Élő Közvetítés
Denmark's defender Simon Kjaer (L) and Australia's midfielder Mile Jedinak (2L) eye the ball  during the Russia 2018 World Cup Group C football match between Denmark and Australia at the Samara Arena in Samara on June 21, 2018. / AFP PHOTO / EMMANUEL DUNAND / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MOBILE PUSH ALERTS/DOWNLOADS

Dánia a nyolcaddöntő, Ausztrália a kiesés felé tett egy lépést

Frissítve: 2018. 06. 21. 16:132018. 06. 21. 13:50

1-1-es döntetlennel végződött a C csoport csütörtöki mérkőzése, a Dánia-Ausztrália találkozó. Szamarában Christian Eriksen góljával Dánia szerezte meg a vezetést, de még az első félidőben Jedinak  egalizált büntetőből. A második félidőben annyira nem támadtak ész nélkül a csapatok a győzelemért, hogy a biztonságos védekezést közben feladják, így igazán nagy gólszerzési lehetőség nem alakult ki.

Ausztrália kicsit ugyan többet tett a győzelemért, két kilométerrel többet futottak csapat szinten, többet passzoltak (442/403), többet birtokolták a labdát (52/48). A 68. percben pályára lépő 19 éves Arzanitól lehetett a váratlan megoldást várni, és látni, de Schmeichel azoknál az akcióknál, amelyek lövéssel zárultak, és eltalálták a kaput, a helyén volt.

A két ország futballtörténelmének első döntetlenjének így az észak-európaiak örülhetnek jobban.

Eredmény – 2. forduló, C csoport

Szamara, Játékvezető: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)

Dánia – Ausztrália 1-1

Dánia: Schmeichel – Kjaer, Christensen, Dalsgaard, Stryger – Delaney, Eriksen, Schöne, Jörgensen (Cornelius 68.) – Yurary Poulsen, Sisto

Ausztrália: Ryan – Milligan, Behich, Risdon, Sainsbury – Mooy, Jedinak, Rogic, Leckie – Kruse (Arzani 68.), Nabbout (Juric 74.)

Gólszerző: Eriksen (7.), ill. Jedinak (38. – büntetőből)

Sárga lap: Sisto (84. perc)

Piros lap:

Fotó:  Emmanuel Dunnand  / AFP

Élő hírfolyam
92. perc

Dán lövés

Eriksen végez el a jobb oldalról egy szögletet, a labda Braithwait találja meg, kapura lő, de nincs benn nagy erő, nem okoz gondot Ryannek.

97. perc

Dán helyzet

Sisto iszonyatosan jól cselez, ezúttal két védőt ver át, ezúttal a passza is jó Delaneyhez, hárman és kérik dán oldalról, de a beadás senkit nem talál meg.

80. perc

Ausztrália meg mindent kihagy

A 19 éves Arzani, aki nekünk ugye gólt rúgott és gólpasszt adott a tizenhatoson belül, az alapvonalon babrál ki védőjével, élesen bead, de a kapu előtt elsuhanó passzra ezúttal sincs érkező.

79. perc

Dánia meddő

Ha Eriksen nem ad kulcspasszt, akkor senki dán részről. Sisto aktív még támadásban, de ő inkább jó cselekkel és az azokat követő rossz passzokkal jeleskedik. Ezért meddő Dánia.

74. perc

Sérülés, kényszercsere

Az ausztrál támadó, Nabbout billen meg, kitámaszt a jobb kezével, de a válla annyira nem szereti ezt a mozdulatot, meg is áll, leül. Leviszik a pályáról, miközben az arcán látszik, erős fájdalmai vannak. Juric jön be helyette

71. perc

Óriási lövés, kettő is

Mooy gondol egyet és balról, úgy húsz méterrel elég masszív löketet küld Smeichel kapuja irányába. A dán kapus rajta volt, de a laszti mellé szállt. Egy támadással később Rogic lő kapura, de ezt vetődve hárít a kapus.

57. perc

Dán csere

Poulsent viszi le a dán kapitány, aki a csoport harmadik meccsén nem játszhat, mert két sárgás, Braitwaite jön be helyette.

57. perc

Dán szöglet

Eriksen áll oda, jobbal csavarja be a hosszúra, ahonnan jön vissza Schöne fejéről középre, de a zöld védők résen vannak, kifejelik.

54. perc

Helyzet a túloldalon

Egy bal oldali beadás csavarodik közvetlenül a kapu elé veszélyesen , de a dán védő Larsen kifejeli a kapu torkából az érkező ausztrál csatár elől a labdát taccsra.

51. perc

Mit hagyott ki Dánia!

Poulsen óriási passzt kap, beesik a 16-oson belülre, a labda továbbgurul azonban Sisto elé, de kimarad a helyzet. Poulsen büntetőt követel, de a játékvezető a fejét ingatja.

45. perc

Félidő

Andreas Christensen 1996. április 10-én született, és 16 éves kora óta a Chelsea játékosa, de momentán a Bundesligában kölcsönben a Mönchengladbachban kergeti a labdát. A dánok 22 éves belső védője 41 passzt osztott ki az első félidőben, amelyekből 41 lett jó. 100 százalék.

45. perc

Félidő

Az első játékrészben Ausztrália birtokolta többet a labdát (54 százalék vs 46), és különösen üdvözlendő, hogy a két csapat játékosai a labdával foglalkoznak, nem egymás lábával – 45 perc alatt 4-4 szabálytalanságot követtek el.

14:48

Félidő

Két gól, más semmi. Nagy tempóban kezdődött a meccs, ám a félidő közepén leálltak a csapatok. Dániától is sokkal több kell a második játékrészben, mert az ausztrálok az életükért játszanak.