicsit a belga csapat, vagy nem hagyja a területeket Panama, de egy biztos: hiába támad Belgium, nem sikerül közel kerülni az ellenfél kapujához. Szögletek ide, szabadrúgások oda, ezt a sebességet még tartani tudja a közép-amerikai válogatott.

Mindenhol ott van Eden Hazard

Eden Hazard nagyon él, rengeteget mozog, folyamatosan ott van a labda környékén, jól passzol, helyzetbe kerül. Csak a vége… Eddig nem tudott egy akciót sem jól befejeznie, vagy egy utolsó passz, vagy a lövés nem sikerült.

Tempó

Szépen-lassan egyre inkább nyomja Panamát Belgium, folyamatosan jönnek a helyzetek.

Első sárga

Meunier csapott oda Rodrigueznek egy felugrást követően, azonnal jött a meccs első sárga lapja.

Majdnem

Eden Hazard került úgy helyzetbe, hogy Roman Torres rosszul adta haza a labdát az alapvonalnál. Az volt a szerencséje Panamának, hogy nem volt sok helye Hazard-nak, így csak oldalhálót ért a lövése.

Türelem

Belgium nagyon türelmes, folyamatosan mozgatják az ellenfelet, de nem kapkodnak buta passzokkal.

Az első belga helyzet

Belgiumnál van többet a labda, de komoly helyzetig még nem sikerült kialakítani a panamai kapu előtt.

Update: a hatodik percben szép támadás végén Carrasco lő kapura, ám a panamai kapus véd könnyedén.

17:01

Nem ijedt meg a belgáktól Panama, sőt: a harmadik perc végén a kapu baloldalától 25 méterre szabadrúgáshoz jut a pofás támadást vezető csapat. A helyzetből és a beadásból nem lesz semmi, de azért jelzett a közép-amerikai válogatott, itt vannak ők is, kontráikra figyelni kell.