Élő Közvetítés

Kiütéses orosz győzelemmel kezdődött a focivébé

Csütörtökön elkezdődött a 2018-as labdarúgó-világbajnokság, a házigazda Oroszország Szaúd-Arábiával játszott – ez a két válogatott papíron a leggyengébb a mezőnyben, az oroszok csak 70.-ek a világranglistán.

Túlzás lenne azt mondani, hogy egymásnak estek a csapatok. A rövidke megnyitóünnepség (amely során az énekes Robbie Williams bemutatott a kamerának), majd Vlagyimir Putyin és Gianni Infantino FIFA-elnök beszéde után bár a házigazda tempósabban játszott, de nem nagyon találta a fogást ellenfelén, a szaúdiak pedig jobbára csak bekkeltek. A 12. percben aztán megszületett az első gól, az első kaput eltaláló próbálkozásból, Gazinszkij fejelt a szaúdi hálóba.

A folytatásban sem rágtuk le a körmünket, sokáig az egyetlen említésre méltó esemény Dzagojvev combsérülése volt, a 24. percben kellett lecserélni. Már majdnem unalomba fulladt a mérkőzés, amikor a becserélt Cserisev megduplázta a hazai előnyt, ezzel egyszersmind történelmet írt,

ő az első, aki egy vb nyitómérkőzésen a kispadról beállva volt eredményes.

Lassan indult be a második félidő is, akadt pár szaúdi helyzetecske, de Akinfejevnek semmi dolga nem volt az orosz kapuban. A 71. percben aztán végleg eldőlt a meccs, ekkor a szintén csereként beállt Dzjuba fejelt okosan a kapuba, 89 másodperccel azt követően, hogy a pályára lépett.

Az összefoglaló:

A végén az oroszok még elcicáztak ellenfelükkel, majd Cserisev lőtte meg a második gólját (nem is akármilyet!), végül pedig a korábban két gólpasszt kiosztó Golovin csavart még be egy szabadrúgást, a házigazda egy felejthető mérkőzésen győzte le nagyon simán 5-0-ra ellenfelét. A következő körben az oroszok Egyiptommal, Szaúd-Arábia pedig Uruguayjal játszik majd.

Eredmény – 1. forduló, A csoport

Oroszország – Szaúd-Arábia 5-0 (2-0)

Oroszország: Igor Akinfejev – Mario Fernandes, Ilja Kutepov, Szergej Ignasevics, Jurij Zsirkov – Jurij Gazinszkij, Roman Zobnyin – Alekszandr Szamedov (Daler Kuzjajev, 64.), Alan Dzagojev (Gyenisz Cserisev, 24.), Alekszandr Golovin – Fedor Szmolov (Artyom Dzjuba, 70.)

Szaúd-Arábia: Abdullah Al-Majuf – Mohammed al-Brejk, Oszama Havszavi, Omar Havszavi, Jasszer al-Sahrani – Abdullah Otajf (Fahad al-Muvallad, 64.) – Szalem al-Davszari, Szalman al-Faradzs, Taiszir al-Dzsasszim, Jahja al-Sehri (Hattan Bahebri , 72.) – Mohammed al-Szahlavi (Muhannad Assziri, 84.)

Gólszerzők: Gazinszkij (12.), Cserisev (43., 90+1.), Dzjuba (71.), Golovin (90+4.)

Sárga lap: Golovin (88.) illetve al-Dzsasszem (90+3.)

Piros lap:

Nagyon simán nyerték az oroszok a nyitómeccset

Az orosz labdarúgó-válogatott könnyedén nyerte meg 5-0-ra a Szaúd-Arábia elleni nyitómeccset a 2018-as világbajnokságon. Két cserejátékos is betalált (Cserisev duplázott), és megsérült a házigazda egyik legfontosabb tagja. Robbie Williams pedig ország-világbak bemutatott a megnyitón.

Vajon lemegy a meccs sárga nélkül?

Nagyon úgy fest, az argentin játékvezetőnek eddig még nem kellett a zsebéhez nyúlnia. Mondjuk olyan komoly szabálytalanság nem is volt.

89 másodperc

Ennyi idő kellett Artem Dzyubának, hogy a cserepadról beszállva gólt szerezzen. Legutóbb ennél gyorsabban (64 másodperc alatt) Marcin Zewlakow talált be csereként lengyel színekben Amerika ellen a 2002-es tornán.

Ott a harmadik orosz gól, eldőlt a meccs

Micsoda húzások az orosz szövetségi kapitánytól! Golovin adott ismét gólpasszt, a percekkel korábban beküldött Artyom Dzjuba pedig okosan a kapus mozgásával ellentétes irányba fejelte a labdát. 3-0!

Itt a diagnózis Dzagojev sérüléséről

Az orosz labdarúgó-válogatott hivatalos Twitter-oldalán jelentette be, hogy Dzagojev combizomsérülést szenvedett, ezért kellett lecserélni már az első félidőben. Hogy milyen súlyos a baj, az majd az MRI-vizsgálatot követően derül ki.

Gólra játsszák

A félidőig dupla annyi pontos passza volt a szaúdiaknak (229 a 111 ellenében), mégis kettővel mennek az oroszok úgy, hogy két kapura tartó lövésük volt a meccsen.

Most fejjel riogatnak a szaúdiak

Egy szabadrúgást íveltek be a tizenhatoson belülre, al-Faradzs jó ütemben emelkedett, de az ő fejese sem talált kaput. A kirúgásokat leszámítva még semmi dolga nem akadt Akinfejevnek.

Helyzet a szaúdi tiki-taka végén

Nocsak, egy kis izgalom itt a második félidő első tíz perce után. Járatták a labdát az ázsiaiak, aminek a végén a jobb szélről jött a centerezés, Taiszir al-Dzsasszim azonban lemaradt a labdáról. Kár érte, egy szépítő találat felpörgette volna a meccset.

Helyzetecske, vagy valami olyasmi

Az oroszok aktívabbak itt a második félidő elején, volt már egy gyengécske szögletük, most meg a 33 éves Szamedov lőtt távolról, de a kapu fölé. De a statisztikába azért bekerült. Meg ide az élőnkbe is.

Elkezdődött a második félidő

Reméljük, jobb lesz mint az első 45 perc, mert a két gólon a sérülésen kívül nem sok minden történt. Az oroszok indították útjára a labdát.