Hírek

Nem bukik bele a brazil kapitány a kiesésbe

Brazília marad ötszörös világbajnok, hiszen Belgium a negyeddöntőben a pazar első félidei játékának köszönhetően 2-1-re győzött Neymarék ellen. A dél-amerikai országban nyilván óriási a csalódás, hiszen a kezdeti akadozó játék után egyre jobb teljesítményt nyújtott a csapat, de a belgák elleni pazarló helyzetkihasználás véget vetett a vb-címről szőtt álmoknak.

Ennek ellenére a brazil szövetség nem készül radikális változtatásokra vagy személyi cserékre, továbbra is él a bizalom Tite irányába.

Az 57 éves szövetségi kapitánynak a belgák elleni volt az első tétmeccsen elszenvedett veresége, és a selecao az irányításával a legutóbbi tizenkilenc mérkőzésén mindössze hét gólt kapott. Titét 2016 nyarán nevezték ki a brazil válogatott élére és a szerződése a 2022-es katari világbajnokság végéig szól.

A mostani volt zsinórban a negyedik alkalom, amikor európai csapat verte ki Brazíliát,

2006-ban a negyeddöntőnek a franciák (0-1), 2010-ben szintén a legjobb nyolc között a hollandok (1-2), négy éve a hazai pályán vívott elődöntőben pedig a németek (1-7) jelentették a végállomást.

Jövőre Brazília ad otthont a Copa Américának, egy ottani győzelemmel feledtetni lehetne a vb-kudarcot.