Élő Közvetítés

Cristiano Ronaldo-Spanyolország 3-3

A portugál klasszis beállította Puskás Ferenc rekordját. Döntetlen a vébé első szuperrangadóján.

Csak az oroszországi labdarúgó-világbajnokság második napjáig kellett várni, hogy egy igazi szuperrangadót láthassunk, ugyanis a B csoportban, Szocsiban a az Európa-bajnok Portugália, valamint Spanyolország feszül egymással. A spanyolok teszik mindezt úgy, hogy egy nappal a vébé kezdete előtt cserélték le Julen Lopeteguit, akit azta már bemutattak a Real Madrid vezetőedzőjeként. Helyette Fernando Hierro irányította a spanyolokat.

Nem kellett túl sokat várni az első gólra, Nacho már a meccs elején felrúgta Cristiano Ronaldót a tizenhatoson belül, a sértett pedig belőtte a tizenegyest. Történelmi volt ez a gól, ő ugyanis az első játékos, aki zsinórban nyolc nagy tornán is betalált, illetve ő a történelem során a negyedik, aki négy különböző világbajnokságon gólt szerzett.

Minden a portugálok második gólja mellett szólt, a spanyolok csak keresték önmagukat. Aztán egy felívelt labda és egy Costa-könyökös után a brazil születésű csatár lövőhelyzetig cselezte magát, majd kiegyenlített a 25. percben. Nagy fordulatot hozott ez a gól, szinte azonnal Isco lőtt a keresztlécre (a labda a vonalon pattant), és sorra jöttek a spanyol helyzetek. Aztán a 44. percben De Gea bevédte Ronaldo lövését, így ismét a portugálok vezettek.

A meccs összefoglalója:

A második félidő eleje a spanyoloké volt, olyannyira, hogy az 58. percre fordítani tudtak: előbb Costa kotorta be a labdát közelről, majd Nacho jött és egy távoli, kapufás bombával javított a korábbi hibája után.

A portugálok ekkor padlón voltak, egyszerűen nem volt benne a meccsben, hogy kiegyenlítenek. Mégis sikerült, egy felesleges szabálytalanság után Ronaldo rúghatott szabadrúgást, és nagy tornán 49. nekifutásra ilyen játékhelyzetből is sikerült betalálnia, beállítva a 3-3-as végeredményt. Nem mellesleg ez volt a 84. válogatott gólja, amivel az európai rangsorban utolérte Puskás Ferencet. Csak az iráni Ali Daei előzi meg, ő 109 gólt szerzett címeres mezben. Puskás egyébként 85 meccsen jutott 84 találatig, Ronaldónak 151 kellett hozzá.

33 évesen és 130 naposan így ő lett minden idők legidősebb triplázója a vébéken.

Fantasztikus játékot, megannyi fordulatot és hat gólt hozott a világbajnokság első szuperrangadója, és az igazat megvallva, nehéz lesz ennél jobb meccset játszani. Portugália Marokkóval, Spanyolország Iránnal játszik legközelebb.

Eredmény – 1. forduló, B csoport

Szocsi, Játékvezető: Gianluca Rocchi (olasz)

Portugália – Spanyolország 3-3 (2-1)

Portugália: Rui Patricio – Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerreiro – Bernardo Silva (Ricardo Quaresma, 69.), Joao Moutinho, William Carvalho, Bruno Fernandes (Joao Mario, 68.) – Cristiano Ronaldo, Goncalo Guedes (André Silva, 80.)

Spanyolország: David de Gea – Nacho, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba – Sergio Busquets, Koke – David Silva (Lucas Vázquez, 86.), Isco, Andres Iniesta (Thiago Alcantara, 70.) – Diego Costa (Iago Aspas, 77.)

Gólszerző: Ronaldo (4. – 11-esből, 44., 88.) illetve Costa (25., 55.), Nacho (58.)

Sárga lap: Fernandes (28.) illetve Busquets (17.)

Piros lap:

Cristiano Ronaldo triplával érte be Puskást, iksz a portugál-spanyolon

A labdarúgó-világbajnokság B csoportjában az Európa-bajnok Portugália Cristiano Ronaldo triplájával játszott 3-3-as döntetlent a szövetségi kapitányát a torna előtt lecserélő Spanyolországgal. Diego Costa duplázott, Nacho Fernández pedig emlékezetesen nagy gólt szerzett. Ez volt Ronaldo 84. válogatott gólja, amivel az európai ranglistán utolérte Puskás Ferencet.

Hihetetlen! Ronaldo meglövi a harmadik gólját!

A 88. percben rúghatott szabadrúgást Portugália, Cristiano Ronaldo állt a labda mögé, akinek korábban 48 kísérletből még nem sikerült betalálnia szabadból sem Eb-n, sem vébén. Erre most eltekeri a labdát a sorfal felett, ezzel 3-3 az állás!

Ronaldo dobta meg Albát a labdával

Nem tudni, hogy pont ODA célzott-e, de arra ment a labda, a spanyol játékos azonban még időben menteni tudott. Volt egy kis vita, de nem kapott lapot a portugál.

De Gea mit csinál?

Egy előre vágott labdára sprintelt Ronaldo és De Gea, Piqué visszaért neki segíteni, kettőzött erővel mentettek, de a kapus elkésett, szóval lehettek volna gondok.

Ritka pillanat

Iniesta becselezte magát két portugál közé, majd el is adta a labdát, és hiába reklamált, szabályosan szerelték. Szerencséjére Fernandes lövése a kaputól messze pattogott ki.

Vége az első félidőnek

Micsoda 45 percen vagyunk túl? Pont ezért vártunk erre a meccsre! Nagyon bekezdtek a portugálok, Ronaldo történelmi góljával vezettek is, aztán Diego Costa kiegyenlített, onnantól pedig a spanyolok nyomtak. Mégis az Európa-bajnok vezet a félidőben, mert Ronaldo nem túl jó lövését bevédte De Gea. Innen folytatjuk!

Micsoda potyagólt lőtt Ronaldo!

Épp az imént írtuk, hogy nyomnak a spanyolok, erre tessék, ismét vezet Portugália! Nagy nehezen Ronaldo elé keveredett a labda, aki laposan középre lőtt, de a torna legdrágább kapusa, De Gea bevédte azt. 2-1!

Iscóban benne van a gól

Most is a tizenhatos vonalánál vett át jobbal egy labdát, egy érintéssel helyzetbe hozta magát és ballal laposan lőtt, Rui Patrico kezébe. Viszont szép megoldás, jó helyzetfelismerés volt.

Costa gólja óriási fordulatot hozott

Amióta kiegyenlítettek a spanyolok, azóta csak momentumai vannak az Európa-bajnoknak. Most kicsit járatták a labdát a portugálok, hangos füttyszó kísérte a passzolgatást.

Újabb spanyol ziccer

Felpörögtek az események a portugál kapu előtt, most ismét egy nagy helyzetet dolgoztak ki a spanyolok, akik a bal szélen verték meg a portugál védelmet, aztán a centerezés után Iniesta lőtt, de nem talált el jól a labdát, a csapattárs pedig már nem tudta a kapu felé irányítani a pontatlan lövést.

Majdnem ott a spanyol vezető gól!

De jó meccs! Támadásban maradtak a spanyolok, Isco pedig iszonyatosan nagy bombát eresztett el, ami aztán a keresztlécen csattant. Mutogatta a játékvezetőnek, hogy szerinte ez túlhaladt a gólvonalon és vissza kéne nézni, de Rocchi mutatta, hogy nem jelzett a gólvonal.technológia. És tényleg nem volt bent, de nem sokon múlt, a vonalra pattant a labda.

Óriási portugál helyzet

A védelemből löbbölték ki a labdát, amit aztán Ronaldo pazar mozdulattal tett Guedes elé, aki egy az egyben vihette Ramosra a labdát, de aztán nem tudta megoldani a szituációt. Pedig ebben több volt.