Élő Közvetítés

Kolumbia csoportgyőztes, Szenegál úgy esett ki, mint még senki

A kolumbiai válogatott megnyerte csoportját az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon. A dél-amerikai csapat úgy vágott neki a Szenegál elleni mérkőzésnek, hogy a biztos nyolcaddöntős részvételhez le kell győznie afrikai riválisát.

Ehhez képest nem sokat mutatott a James Rodríguezt sérülés miatt már a 31. percben elveszítő kolumbiai együttes, és ahogy haladt előre a mérkőzés, egyre reménytelenebb helyzetbe kerültek. Közben Szenegál biztosan tartotta magát, nekik a 0-0 teljesen jó volt.

Jött aztán a 74. perc és Yerri Mina, a védő egy szöglet után fejelt a szenegáli kapuba, ezzel pedig minden megváltozott.

Merthogy Kolumbia a csoportja élére ugrott, miközben Szenegál kiesőhelyre csúszott vissza. És az afrikaiak innentől kezdve nem is nagyon tudták nyomás alá helyezni a rivális kapuját, így végül 1-0-ra kikaptak.

A kolumbiai gól:

Közben Japán is vereséget szenvedett, szintén 1-0-ra kapott ki Lengyelországtól, így Japán és Szenegál azonos ponttal, lőtt és kapott góllal állt, egymás ellen is 2-2-őt játszottak. A Fair Play-pontok döntöttek, abban pedig az ázsiaiak voltak jobbak, kevesebb sárga lapot kaptak a csoportmeccseik alatt, azaz Szenegál a focivébék történetének első csapata, amelyik így esik ki – vagy Japán az első, amely így jutott tovább.

Őrület.

Eredmény – 3. forduló, H csoport

Szamara, Játékvezető: Milorad Mazic (szerb)

Szenegál – Kolumbia 0-1 (0-0)

Szenegál: Khadim N’Diaye – Youssouf Sabaly (Moussa Wague, 74.), Kalidou Koulibaly, Salif Sane, Lamine Gassama – Idrissa Gueye, Cheikhou Kouyate – Ismaila Sarr, Sadio Mane, Keita Balde (Moussa Konaté, 80.) – M’Baye Niang (Diafra Sakhoz, 86.). Szövetségi kapitány: Aliou Cissé

Kolumbia: David Ospina – Johan Mojica, Davinson Sanchez, Yerry Mina, Santiago Arias – Mateus Uribe (Jefferson Lerma, 83.), Carlos Sanchez – Juan Quintero, James Rodriguez (Luis Muriel, 31.), Juan Cuadrado – Radamel Falcao (Miguel Borja, 89.). Szövetségi kapitány: José Pékerman

Gólszerző: Mina (74.)

Sárga lap: Niang (51.) illetve Mojica (45.)

Piros lap:

Jelenleg Szenegál kiesésre áll

Ugyanúgy állnak pontok, lőtt és kapott gólok tekintetében, mint Japán, a Fair Play-pontok terén azonban rosszabbul. Hihetetlen pech lenne, ha így zuhannának ki.

Na végre

Ideje lenne rögtön a második félidővel kezdeni a meccseket, sokkal izgalmasabb lenne a játék.

Végre egy helyzet!

A szenegáli tizenhatoson belül pattogott a labda, nem tudtak felszabadítani az afrikaiak, Muriel pedig kapásból lőtt, a labda úgy is alig ment mellé, hogy megpattant egy védőn. A szöglet után aztán Falcao fejese méterekkel kerülte el a kaput.

Hopp-hopp, most lesz érdekes a sztori

Vezet ugyanis Lengyelország Japán ellen a másik meccsen. Így viszont ez a 0-0 Kolumbiának is jó, most ők a csoportmásodikok, mert nem az egymás elleni eredmény számít (Japán 2-0-ra verte a dél-amerikaiakat), hanem a gólkülönbség. Abban pedig Kolumbia jobb.

Japánnak a vereség is belefért
Hiába szenvedett vereséget az ázsiai csapat, a történelem során egyedülálló módon a fair play pontok alapján továbbjutott.

Egyelőre teljes csalódás Kolumbia

Kevesebb mint egy félidőre vannak attól, hogy kiessenek, de egyelőre semmi olyat nem mutattak, amiből arra lehetne következtetni, hogy esetleg mégis továbbmennek. Közben Szenegál meggyőzőbb képet fest és nekik ez a 0-0 igazából tökéletes.

És akkor folytatjuk

Vajon van elég kraft Kolumbiában? Hamarosan megtudjuk! Ők kezdik egyébként a második félidőt.

Na, hát akkor ennek vége

Mármint az első félidőnek. Nem történt semmi, leszámítva James Rodríguez sérülését. Ahhoz képest, hogy Kolumbia van nehezebb helyzetben, túl sokat nem mutattak. Egy kis pihenő, aztán folytatják a csapatok.

Sokk Kolumbiának, James Rodriguezt le kell cserélni

Már az első meccsen is csak csere volt, mert sérüléssel bajlódott, azóta mindkét mérkőzésen kezdett, de most csak fél órát bírt. A földet csapkodta dühében, majd az öltöző felé vette az irányt csalódottan Kolumbia történetének legeredményesebb játékosa a vébéken. Muriel állt be a helyére.

Ospina akcióban

Előbb Keita, majd Sarr vette célba a kolumbiai kaput, de az Arsenal hálóőrének egyik középre tartó lövésnél sem volt nehéz dolga.

Falcao mit hagyott ki...

Az a szerencséje El Tigrének, hogy amúgy lesről volt, úgyhogy szabadrúgás kifelé. Egy beívelt szabadrúgásnál indult el hamarabb a kelleténél, aztán pár méterről a kapu fölé fejelt. Így, hogy les volt legalább nem kell majd ezt utólag megmagyaráznia, hogyan hagyta ki.

Na, egy kolumbiai helyzet

Falcao harcolt ki egy szabadrúgás 22-23 méterre a szenegáli kaputól, Quintero volt az, aki elvégezte a pontrúgást. A hosszú alsót vette célba, a labda még meg is pattant, de az afrikai kapus szögletre tudta ütni a lasztit. A sarokrúgás totálisan veszélytelen volt.

Falcaót szendvicsbe rakta a szenegáli védelem:

Látszik, hogy nagy a tét

Nem estek egymásnak a csapatok, az eddigi legnagyobb veszélyt egy szenegáli szabadrúgás jelentette, de akkor is Ospina magabiztosan húzta le a labdát a levegőből.