Hírek

Marcus Rashford irdatlan nagy gólt lőtt a Real Madrid kapusának

Az angol labdarúgó-válogatott a szintén vb-résztvevő Costa Rica ellen játszotta utolsó felkészülési mérkőzését. A búcsúmeccset furcsa módon nem a fővárosban, hanem Leedsben, a másodosztályú United mindössze 38 ezer férőhelyes stadionjában, az Elland Roadon tartották – természetesen telt ház előtt.

A közönség annak ellenére nem csalódott kedvenceiben, hogy Gareth Southgate szövetségi kapitány tartalékos csapattal állt fel. Például az utóbbi hét válogatott meccsén kilenc gólban közreműködő (hét gól, két gólpassz) Harry Kane nem lépett pályára, ugyanakkor a Liverpool 19 éves ifjonca, Trent Alexander-Arnold életében először.

A gólszerzés helyén őt helyettesítő Marcus Rashford azonban hamar élt a lehetőséggel, lévén már a 13. percben elképesztően nagy gólt akasztott Keylor Navas kapujába (1-0).

A 76. percig kellett várni az újabb hazai találatra, ekkor Dele Alli passzára érkezett Danny Welbeck, aki közelről a kapuba bólintott (2–0)

(Nyitókép:  / AFP PHOTO / Paul ELLIS)

Felkészülési mérkőzés:

Anglia Costa Rica 2-0 (1-0)
Leeds, 37 823 néző. V: Kimura (japán)
Anglia: Butland (Pope, 65.) – Ph. Jones, Stones (G. Cahill, 65.), Maguire – Alexander-Arnold (Trippier, 64.), Henderson (Alli, 64.), Rose – Delph, Loftus-Cheek (Lingard, 79.) – Vardy (Welbeck, 61.), Rashford
Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Costa Rica: K. Navas – Waston, G. González, Calvo – Gamboa (I. Smith, 72.), Borges, Guzmán (Tejeda, 69.), Oviedo (Matarrita, 60.) – Campbell, Venegas (Bolanos, 61.) – Urena
Szövetségi kapitány: Óscar Ramírez
Gól: Rashford (13.), Welbeck (76.)

Az angol válogatott a világbajnokságon a G-jelű csoportban Belgiummal, Panamával és Tunéziával küzd meg a továbbjutásért.

Június 18-án Tunézia ellen kezdenek, majd 24-én Panama következik, végül 28-án Belgium elleni csoportrangadóval zárják az első kört.