Hírek

Messi: Még sosem szenvedtem ennyire

Nem sokon múlt, hogy a 2014-ben ezüstérmes argentin válogatott idén már a csoportkörben kiessen a labdarúgó-világbajnokságról: az Izland elleni döntetlen, majd a horvátok elleni vereség után Lionel Messiéknek nyerniük kellett Nigéria ellen, és bár a csapatkapitány találatával vezettek (ez volt az oroszországi vb 100. gólja), az afrikaiak kiegyenlítettek a második játékrész elején és több nagy lehetőségük is volt a folytatásban. Marcos Rojo aztán a 86. percben lőtte a tizenhat közé Argentínát, ott majd Franciaország lesz az ellenfél.

Hogy mekkora volt a nyomás az argentin játékosokon, azt elég jól tükrözte sokak reakciója aa lefújás után: többen is zokogva zuhantak a gyepre a győzelem után. Lionel Messi is elég őszintén beszélt az elmúlt időszakról:

Nem emlékszem, hogy valaha is ennyire szenvedtem volna a kialakult helyzet és a tét miatt. Óriási megváltás ez a győzelem mindnyájunknak. Az előző mérkőzés eredménye (a horvátok elleni 0-3 – a szerk.) miatt iszonyatosan nehéz napokon vagyunk túl, de elértük a célunkat. Tudtuk, hogy sikerülni fog

– idézi a Guardian Messit, akiről a mérkőzés előtt még olyan hírek is elterjedtek, hogy a vébé közben akarta otthagyni a válogatottat. A kedd esti győzelem után a csapatkapitány odament Jorge Sampaoli szövetségi kapitányhoz és megölelte őt.

Rengeteget jelentett nekem ez a gesztus. Tudja, hogy mekkora szenvedéllyel végzem a munkám, hogy közös a célunk. Nálunk van a világ legjobb játékosa, a lehető legtöbbet kell ebből kihoznunk.

Messi a Facebook-oldalán is üzent, megköszönte a támogatást, amit a nehéz időkben kaptak, végül pedig megjegyezte:

Cuneyt Cakir (török)

Nigéria: 23 Uzoho – 6 Balugun, 5 Ekong, 22 Omeruo – 11 Moses, 8 Etebo, 10 Mikel, 4 Ndidi, 2 Idowu – 7 Musa, 14 Iheanacho (Ighalo  46.)
Szövetségi kapitány: Gernot Rohr

Argentína: 12 Armani – 2 Mercado , 17 Otamendi, 16 Rojo, 3Tagliafico (Agüero 79.) – 15 Pérez, 14 Mascherano, 7 Banega, 11 Di María (Meza 73.) – 9 Higuaín, 10 Messi
Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli

Gól:  Moses (50.), illetve Messi (15.), Rojo (86.)
Sárga lap: Balugun (32. perc), Mikle (91), illetve Mascherano (50.), Banega (64.), Messi 94.