A következő élő közvetítés része Anglia simán elverte Panamát

Anglia simán elverte Panamát

Az angol válogatott gyakorlatilag minimális erőfeszítéssel hozta a kötelezőt. Már a nyolcadik percben vezetéshez jutott a jóval erősebb európai csapat, ekkor Kieran Trippier szögletét fejelhette zavartalanul a panamai kapuba John Stones. A 22. percben Harry Kane büntetőből növelte az előnyt, majd a félidő derekán Jesse Lingard tekert fantasztikus gólt a kapu bal oldalába. Anglia ezután sem állt le, egy ügyes szabadrúgáskombinációt követően Raheem Sterling fejesét védte még Jaime Penedo, ám az ismétlő John Stones ellen esélye sem volt. Rögtön a félidő vége előtt Kane kapott egy komoly nyaklevest Aníbal Godoytól, amiért újfent tizenegyes járt, melyet a sértett értékesített.

Fordulás után kicsit összeszedte magát Panama, de az angolok uralták a meccset, sőt egy nagyon szerencsés góllal összejött a hatodik találat is: Ruben Loftus-Cheek találta el Kane sarkát, amiről beperdült a labda. Végül nagy nehezen kicsikart egy vb-gólt a panamai csapat – története első vb-gólját! A végeredmény 6-1 lett, amely Anglia legnagyobb különbségű győzelme a világbajnokságok történetében, arra azonban nem volt elég, hogy a csoport élére ugorjon Belgium elé.

Anglia és Belgium ezzel már biztosan a legjobb 16 közé jutott.