A következő élő közvetítés része Svájc továbbra is veretlen Brazília ellen a vébén

Svájc továbbra is veretlen Brazília ellen a vébén

A brazil válogatott nagy meglepetésre csak 1-1-s döntetlent játszott Svájc ellen az E-csoport első fordulójában.

Az első félidőben főleg Brazília kezdeményezett, aminek hamar meg is lett az eredménye: Philippe Coutinho bombázott kapufás gólt egy röviden kifejelt labdából. Ezután a dél-amerikaiak csak passzolgattak, Svájc pedig erőtlen volt, így rém unalmas 25 perc után pihenőre vonultak a csapatok.

Fordulás után Svájc meglepte Brazíliát, öt perc alatt ki is egyenlített, miután egy szögletet követően nem vették komolyan Steven Zubert, aki köszönte öt méterről a kapuba bólintott. Felbátorodtak a pirosmezesek, de Brazília hamar visszavette a kezdeményezést.

Valóságos állóháború alakult ki, a braziloknál volt főleg a labda, Svájc kontrázni próbált, de néhány helyzetet alakítottak csak ki a sárgamezesek. Gól már nem született, így maradt az 1-1. A világbajnokság történetében ez a második Brazília-Svájc mérkőzés, az elsőn 2-2-s döntetlen született.