Élő Közvetítés

Kikapott a világbajnok!

Németország utoljára az 1986-os vébén vesztett pontot a nyitómeccsén. Akkor csak egyet Uruguay ellen, most hármat is Mexikóval szemben. A Németország-Mexikó 0-1-es végeredmény rávilágított, öregurasan, ötlettelenül futballoztak Joachim Löw tanítványai, akik ugyan többet birtokolták a labdát, több kapura lövésük volt, de tervszerű támadásvezetésből kialakított nagy helyzetet nem láttunk tőlük.

Mexikó azonban igazolta előzetes formáját, 18 csoportmeccséből csak kettőt bukott el és az utolsó hét meccséből immár öt alkalommal nem kapott gólt.

Mexikó 33 év után győzte le Németországot, ezért is nagyobb az öröm az átlagnál.

Eredmény – 1. forduló, F-csoport

Németország – Mexikó 0-1
Moszkva, Luzsnyiki Stadion. Vezeti: Fagani (iráni)

Németország: Neuer – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Plattenhardt (Gomez 80.) – Khedira (Reus 60.), Kroos – Müller, Özil, Draxler – Werner (Brandt 87.)
Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Mexikó: Ochoa – H. Moreno, H. Ayala, Gallardo, Salcedo – H. Herrera, Guardado (Marquez 74.), Layún – Lozano (Jimenez 66.), Vela (Álvarez 59.), J. Hernández
Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio

Gólszerző: Lozano (35.perc)

Sárga lap: Héctor Moreno (39. perc), Herrera (90.)illetve Thomas Müller (84.), Mats Hummels (85. perc)

Piros lap:

Kiemelt fotó: Alexander Hassenstein/Getty Images

Hirving Lozano eddig a meccs embere

Ugye, milyen jó lenne még a null-null a németeknek? Lozano eddig is remekül játszott, a gól előtt is higgadt tudott maradni, szemben Hernandezzel, és ki is használta a helyzetét. Ha így folyatja, az új szezont már nem a PSV-nél kezdi. De mi van a németekkel?

Hirving Lozano szerzett vezetést Mexikónak

Németország azt az arcát mutatta az első félidőben, amelyiket a felkészülési meccseken – egyet nyertek meg belőle. Eközben a sokadik remek kontra, után ki más, Hirving Lozano verte be a jobb alsóba a labdát Manuel Neuer kapujába.

Lozano tűnik eddig a nyerő embernek

A németek körbepasszolgatnak, Mexikó inkább a rohanásban hisz. Lozano úgy szaladgál például a bal oldalon, mintha soha senki sem akadályozná, és tényleg nem. Ismét bead, ismét Layún lő, de Neueren nem tud kifogni.

Mexikói kontra

Egy német szabadrúgás után iramodnak meg a tizenhatosukról a mexikóiak. Gyorsvonat sebességgel viszik végig a kontrát, amely végén Lozano passza után Layún lőtt 23 méterről – de gyengén.

Kimmich belerúg ellenfelébe

Azért a németek birtokolják inkább a labdát – 60-40 arányban –, ennek jeleként Kroos tart tornaórát Ochoának. Az ellentámadást Kimmich állítja meg – szabálytalanul.

Werner végre bizonyíthat, de nincs könnyű dolga

A németek kilencese, Timo Werner évek óta nagy tehetségnek van kikiáltva, most pedig végre a nagyválogatott gólfelelőse is ő. Klose és Gomez nyomdokaiba lépni nem könnyű, főleg, hogy az utóbbi még mindig itt van, mindenesetre egy szép megmozdulással megmutatta, hogy ő is a pályán van.

Hernandez túlbonyolít

Ha bejutsz a német tizenhatoson belülre ne tökölj, tüzelj, de Hernandez nem ezt teszi, a jobbnál jobb helyzetet akar teremteni magának, de a harmadik csele után elveszti a labdát.

Majdnem német gól, vagy mexikói

Mintha kézilabda meccsen lennénk, oda-vissza rohannak a csapatok, a középpályát pillanatok alatt átjátsszák. Egy ilyen rohanás végén Kimmich ad be jobbról, Ayali fejjel mentene, de Salcidót találja telibe, akiről a kapu jobb sarka mellé csorog a labda – majdnem gól!

Neuer bravúr!

Layún beadását Moreno hat méterről fejeli le a bal sarok felé, de Neuer hárít.

Fallal üzentek Mexikónak

A berlini fal történetét ismerve talán nem túl szerencsés, hogy a német Welt am Sonntag vasárnapi lap azzal a szöveggel üzent a címlapján, hogy “Bocs, Mexikó, mi ma felhúzzuk a falat!”. Ezzel utalnak arra, hogy Donald Trump amerikai elnök fallal szeretné megakadályozni az illegális mexikói bevándorlók bejutását az Egyesült Államokba. A Welt címlapjának bal alsó sarkában Manuel Neuer, a német válogatott kapusa”megígéri”, hogy a meccs után lebontják a falat, de nem biztos, hogy ez elég ahhoz, hogy ne tűnjön ízléstelennek ez az üzengetés.

Herrera bomba

Mexikó nincs megszeppenve, egyáltalán nem tiszteli a világbajnokot. Birtokolják a labdát, passzolgatnak a német térfélen, mintha csak a Barcelona tiki-takázna, mígnem Herrera tornáztatja meg egy jó lövéssel Neuert.

Hummels lövés

Az a jó eddig ebben a vébében, hogy hiába az első meccsek, egyik csapat sem óvatoskodott szinte. Nem kímélik egymást itt sem a felek. Egy szöglet után Hummels lőtt kapura, de Ochoa védett, az ellenakcióból máris helyzet a túloldalon, amely szabadrúgással végződik. Layún csúnyán fölé lövi.

Német válasz

A németek sem tökölnek, helyzetre helyzettel válaszolnak: Kimmich ugratja ki Wernert, aki kissé kiszorított helyzetből lő, de a labda elgurul a kapu előtt.

Máris helyzet

Mexikó kezdte a találkozót és az első percben máris óriási helyzetet alakítottak ki Neuer kapuja előtt – Boateng vetődött bele a lövésbe.

Mexico mi amor

1973 és 1994 között minden világbajnokságra készült egy dal a Nationalelf és valamelyik híres német énekes közreműködésével. Az 1986-os mexikói vb dalához Peter Alexander adta a hangját, de a Mexico mi amor (Szerelmem, Mexikó) ma pont ugyanúgy aktuális!

16:56

A mexikói válogatott alig változott négy éve, a 23-as keretben 16-név ismétlődik. A kolumbiai Juan Carlos Osorio csapatában komoly csapatokban játszó sztárjátékosok is találhatóak, például Javier Hernández.

Neuer a kapuban

Az osztrákok elleni június elején lejátszott és 2-1-es német veréssel végződő találkozón állt sérülése után először kapuban Manuel Neuer.

Mexikó még nem nyert

Még sosem. Kétszer hosszabbítás után győzött a Nationalelf, míg háromszor a rendes játékidőben a két ország eddigi három vb-, és két Konföderációs Kupa meccsén.