A belgák kiejtették a brazilokat a vébéről

A belga labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte Brazíliát az oroszországi világbajnokságon és készülhet a franciák elleni elődöntőre.

Pénteken este, Kazanyban rendezték a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjének slágermérkőzését, a Brazília-Belgium rangadót, melyen a világranglista második és harmadik helyezettje feszült egymásnak. A dél-amerikai csapat jól kezdett, Neymar szöglete után Thiago Silva kapufát lőtt,

aztán a 13. percben mégis a belgák szereztek vezetést, szintén egy sarokrúgás után Fernandinhóról a saját kapujába pattant a labda.

Megfogta ez a találat a brazil csapatot, a belgáknak pedig nagyon ízlett ekkor a játék, mert berendezkedtek a kontrákra és érett is a második góljuk. Nem is kellett rá túl sokat várniuk:

egy tökéletesen végigvitt kontratámadás végén Kevin De Bruyne lőtt Alisson kapujába. Ahogy a Japán elleni győztes gólnál, úgy most is ki kell emelni Romelu Lukakut, aki nagyszerűen lódult meg a labdával és játszotta meg aztán csapattársát.

A brazilok ugyan padlóra kerültek, de össze azért nem zuhantak, rögtön a 37. percben volt egy szépítési lehetőségük, de Courtois gyönyörű mozdulattal tornázta ki Coutinho lövését.

Már Firminóval a pályán vágott neki a második félidőnek Brazília, amely a lelátóról is komoly biztatást kapott ekkor. Az 55. percben volt egy érdekes helyzet, Kompany csúszott be Gabriel Jesusnak a tizenhatoson belül, vissza is nézték a szituációt, de aztán nem ítéltek büntetőt.

A 76. percben érkezett el a brazil szépítés pillanata, a csereként nem sokkal korábban beállt Renato Augusto fejelt a belga kapuba.

Innentől kezdve benne volt a meccsben a brazil egyenlítés, Augusto ismét ziccerbe került, és Coutinhónak is volt egy hatalmas lehetősége, de egyikük sem találta el a kaput, majd Courtois tornázta fölé Neymar lövését. Az óra aztán szép lassan lepergett, Belgium a kínálkozó lehetőséget maximálisan kihasználva nyert 2-1-re és készülhet a Franciaország elleni elődöntőre.

Cavani nélkül Uruguay könnyű préda volt a franciáknak
Uruguay eddig négy meccsen csak egy gólt kapott, most viszont a franciáktól kettőt is, a második egy óriási potya volt.

Brazília 2002 óta csak szenved az európai csapatok ellen az egyenes kieséses szakaszban, 2006-ban Franciaországtól, 2010-ben Hollandiától, 2014-ben pedig előbb Németországtól (az ominózus 1-7 a hazai elődöntőben) majd Hollandiától (0-3 a bronzmeccsen) kaptak ki. Belgium 1986 után jutott ismét a legjobb négy közé – akkor először elődöntőztek, végül a negyedik lettek.

A brazilok és az uruguayiak búcsújával az is eldőlt, hogy csak európai csapatok lesznek majd a négy között, a másik ágon ugyanis svéd-angol és orosz-horvát elődöntőt rendeznek szombaton. Az idei mindössze az ötödik alkalom a világbajnokságok történetében, ahol nem jutott dél-amerikai csapat a négy közé, erre korábban csak 1934-ben, 1966-ban, 1982-ben és 2006-ban volt.

Eredmény – vb-negyeddöntő

Kazany Aréna, Játékvezető: Milorad Mazic (szerb)

Brazília – Belgium 1-2 (0-2)

Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (R. Augusto, 73.), Fernandinho – Willian (Firmino, a szünetben), Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus (Douglas Costa, 58.). Szövetségi kapitány: Tite

Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (Vermaelen, 83.) – De Bruyne, Lukaku (Tielemans, 87.), Hazard. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Gólszerzők: Augusto (76.) illetve Fernandinho (13. – öngól), De Bruyne (31.)

Sárga lap: Fernandinho (85.), Fagner (90.) Alderweireld (47.), Meunier (71.)