Peru focizott, Dánia nyert a világbajnokság legjobb meccsén

59
Thomas Delaney
T. Delaney
87

A francia válogatott csúnyán megszenvedett a C csoport első meccsén Ausztrália ellen. A négyes második találkozóján a mindenkire veszélyes dánok játszottak a 36 év után a vb-re visszatérő Peruval.

Döbbenetes tempóban kezdték a dél-amerikaiak a meccset, folyamatosan veszélyeztettek. Kezdetekeben Dánia teljesen fogalmatlan volt, összezavarodtak a letámadó ellenféltől, rengeteget hibáztak.

A sok helyzet viszont nem hozott gólt, pedig Perunak még tizenegyest is ítélt a videobíró: a játékvezető nem látta, hogy Cuevát felvágta a dán védő, a VAR viszont bejelzett. Néhány perc múlva, az incidens visszanézést követően, maga a sértett állt oda, de hibázott, kirúgta a labdát a stadionból.

A második játékrészben volt egy holtpont, amikor úgy tűnt, elfáradnak a peruiak, ám akkor beállt a csapat kokain-botrányba kerülő szupersztárja, Paolo Guerrero, aki új erőt hozott. Az utolsó harminc percben tűzijátékot rendeztek a vezetésével, ám a gól végül csak elmaradt, Dánia megúszta.

Összefoglaló:

Peru nem érdemelt vereséget, Dánia nem érdemelt győzelmet, de gólra játsszák ezt a sportot.

Eredmény – 1. forduló, C csoport

Dánia-Peru 1-0 (0-0)
Szaranszk, Mordovia Aréna, 40 500 néző, v.: Bakary Papa Gassama (gambiai)

Dánia: Kasper Schmeichel – Henrik Dalsgaard, Andreas Christensen (Mathias Jörgensen, 81.), Simon Kjaer, Jens Stryger Larsen – William Kvist (Lasse Schone, 35.), Christian Eriksen, Thomas Delaney – Yussuf Yurary Poulsen, Nicolai Jörgensen, Pione Sisto (Martin Braithwaite, 67.)

Peru: Pedro Gallese – Luis Advíncula, Christian Ramos, Alberto Rodríguez, Miguel Trauco – Renato Tapia (Pedro Aquino, 87.), Yoshimar Yotún – André Carrillo, Christian Cueva, Edison Flores (Paolo Guerrero, 62.) – Jefferson Farfán (Raúl Ruidíaz, 85.)

gólszerző: Poulsen (59.)
sárga lap: Delaney (86.), Poulsen (93.), illetve Tapia (38.)

Christian Eriksenben bíznak a dánok

Persze nem csoda: 11 góljából hatot a tizenhatoson kívülről lőtte, de egyébként is a dán helyzetek 56 százalékában tevékeny részt vállalt. Meg is született a skandinávok taktikáját éltető póló: passzold Eriksennek. Ha gólt lőtt, jöhet a középkezdés. Ha kihagyta, passzold neki még egyszer!

Dániáról pár infó

A dán válogatott története ötödik világbajnokságára készül. A legjobb eredményük még 1998-ból való, akkor egészen a negyeddöntői meneteltek. Dánia utoljára 2016 októberében kapott ki tétmeccsen (vb-selejtező, Montenegro, 0-1).

Még egy kis Peru

A perui válogatott legnagyobb sztárja, a Bayern München korábbi támadója, Paolo Guerrero annak ellenére lehet ott a világbajnokságon, hogy még 2017 decemberében kokainnal bukott.

Tudnak ezek a peruiak

A dél-amerikai csapat utoljára 2016. november 15-én kapott ki (vb-selejtező, Brazília, 0-3) tétmérkőzésen. Azóta sikerült megverni Uruguayt, Izlandot, Horvátország, Szaúd-Arábiát, döntetlent játszottak Argentínával, Svédországgal és Kolumbiával is. Konklúzió: nem szabad lenézni Perut.

Kire kell figyelni?

A meccs legnagyobb sztárja mindenképpen a Tottenham Hotspur dán középpályása, Christian Eriksen lesz. A 26 éves sztárért a Real Madrid, a Barcelona és a Manchester United is sorban áll.