Élő Közvetítés

A gyors kiállítás megpecsételte Kolumbia sorsát Japán ellen

Utolsóként a H csoport is bemutatkozott az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon,  az előző tornán a negyeddöntőig jutó Kolumbia Japán ellen kezdte meg a szereplést.

Négy éve James Rodríguez volt Kolumbia vezére, aki minden meccsen betalált, és végül 6 góljával a gólkirályi címet is besöpörte,

most viszont nem volt teljesen egészséges, így csak a kispadon kezdett.

Igaz, a japánoknál is voltak nagy nevek a cserék között, mert Honda és Okazaki sem került a kezdőbe.

A 3. percben nagyjából el is dőlt a meccs, Oszako ugrott ki ziccerben, a lövését még védte Ospina, de a kipattanót Kagava rászúrta, és a labda a blokkolni igyekvő C. Sanchez kezében akadt el. A szlovén bíró büntetőt ítélt, és kiszórta Sanchezt, Kagava pedig lazán begurította a tizenegyest.

Falcao lehetősége jelezte, hogy Kolumbia éledezik, de végül egy vitatott szituáció után megítélt szabadrúgás hozta meg az egyenlítést, Quintero mindenkit átvert, amikor a sorfal alatt lőtte el a labdát, és bár Kavasima megpróbálta kihúzni a gólvonal mögül, az erre a célra kitalált technológia már jelezte a bírónak, hogy ez bizony bent volt.

A második félidőre Japán teljesen más mentalitással jött ki, Kolumbia teljesen feladta a támadások lehetőséget, miközben Ospinának egyre több védenivalója akadt.

A 73. percben aztán Oszako egy szöglet után a bal sarokba csúsztatott, ezzel úgy tűnt, japán meg tudja lovagolni az egészmeccses emberelőnyt.

Kolumbia mindössze 2 percre tudott életjeleket adni, de az ázsiaiak innentől már uralták a meccset, így nagyon fontos három pontot szereztek ebben a kiegyenlített csoportban.

Eredmény – 1. forduló, H csoport:

Kolumbia – Japán 1-2 (1-1)
Szaranszk, Mordovia Arena
v.: Skomina (szlovén)
Kolumbia: Ospina – Arias, D. Sanchez, Murillo, Mojica – C. Sanchez, Lerma – Cuadrado (Barrios, 31.), Quintero (J. Rodríguez, 59.), Izquierdo (Bacca, 70.) – Falcao.
Japán: Kavasima – Szakai, Josida, Sodzsi, Nagatomo – Haszebe, Sibaszaki (Jamagucsi, 80.) – Haragucsi, Kagava (Honda, 70.), Inui – Oszako (Okazaki, 85.).
gól: Quintero (39.), illetve Kagava (6., 11-esből), Oszako (73.)
sárga lap: Barrios (64.), J. Rodríguez (86.)
piros lap: C. Sanchez (3.)

Fotó: Jack Guez / AFP

Japán győzelemre váltotta az egészmeccses emberelőnyt Kolumbia ellen

A H csoport első mérkőzésén Japán 2-1-re győzött Kolumbia ellen. A meccs legfontosabb jelenete a 3. percben történt, amikor C. Sanchez kezét találta el a labda a 16-oson belül, amiért ő piros lapot, Japán pedig tizenegyest kapott, amit Kagava értékesített. Quintero egy trükkös, sorfal alatt elsuhanó szabadrúgásból egyenlített, de a második félidőben már Japán dominált, amely végül Oszako szöglet utáni fejesével győzött.

Honda rekorder lett

Gólpasszt adott a második gólnál, így már három különböző vébén készített elő gólt a társaknak, első ázsiaiként mondhatja el magáról.

78. perc: Rákapcsolt Kolumbia!

Lerma sarkazása hozta helyzetbe James Rodríguezt, aki lendítette is a balost, ahogy kell, de Oszako óriásit blokkolt. Az esetet követő szöglet után Mojica fejelt, de a földre lebólintott labda a japán kapus kezében landolt.

72. perc: Mi maradt ki?!

Szakai nagyjából öt méterről lőhetett, de egy védő még beleérhetett a labdába, mert mellécsorgott a lövés. Óriási ziccer volt!

70. perc: Csere itt is, ott is

Két egykori Milan-játékos érkezett, Japánhoz a korábbi két vébén eredményes Honda, a dél-amerikaiakhoz Bacca. Kagava és Izquierdo ment le.

57. perc: Egyre közelebb járnak a gólhoz

Inui kétszer a kaput sem találta el az első félidőben, most viszont ravaszul csavarta el a labdát, de Ospina keze még épp időben ért oda, így maradt az 1-1.

54. perc: Ospina résen volt

Oszako kapott egy labdát a 16-oson belül, be is fordult, de éles szögből leadott lövését Ospina védeni tudta.

Juan Quintero történelmet írt

Ő az első kolumbiai, aki két különböző világbajnokságon is betalált, 2014-ben is eredményes volt. Ezzel egyébként feljött az örökrangsorban a második helyre, kettőnél több gólt ugyanis csak James Rodriguez szerzett Kolumbiából: ő 2014-ben hat találattal lett gólkirály.