88
Andrés Guardado
A. Guardado
92

A kezdés után a bátor játékot felvállaló mexikóiak pár húzásból felértek, és veszélyt is teremtettek Alisson kapujánál. A 25. percben Neymar villant, a lehetőség pedig felébresztette az addig tanácstalan dél-amerikaiakat. A folytatásban több dolga akadt Ochoának, de a kicsit talán elfáradó, a középpályát így átengedő Mexikó ellen nem tudta gólt lőni Brazília.

Ochoa és Coutinho párbaja vezette fel a második játékrészt, de kevéssel később már a mexikói kapus sem tudta megakadályozni, hogy Brazília megérdemelten vezetést szerezzen. Mexikó cserékkel és hadrendjének átszervezésével mezőnyfölényt harcolt ki, de hiába támadott, helyzeteket nem tudott kialakítani. Ellentétben az olykor veszélyesen kontrázó brazilokkal, akik sokszor megelégedtek ugyan a labdatartással is, de a hajrában második találatukkal bebiztosították a sikerüket.

Mexikói számára sorozatban hetedszer jelentette a végállomást a vb-nyolcaddöntő, Brazília eközben egymás után hetedszer jutott negyeddöntőbe. A vb-k történetében Brazília ötödször mérkőzött meg Mexikóval, a mérlege: négy győzelem, egy döntetlen és 13-0-s gólkülönbség.

Összefoglaló:

Az ötszörös vb-aranyérmes brazilok július 6-án, Kazanyban lépnek pályára a negyeddöntőben, ellenfelük a belga-japán nyolcaddöntő továbbjutója lesz.

Foci-vb, nyolcaddöntő:

Brazília-Mexikó 2-0 (0-0)
Szamara, 41 970 néző, v.: Gianluca Rocchi (olasz)

Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Filipe Luís – Paulinho (Fernandinho 80.), Casemiro – Willian (Marquinhos, 91.), Philippe Coutinho (Roberto Firmino, 86.), Neymar – Gabriel Jesus

Mexikó: Guillermo Ochoa – Edson Álvarez (Jonathan dos Santos, 55.), Hugo Ayala, Carlos Salcedo, Jesús Gallardo – Héctor Herrera, Rafael Márquez (Miguel Layún, a szünetben), Andrés Guardado – Hirving Lozano, Javier Hernández (Raúl Jiménez, 60.), Carlos Vela

gólszerzők: Neymar (51.), Roberto Firmino (88.)
sárga lap: Filipe Luís (43.), Casemiro (59.), illetve Álvarez (38.), Herrera (55.), Salcedo (77.), Guardado (92.)

Simán verte a nagyon bután focizó Mexikót Brazília

Sorozatban hetedszer esik ki a legjobb 16 között Mexikó, miután Brazília simán, 2-0-ra verte. Az első 20 percet Mexikó uralta, ám akkor folyamatosan elrontották az utolsó passzokat, cseleket. Brazília nagyon langyos sebességben játszott, csak a második félidőben indultak be Neymarék.

Ha már Neymar, ismét bebizonyította, hogy miért imádják és utálják: gyönyörű akció végén lőtt gólt, majd adott egy gólpasszt is, ám közben újabb Oscar-díjas alakítással hívta fel magára a figyelmet.

Brazília a Belgium-Japán meccs győztesével játszik a legjobb nyolc között.

10 perc

Neymar már nyilván talpon, nincs semmi baja. Mexikó még mindig nem tud egy rendes megoldást sem a brazil kapu előtt.

20 perc van hátra

Vészesen fogy a teljesen ötlettelen Mexikónak, hogy egyenlítsen.

Neymar a király

Ez volt a brazil sztár hatodik gólja a vébéken, ehhez 38 lövés kellett. Összevetve Lionel Messinek 67, Cristiano Ronaldónak 74 lövés szügségeltetett.

Nagyon megnyugodtak a brazilok

Neymar már elővette a zsírkrétát, színezi a játékot. Mexikó nem is tud szintet lépni, rengeteg buta döntést hoznak kulcsszituációban.

Bekezdenek a brazilok

Philippe Coutinho csalt be egy kisszöglet után, nyolc méterről vágta rá, de Ochoa megint védett.

Mexikó cserél

Az előbb dicsért Marquez ennyit bírt, helyére Layún érkezik.

Marquez kulcs!

A 39 éves Marquez 13 párharcából nyolcat megnyert. Középső, védekező középpályásként.

Csak semmi pánik!

Ez a 20. alkalom, hogy 0-0 lett az első félidő ezen a vébén. Mégis csak egy olyan meccs volt, ahol ez is lett a végeredmény (dán-francia, brrr), az eddigi 136 gólból 82 a szünet után született.

Kemény a mexikói védelem

A mexikói válogatott az elmúlt 11 meccsén nem kapott gólt az első félidőben. Utoljára még 2017 novemberében a belga Eden Hazard lőtt gólt a 17. percben nekik. #wow

Ez sem sokkal jobb, mint a spanyolok töketlenkedése

Eddig az egész vébé erről szól, az esélytelenebb csapatok bekkelnek, a nagyoknak meg nincs semmi ötletük, se átlövés, se egy az egy elleni játék. Mexikó az első 25 percben alaposan meglephette volna Brazíliát, ha a játékosai el merik hinni, hogy igenis lehet gólt lőni az ötszörös világbajnoknak. Kicsit úgy tűnt, mintha Mexikó úgy kontrázgatott volna, hogy közben fél szemmel hátrafelé figyelt.

Félidő

Kiegyenlített a meccs, az első 25 percben Mexikó ment jobban, ám Brazília is időben kapcsolt még. Ha picit okosabbak a mexikói támadók, már vezetnének. Nem így történt, 0-0-s döntetlen a félidőben, 15 perc szünet.

Itt az első sárga

Alvarez rúg oda egy keményet Neymarnak, aki most az egyszer tényleg jogosan gurult huszonötöt, ez tényleg fájhatott.

Nincs változás

Mexikó jól játszik, de hiába zárnak hátul jól, majd építik fel a támadásikat, a brazil kapu előtt elfogy a tudomány. Közben Neymarék egyre többször kerülnek közel Ochoához, de még várat az áttörés

Túlvagyunk a félidő felén

Eddig azt mondhatjuk, hogy Brazília nagyon szerencsés, hogy Mexikó ennyire ötlettelen a tizenhatos előtt. Ha egy kicsit kreatívabb lenne Vela, Hernandez vagy éppen Herrera, már vezethetnének.

Mire leírjuk, Neymar helyzetbe került, de Ochoa ismét hárít, koncentrált a mexikói kapus.

Na, mi van brazilok?

Mexikó parádésan kontrázik, csak éppen a hatékonyságon kellene javítani. Hol az hiányzott, hogy nem értek fel elé a kapu elé, hol túl akarták játszani, Herrerának például lőnie kellett volna, helyette még cselezgetni akart a 16-oson belül.

Brazília nincs a pályán

Lozano és Vela folyamatosan kavarja a brazil védőket, nagy szerencséje Brazíliának, hogy a tizenhatos környékén elfogy a tudomány. Neymarék eddig nem sokszor jártak a másik térfélen, ez azért különös.