Hírek

Most, hogy Messi és Ronaldo hazament, beszéljünk arról, ki lehet az Aranylabdás!

2008 óta Lionel Messi és Cristiano Ronaldo egymás között osztozott a futballvilág legnagyobb presztízzsel bíró egyéni díján, az Aranylabdán, mindkét korszakos zseni ötször-ötször nyerte meg a szavazást.

Aztán jött az idei világbajnokság, és Argentína, valamint Portugália is elbúcsúzott a legjobb 16 között, ami a Sky Sports szerint okot ad arra, hogy körülnézzünk,

kik közül kerülhet ki a trónfosztó személye.

Kezdésnek itt van Neymar, aki sokakból ellenérzést vált ki folyamatos fetrengésével, és még mindig úgy tűnik, hogy néha nehéz megbirkóznia azzal a teherrel, hogy egész Brazília tőle várja a varázslatot.

Érthetetlen, Neymar miért csinál magából bohócot
A játéka miatt szólhatna róla ez a világbajnokság, a fetrengései azonban egyelőre emlékezetesebbek.

Tavaly nyáron 222 milliós vételárával ő lett minden idők legdrágább játékosa, és a PSG-ben minden sorozatot számolva 28 gólt hozott össze 30 meccsen, de februárban műteni kellett, így a BL-ből nélküle esett ki a csapat.

Neymar maga is elismerte, amikor Párizsba igazolt, az volt az egyik legfontosabb szempont,

hogy kilépjen Messi árnyékából, mert szeretne Aranylabdát nyerni, és erre könnyebb esélye van olyan klubnál, ahol ő a vezér.

A brazil válogatottban egyértelműen ő a vezérbika, két gólja és egy gólpassza nem hangzik rosszul, de azért tud még javulni.

57 gólja van a válogatottban, már csak Pelé és Ronaldo van előtte, és még mindig csak 26 éves.

Neymar párizsi csapattársa, Kylian Mbappé aztán tényleg a jövő embere, hiszen még 20 sincs, és máris húzóember, mind a PSG-ben, mind a francia válogatottban. Az, ahogyan az argentinokat ízekre szedte a nyolcaddöntőben, egycsapásra reményt adott a francia drukkereknek, hogy ez a bombaerős, de igazi vezér nélküli keret tényleg messzire juthat a vébén.

Klubjában 44 meccsen 21 gólt szerzett az idényben, de azért a vébé évében mindig nagyobb hangsúlyt kap az Aranylabda-szavazásnál, hogy ki hogyan teljesített a tornán.

Bár cáfolatként máris hozhatjuk a 2010-es évet, amikor Messi megelőzte a vb-győztes klubtársait, Andrés Iniestát és Xavit, valamint az Interrel triplázó és vb-döntőt játszó Wesley Sneijdert. Mindenesetre Mbappéból akár a legfiatalabb győztes is lehet, ha a nyolcaddöntőben látott formáját átmenti a folytatásra.

Angliában az emberek óriási vb-lázban égnek, úgy érzik, azzal, hogy a könnyebb ágra kerültek, simán bemasírozhatnak a döntőbe. Pedig Kolumbia akár rágós falat lehet – még James Rodríguez nélkül is.

Ha nem figyel, Anglia könnyen beleszaladhat a késbe Kolumbia ellen
Hiába hagyja ki valószínűleg a nyolcaddöntőt James Rodriguez, a dél-amerikai csapat simán meglepheti a csoport után hurráoptimista angolokat.

Harry Kane sokat tehet azért, hogy Anglia valóban ott legyen a végelszámolásnál, és a Tottenham csatára eddig hozta magát, Tunézia ellen ő nyerte meg a meccset a duplájával, majd Panama ellen triplázott, igaz, a mesterhármast két büntetőből és egy nagyon mázlis góllal hozta, persze ez nem csökkenti az érdemeit.

A 24 éves Kane a klubjában is hasonló hatékonysággal dolgozott a kapu előtt, a Premier League-ben 30, az FA-kupában 4, a BL-ben 7 gólig jutott,

így pályafutása során először, de vélhetően nem utoljára jutott 40 gól fölé. Ha újabb gólokat szerez a vébén, akkor bebiztosíthatja a gólkirályi címét, egyben tovább fokozhatja az angolok eufóriáját.

Kane azért nem lett gólkirály a Premier League-ben, mert egy bizonyos Mohamed Szalah első angliai évében forgószélként söpört végig a mezőnyön. A Liverpool egyiptomi szélsője az év legnagyobb sztorija mellett a legszívbemarkolóbbat is magáénak tudhatja, hiszen a BL-döntőn összeszedett sérülése miatt a vébén ki kellett hagynia az első meccset, aztán hiába szerzett gólt a másik két találkozón, egyedül kevés volt ahhoz, hogy a válogatottja pontot szerezzen.

Az 52 meccsen elért 44 gól viszont elég erős ajánlólevél Szalah neve mellett,

és ha az ősszel is úgy folytatja, ahogy májusban abbahagyta, akkor biztos az első ötben lesz a neve az Aranylabda-szavazáson.

A BL-menetelés miatt sokat beszéltek a Liverpoolról, de Angliában még a Klopp-csapatnál is több szó esett a Manchester Cityről, amely első klubként szedett össze 100 pontot a PL-ben. A City egyik legjobbja a belga középpályás, Kevin De Bruyne volt, aki nyolc gólja mellett tizenhat gólpasszal örvendeztette meg a társakat.

Gólpasszból már a vébén is szállított egy elsőrangút, amikor Panama ellen külsővel varázsolta Romelu Lukaku fejére a labdát, és Japán ellen a 90+4. percben ő is részese volt a végzetes belga kontrának.

Azért a legjobb formáját még nem húzta elő a cilinderből, de ki tudja, lehet, hogy éppen úgy a brazilok ellen tartogatja, mint Zinédine Zidane 2006-ban!?

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik