Élő Közvetítés

Anglia simán elverte Panamát

Az angol válogatott gyakorlatilag minimális erőfeszítéssel hozta a kötelezőt: 6-1-re legyőzte Panamát. Már a nyolcadik percben vezetéshez jutott a jóval erősebb európai csapat, ekkor Kieran Trippier szögletét fejelhette zavartalanul a panamai kapuba John Stones. A 22. percben Harry Kane büntetőből növelte az előnyt, majd a félidő derekán Jesse Lingard tekert fantasztikus gólt a kapu bal oldalába.

Anglia ezután sem állt le, egy ügyes szabadrúgáskombinációt követően Raheem Sterling fejesét védte még Jaime Penedo, ám az ismétlő John Stones ellen esélye sem volt. Rögtön a félidő vége előtt Kane kapott egy komoly nyaklevest Aníbal Godoytól, amiért újfent tizenegyes járt, melyet a sértett értékesített.

Fordulás után kicsit összeszedte magát Panama, de az angolok uralták a meccset, sőt egy nagyon szerencsés góllal összejött a hatodik találat is: Ruben Loftus-Cheek találta el Kane sarkát, amiről beperdült a labda. Végül nagy nehezen kicsikart egy vb-gólt a panamai csapat – története első vb-gólját!

A végeredmény Anglia legnagyobb különbségű győzelme a világbajnokságok történetében, arra azonban nem volt elég, hogy a csoport élére ugorjon Belgium elé. Harry Kane ennek ellenére boldog lehet, hiszen öt góljával eddig ő a torna legeredmémnyesebb csatára.

Anglia és Belgium ezzel már biztosan a legjobb 16 közé jutott.

Eredmény – 2. forduló, G csoport

Anglia – Panama 6-1 (5-0)
Nyizsnyij Novgorod, játékvezető: Ghead (egyiptomi)

Anglia: Pickford – Walker, Jones, Maguire – Trippier (Rose 70.), Loftus-Cheek, Henderson, Lingard (Delph 63.), Young – Sterling – Kane (Vardy 63.)
Panama: Penedo – Murillo, Torres, Escobar, Davis – Barcenas (Arroyo 69.), Cooper, Gomez (Baloy 69.), Godoy (Ávila 62.), Rodriguez – Perez
Gólszerző: Stones 8., 40., Kane 22., 45., 62., Lingard 36. ill. Baloy 78.
Sárga lap: Loftus-Cheek 24. ill.Cooper 10., Escobar 44., Murillo 72.
Piros lap:

Az angol válogatott gyakorlatilag minimális erőfeszítéssel hozta a kötelezőt. Már a nyolcadik percben vezetéshez jutott a jóval erősebb európai csapat, ekkor Kieran Trippier szögletét fejelhette zavartalanul a panamai kapuba John Stones. A 22. percben Harry Kane büntetőből növelte az előnyt, majd a félidő derekán Jesse Lingard tekert fantasztikus gólt a kapu bal oldalába. Anglia ezután sem állt le, egy ügyes szabadrúgáskombinációt követően Raheem Sterling fejesét védte még Jaime Penedo, ám az ismétlő John Stones ellen esélye sem volt. Rögtön a félidő vége előtt Kane kapott egy komoly nyaklevest Aníbal Godoytól, amiért újfent tizenegyes járt, melyet a sértett értékesített.

Fordulás után kicsit összeszedte magát Panama, de az angolok uralták a meccset, sőt egy nagyon szerencsés góllal összejött a hatodik találat is: Ruben Loftus-Cheek találta el Kane sarkát, amiről beperdült a labda. Végül nagy nehezen kicsikart egy vb-gólt a panamai csapat – története első vb-gólját! A végeredmény 6-1 lett, amely Anglia legnagyobb különbségű győzelme a világbajnokságok történetében, arra azonban nem volt elég, hogy a csoport élére ugorjon Belgium elé.

Sterling próbálkozott

Távoli lövését könnyen fogta Penedo. A Manchester City támadója nagyon szeretne már gólt lőni, de csak nem jön össze neki…

Megszületett a történelem első panamai világbajnoki gólja

Egy látszólag ártalmatlan szabadrúgást Ricardo Avila tekert középre, a berobbanó Felipe Baloy pedig becsúszva vágta a bal alsó sarokba a labdát. Ez Panama történelmének első világbajnoki gólja.

A gól után a játékosok és a nézőtéren helyet foglaló szurkolók isúgy ünnepeltek, mintha vébét nyert volna a csapat.

Így áll most a vébé góllövőlistája

Kane az élre ugrott a triplájával.

Harry Kane akkor is gólt lő, ha a labda elől menekül

Ruben Loftus-Cheek bal lábas lövése pont sarkon találta Harry Kane-t, a labda így felpattant és a becsapott kapus mögött a gólvonalon túlra pattogott. Az más kérdés, hogy az angol csatár egy hajszállal, de lesen állt a lövés pillanatában. A gól annak ellenére is maradt, hogy a videobíró is megvizsgálta az esetet.

Góljával Harry Kane Anglia történetének harmadik csatára, aki mesterhármast lő a világbajnokságon Geoff Hurst (1966) és Gary Lineker (1986) után. Kane továbbá 5 góljával a vb góllövőlistájának élére állt.

Panamában nincs erő

Látszik az akarás, de nem tudnak egyszerűen kapu közelébe sem kerülni a közép-amerikaiak. Az angolok meg persze bolondok lennének megfeszülni, így aztán egy langyos félidőnek indul a félidő.

Penedo nagyot mentett

Eddig Panama legjobbja a kapus, egy nagy indítás után Raheem Sterlinget megelőzve mentett a tizenhatost jócskán elhagyva.

Folytatják, ahol abbahagyták

Folytatódott a meccs, rögtön Ruben Loftus-Cheekhez passzolt volna a tizenhatoson belül Raheem Sterling, ám a panamai védők fel tudtak szabadítani.

Elég ritka, hogy egy csapat így hengereljen az első félidőben, mint Anglia

Az Opta statisztikája szerint a világbajnokságok történetében mindössze ötödjére történik meg, hogy egy csapat legalább öt gólt szerez az első félidőben. A legutóbbi ilyen találkozó a 2014-es vébé brazil-német elődöntője volt, akkor a később világbajnok Németország is 5-0-ra vezetett egy félidő után, végül 7-1-re nyertek.

A másik három alkalom:

• 1974: Jugoszlávia (6) – Zaire 9-0
  • 1974: Lengyelország (5) – Haiti 7-0
  • 1954: Svájc – Ausztria (5) 5-7

Stones duplázni tud!

Egy ravasz kombináció után jobb szélre hullott a labda, a középre lőtt labdára pedig teljesen egyedül érkezett Raheem Sterling. A Manchester City támadójának fejesét még védeni tudta Penedo, azonban a kipattanót közvetlen közelről hálóba fejelte John Stones. Ezzel már 4-0 az angoloknak.

Lingard óriási gólt lőtt

Jesse Lingard passzolt Raheem Sterlinghez, aki egy szép bokamozdulattal, külsővel tette vissza a Manchester United támadójához a labdát. Lingard meglátta a “folyosót”, ahol el lehetett lőni a labdát és úgy betekerte a bal fölsőbe, hogy a lécet is alulról súrolta a labda. Bombagól a javából, az angolok egy félidő alatt lerendezték Panamát.

Kényelmesen fociznak az angolok

2-0 az állás, így aztán nincs hová rohannia Gareth Southgate csapatának. Ennek megfelelően kényelmesen dédelgetik a labdát, egy-egy trükköt is bedobnak. Közben Panama elég erőtlenül próbálja megszerezni a labdát, hogy támadást vezessen, de még ha sikerül is, helyzetig nem jutnak a közép-amerikaiak.

Tizenegyesből növelte előnyét Anglia

Jesse Lingard kapott jó kiugratást a leshatáron, de a tizenhatoson belül Fidel Escobar eltakarította az angolok játékosát. A játékvezető azonnal büntetőt ítélt, a labda mögé pedig Harry Kane állt és védhetetlenül bevarrta a jobb fölső sarokba.

Ezzel a Tottenham Hotspur futballistája mindössze a harmadik angol, akinek 3 gól is összejött a csoportban Roger Hunt (1966) és Gary Lineker (1986) óta!

Panama a csapatkapitányért izgul

Továbbra is sok a kemény belépő, Torrest hosszasan ápolták, mután Sterlinggel találkozott. Panama igyekszik jobban, de sokra nem mentek a lelkesedésükkel.

Panamáé az első komoly helyzet

Egy labdaszerzés után gyorsan végigvezették a támadást, azonban Aníbal Godoy kapáslövése pocsékul sikerült, pedig remek helyzet lehetett volna.

Keményen indult a meccs

Egyelőre elég darabos a játék, pedig csak három perc telt el. Az egyiptomi játékvezetőnek máris sok dolga akadt, az angoloktól Jordan Hendersont is fegyelmeznie kellett.

Anglia kezdte a meccset

Rögtön támadásba lendültek az angolok, egy komoly adok-kapok után Panama kapott szabadrúgást, de Lingard nagy maflást kapott, egy percig ápolni kellett.

Történelmi mérkőzés

A két válogatott eddig még soha nem találkozott egymással, sem tétmeccsen, sem felkészülési mérkőzésen.