Hírek

Lionel Messi elvesztette a fejét

Az egyik leghiggadtabb, legsportszerűbb labdarúgó az argentin válogatott csillaga. Lionel Messit elvétve lehet látni kiakadni, idegesen csapkodni, mutogatni, a játékvezetővel vitatkozni. Pedig kap eleget a meccseken. Tisztában van vele, az olyan kvalitású játékost, mint amilyen ő, bármi áron meg akarják olykor állítani.

A csütörtöki nap slágermeccsén, az Argentína-Horvátország (0-3) találkozó 72. percében mégis elszakadt nála a cérna. Argentínának nem ment. Az ellenfél egy kapitális kapushiba miatt már 1-0-ra vezetett, Messinek tényleg nem sok köze volt a meccshez: míg Izland ellen 45 passzt kapott a támadó harmadban, úgy csütörtökön este már csak 10-szer tudták őt megjátszani a társai. Ekkor érkezett Ivan Strinic, aki pusztán szerelni akart.

Nézzük meg közelebbről is Messi arcát, mennyire feszült, indulatos, holott a szerelési, megállítási kísérletben nem volt alattomosság. Ritka pillanat, és Messi reakciója mindent elmond a mérkőzésről, Argentína szerepléséről, a válogatotton belüli hangulatról.

(Nyitókép: AFP PHOTO / Johannes EISELE )