Oroszország belátta, Uruguay más szintet képvisel

Az A csoportban egyetlen nyitott kérdés is eldőlt, Uruguay hibátlan teljesítménnyel nyerte meg a négyest.

Az A csoport 16 órakor kezdődő találkozóján egyetlen lényegi kérdésre adtak választ a csapatok: a két hatpontos és már továbbjutott Uruguay és Oroszország közül melyik lesz a csoportelső? A két nullapontos – Szaúd-Arábia, Egyiptom – maximum a pontszerzésért, a becsületéért hajtott.

Nos, 94 perc múlva, amikor Diedhiou Malang, a szenegáli játékvezető lefújta a mérkőzést 3-0-ás végeredményt mutatott az eredményjelző Uruguay számára. Oroszország sorsa pillanatok alatt megpecsételődött, lévén ugyanazzal a lendülettel kezdetk el futballozni, mint Szaúd-Arábia és Egyiptom ellen, de itt egy Suárez-Cavani támadó kettős leste a kínálkozó kontra lehetőségeket.

Előbbi egy ilyen kontra után kiharcolt szabadrúgásból, már a 10. percben megszerezte a vezetést, majd a második uruguayi lövés, Laxalté is utat talált Akinfejev kapujába.

Mivel a játékvezető Szmolnyikovot kiállította a 36. percben eldőlt a meccs. Csak annyi kérdés maradt, növeli-e a különbséget a dél-amerikai csapat, vagy sem. Cavani válaszolt igennel a hosszabbításban, így alakult ki a 3-0-ás végeredmény.

Oroszország elszenvedte első vereségét, miközben Uruguay mindhárom találkozóját megnyerte úgy, hogy gólt sem kapott, ellenben ötöt rúgott. Ugyanakkor mindkét csapat elégedett lehet, hiszen a legjobb 16 közé jutottak. Egyikük Spanyolországgal, másikuk Portugália ellen készülhet. Hétfő este az is kiderül, melyiknek melyik lesz az ellenfele.

A csoport másik mérkőzésén eldőlt az is Szaúd-Arábia megy boldogabban haza. Szalah ugyan végig játszott, az első egyiptomi gólt is a Liverpool támadója szerezte, de érkezett rá két válasz (Szaúd-Arábia – Egyiptom 2-1)