Élő Közvetítés
Soccer Football - World Cup - Group E - Serbia vs Switzerland - Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, Russia - June 22, 2018   Switzerland's Xherdan Shaqiri celebrates scoring their second goal   REUTERS/Gonzalo Fuentes

Svájc fordított és legyőzte Szerbiát

Frissítve: 2018. 06. 23. 02:472018. 06. 22. 19:53

Gyors góllal szerzett előnyt a szerb együttes, amely a találkozó első negyedórájában több veszélyt teremtett, elsősorban a szélről érkező beívelések és Aleksandar Mitrovic révén. A svájciak lassan találtak magukra, és a játékrész második felében előttük is több lehetőség kínálkozott.

A fordulást követően a nagyobb tempóra kapcsolt svájciak egyenlítettek, és többször is veszélyeztettek, ám a megélénkült tempóban a szerbek is dolgoztak ki helyzeteket.

Összefoglaló:

A hajrában többször kapujuk elé szorult a szerb együttes, amely ekkor már elsősorban kontráiban bízhatott, ám ezt a fegyvert végül Svájc használta eredményesebben: a meccs legjobbja, Xherdan Shaqiri győztes gólt lőtt, és így Svájc első csapatként győzött úgy a vébén, hogy hátrányban volt.

Eredmény – 2. forduló, E csoport:

Svájc-Szerbia 2-1 (0-1)
Kalinyingrád, Kalinyingrád Stadion, 33 167 néző, v.: Felix Brych (német)

Svájc: Yann Sommer – Stephan Lichtsteiner, Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez – Valon Behrami, Granit Xhaka – Xherdan Shaqiri, Blerim Dzemaili (Breel Embolo, 73.), Steven Zuber (Josip Drmic, 93.) – Haris Seferovic (Mario Gavranovic, a szünetben)

Szerbia: Vladimir Stojkovic – Branislav Ivanovic, Nikola Milenkovic, Dusko Tosic, Aleksandar Kolarov – Nemanja Matic, Luka Milivojevic (Nemanja Radonjic, 81.) – Dusan Tadic, Sergej Milinkovic-Savic, Filip Kostic (Adem Ljajic, 65.) – Aleksandar Mitrovic

gólszerzők: Xhaka (52.), Shaqiri (90.), illetve Mitrovic (5.)
sárga lap: Shaqiri (91.), illetve Milinkovic-Savic (33.), Milivojevic (39.), Matric (45+2.), Mitrovic (87.)

Élő hírfolyam
90. perc

Itt a vébé első fordítása, Svájc legyőzte Szerbiát

Az első félidőben csak a szerbek voltak a pályán, ám a második játékrészben Svájc sebességet kapcsolt, és teljesen megérdemelten megnyerte a meccset. Ezzel az E csoport döbbenetesen szorossá vált: Svájc és Brazília 4-4 ponttal vezet, Szerbia három ponttal a harmadik, az utolsó fordulóban Brazília-Szerbia meccs.

85. perc

5 perc van hátra

Nagyon meleg a pite Szerbiának, Svájc óriási nyomás alá helyezi ellenfelét.

75. perc

Nagy a harc

Nyoma sincs a tanácstalan svájci csapatnak, folyamatosan támadnak, Szerbia most többet védekezik. Nagy a nyomás, ha nyerne Svájc, az első fordítást mutatnák be a 2018-as világbajnokságon.

65. perc

25 perc van hátra

Jó kis meccs lett így az egyenlítés után, mindkét csapat nagyon kapar a győzelemért. Kár, hogy nem előtt lőtte Svájc a gólt, na mindegy.

50. perc

Svájci tempó

Svájc egy kicsit nagyobb tempóban vágott neki a második játékrésznek, de nagyon jól zárnak a szerbek hátul, így komoly lehetőség még mindig nincs az egyenlítésre.

46. perc

Csere

A svájciak egyet, egy támadót cseréltek a félidőben támadóra, így vágnak neki a második 45 percnek.

45. perc

Félidő

Jobb lesz a szünet, pihenjünk egyet.

45. perc

Hát, hát

Szerbia jól kezdte a meccsnek, de ahogy a világbajnokságon már oly’ sokszor láttuk, a hamar vezetést szerző csapat itt is visszavett a tempóból. Svájcnak esélye sincs, hogy válaszoljon, előrefelé teljesen impotens a csapat. Jól jön mindkét félnek és nekünk is a szünet.

35. perc

Elég sok a kaszabolás

Nem történik sok minden, most kicsit aprítják a felek egymást. Egyre több a szabálytalanság és a szükségtelen keménység.

27. perc

Svájc nem mutat semmit

Nagyon érdekes, mert a Brazília ellen jól játszó svájciaknak momentuma sincs Szerbia ellen. A támadásaik vérszegények, veszélytelenek, csak oldalra tudnak passzolni, a sávokat nagyon jól zárják a szerbek.

20. perc

Parádéznak a szerbek

Szerbia nagyon jól játszik, a svájci válogatott csak keresi a labdát. Brazília, figyelsz?

10. perc

Svájc éledezik

A svájci válogatottat nem fogta meg a gól, most Dzemali került helyzetbe, ám a Bologna játékosa 10 méterről hibázott. Mi védelmek által dominált meccsre számítottunk, de eddig nagyon jó, pörgős játékot kaptunk.

5. perc

Sebesség

Többségben vannak a szerbek a lelátón, ennek rendje és módja szerint a játékosok is nagy sebességgel mennek neki a meccsnek.