Élő Közvetítés

Svájc továbbra is veretlen Brazília ellen a vébén

A brazil válogatott nagy meglepetésre csak 1-1-s döntetlent játszott Svájc ellen az E-csoport első fordulójában.

Az első félidőben főleg Brazília kezdeményezett, aminek hamar meg is lett az eredménye: Philippe Coutinho bombázott kapufás gólt egy röviden kifejelt labdából. Ezután a dél-amerikaiak csak passzolgattak, Svájc pedig erőtlen volt, így rém unalmas 25 perc után pihenőre vonultak a csapatok.

Fordulás után Svájc meglepte Brazíliát, öt perc alatt ki is egyenlített, miután egy szögletet követően nem vették komolyan Steven Zubert, aki köszönte öt méterről a kapuba bólintott. Felbátorodtak a pirosmezesek, de Brazília hamar visszavette a kezdeményezést.

Valóságos állóháború alakult ki, a braziloknál volt főleg a labda, Svájc kontrázni próbált, de néhány helyzetet alakítottak csak ki a sárgamezesek. Gól már nem született, így maradt az 1-1.

A csoportban így a Costa Ricát legyőző szerbek vezetnek.

Eredmény – 1. forduló, E-csoport

Brazília– Svájc 1-1 (1-0)
Rosztov-na-Donu, Rosztov Aréna. Vezeti: César Arturo Ramos (mexikói)

Brazília: Alisson – Danilo, Silva, Miranda, Marcelo – Casemiro (Fernandinho 60.), Paulinho (Renato Augusto 67.) – Willian, Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus (Firmino 79.)
Szövetségi kapitány: Tite

Svájc: Sommer – Lichtsteiner (Lang 88.), Schar, Akanji, Rodríguez – Behrami, Xhaka – Shaquiri, Dzemaili, Zuber – Seferovic (Embolo 80.)
Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic

Gólszerző: Coutinho 20. ill. Zuber 50.

Sárga lap: Casemiro 47. ill.Lichtsteiner 31., Schar 65., Behrami 68.

Piros lap:

Kiemelt fotó: KHALED DESOUKI/ AFP PHOTO

"Jót tenne a meccsnek egy gól" - tényleg?

Rengetegszer elhangzik a kommentátoroktól a fenti mondat, erre a mostani meccsre viszont eddig nem igaz: Coutinho gólja óta az égvilágon semmi nem történt. A brazilok kicsit lefékeztek, a svájciak pedig mezőnyben ügyesek, de a kapura semmi veszélyt nem jelentenek.

Coutinho a vébén is csodagólt lőtt

Marcelo beadását ugyan kifejelték a svájci védők, csak éppen Philippe Coutinho elé. A támadó specialitása éppen a távoli csavarások, most is elvállalta jó harmincról, ha már a védők mind a tizenhatoson belül voltak. A végeredmény egy káprázatos kapufás gól.

Paulinhóé az első igazi helyzet

A Barcelona középpályása öt méterről sodorta kapura egy védő szorításában. A balról érkező passzt örült, hogy elérte a brazil, Sommer épphogy elcsípte, óriási bravúr volt!

A vb-dal, amelynek köze nincs a vb-hez

Igazi B.U.L.I.Z.Ó.S. dalt rakott össze DJ Antoine Svájcnak, kár, hogy a dalban egy szó se esik a fociról, a vb-ről vagy Oroszországról. Arról énekelnek benne angolul meg spanyolul, hogy milyen jókat lehet bulikázni Miamiban, meg Los Angelesben – nem csoda, hogy nem nyerte el a svájci szurkolók tetszését.

Az igaz, hogy a refrénben szerepel, hogy Olé, olé, meg a “hajrá Svájc” (négy nyelven), de ha már mindenképp oléznánk, inkább válasszunk egy klasszikust.

Az első lehetőség Svájc előtt adódott

Shaqiri indult meg jobb szélen, majd jól is lőtt középre, ám az érkező Dzemaili pocsékul találta el a labdát. Tíz méterre a kaputól csúnyán fölélőtt, pedig ebben több is lehetett volna. Persze van még 87 perc a meccsből…

Egyszer találkozott ez a két válogatott

Egyetlen tétmeccsük volt eddig egymás ellen, akkor 2-2-s döntetlen született. Svájc ugyan a világranglistán előkelő helyen áll, de bravúr lenne, ha elkerülné a kiesést.

Brazília kvázi rekorder

Pedig pályára sem lépett. A 21. században eddig csak a brazilok tudtak címvédőként győzelemmel kezdeni.

Ma ugyan nem címvédő Brazília, de azért nem lesz könnyű dolga Svájcnak…