Élő Közvetítés
Kazany, 2018. június 16.
Az ausztrál Aaron Mooy (b) és a francia Kylian Mbappe az oroszországi labdarúgó-világbajnokság C csoportjának első fordulójában játszott Ausztrália – Franciaország mérkőzésen a Kazany Arénában 2018. június 16-án. (MTI/EPA/Diego Azubel)

Megszenvedett, de megnyerte első meccsét a francia válogatott

Frissítve: 2018. 06. 17. 15:272018. 06. 16. 11:52

A 2018-as világbajnokság harmadik játéknapján bemutatkozott a torna egyik legnagyobb esélyese, a majd’ minden poszton világklasszist felvonultató francia válogatott a C csoportban. Elsőre egy masszív, de legyőzhető ausztrál csapat ellen üzenhettek volna a vetélytársaknak. Az üzenet egy kicsit félrement: úgy tűnik, ez a francia válogatott sebezhető.

Az első félidőben nagyon jól kezdtek Griezmannék, folyamatosan támadtak, megszállták az ellenfél térfelét. A játékrész közepén viszont elfogyott a lendület, az ausztrálok jól zártak hátul, sőt a félidő legnagyobb helyzete is az övék volt, csak Hugo Lloris hatalmas bravúrt bemutatva leért a bal sarokhoz.

A második félidőben gyors gólvátást és a videobíró bemutatkozását látthattuk. Antoine Griezmannt buktatta Risdon, a játékvezető továbbot intett, a VAR viszont jelzett, az uruguayi sporttárs pedig büntetőt ítélt.

Három perccel később viszont a másik oldalon alakult ki helyzet: egy szabadrúgást köveőten a Barcelona védője, Samuel Umtiti ütött bele a labdába, így az ausztrálok is büntetőt kaptak, és ki is egyenlítettek.

Az egész meccsen szenvedő, elöl kreativitásban gyengélekdő franciákat egy olyan játékos húzta ki végül a pácból, akit 80 percig jószerivel nem láttunk: Paul Pogba indult be két védő közé, majd egy megpattanó lövésből megnyerte a mérkőzést.

Összefoglaló:

Franciaország megúszta, győzelemmel kezdte a világbajnokságot, de azt kijelenthetjük: ez a teljesítmény nagyon kevés lesz akkor, ha a végső győzelem a cél – és ne feledjük, az a cél.

Eredmény – 1. forduló, C csoport

Kazany, Játékvezető: Andrés Cunha (uruguayi)

Franciaország – Ausztrália 2-1 (0-0)

Franciaország: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez – Pogba, Kanté, Tolisso (Matuidi, 78.) – Mbappé, Griezmann (Giroud, 70.), Dembélé (Fekir, 70.)

Ausztrália : Ryan – Milligan, Behich, Risdon, Sainsbury – Mooy, Jedinak, Rogic (Irvine, 72.) – Leckie, Kruse  (Arzani, 84.), Nabbout (Juric, 64.)

Gólszerző: Griezmann (58. – büntetőből), Pogba (80.) ill. Jedinak (61. – büntetőből)

Sárga lap: Tolisso (76.), ill. Leckie (13.), Risdon (57.), Behich (87.)

Piros lap:

Élő hírfolyam
95. perc

Kínkeserves meccsen nyert a francia válogatott

A világbajnokság egyik legnagyobb esélyese, Franciaország is bemutatkozott Oroszországban Ausztrália ellen a C csoportban, Kazanyban. Előzetesen gálára készülhettünk, hiszen Didier Deschamps csapatában minden egyes poszton világklasszis szerepel. A meccs pont így kezdődött, folyamatosan nyomtak a franciák, de az első félidőben nem sikerült komolyan veszélyeztetni.

A második félidőben bemutatkozott a videobíró, Antione Griezmann buktatása után a segítségével ítélt büntetőt a játékvezető, amit a sértett értékesített is. Három perccel később viszont egyenlítettek az ausztrálok, és sokáig úgy tűnt, marad a meglepetés.

A 88. percben jött az egész meccsen pocsékul játszó Pogba, és eldöntötte a meccset, vele együtt a három pontot.

Piros lap:

70. perc

Kettőscsere:

Didier Deschamps húzott egy váratlant, és lekapta Antione Griezmannt, helyére Olivier Giroud érkezett, Ousmane Dembélé helyére pedig Fekir.

61. perc

Érik a meglepetés, egyenlített Ausztrália

Egy szabadrúgásból beívelt labdába kapott bele a Barcelona hátvédje, Samuel Umtiti, azonnal büntetőt ítélt a játékvezető. A tizenegyest Jedinak értékesítette.

50. perc

Változás nélkül

Ugyanott folytatódik a meccs, mint ahol az első játékrész végén befejeződött. Erőldödik az esélyesebb francia válogatott, de igazán veszélyes helyzetet képtelenek kialakítani.

13:01

Egy kis érdekesség II.:

A franciák szupersztárja, az első félidőben picit sokat cselező Kylian Mbappé Franciaország történetének legfiatalabb játékosa: 19 éves és 178 napos. Vajon ő lesz a legfiatalabb gólszerző is?

12:57

Egy kis érdekesség:

1930 óta egyszer kapott ki a francia válogatott a nyitómeccsen, és az elmúlt három világbajnokságon kétszer is 0-0-át játszott.

45. perc

Félidő

Hiába kezdett be a francia válogatott, szenvedősre sikeredett az első félidő Didier Deschamps csapatának. Nem jöttek az utolsó passzok, az utolsó cselek, a fegyelmezetten védekező ausztrálok komoly munkát végeznek hátul. A meccs eddigi legnagyobb helyzete sem a franciáké, Hugo Llorisnak kellett óriásit nyújtózkodnia. Ezért a félidőért nem fogják megdicsérni a vb egyik legnagyobb esélyesét – ennél sokkal több kell.

30. perc

Mbappé és Griezmann veszélyeztet

A néhány napja egy komoly sérülést megúszó Mbappé veszélyeztet folyamatosan, ám eddig minden alkalommal egyel többet húzott a kelleténél. A csapat másik sztárját, Griezmannt még nem találták meg jó labdával, noha az Atlético Madrid játékosa többször kiugrott a szoros ausztrál őrizetből.

25. perc

Kiegyenlítődött a játék

Na, nem támad sokkal többet Ausztrália, és folyamatosan kapják a franciák a veszélyes szabadrúgásokat, de a kezdeti tempó után kicsit visszább vettek Antoine Griezmannék – persze, azt a sebességet nem lehet 90 percig tartani. Közben a sárga mezesek rendezték soraikat, továbbra is tizenegyen védekeznek, de egy-egy kontrából zavart tudnak okozni.

17. perc

A meccs első igazán nagy helyzete

Az ausztrálok kaptak szabadrúgást 25 méterről, a bedást gyönyörűen megcsúsztatta az egyik sárga mezes, sőt még a francia Tolisso is beleért véletlenül, ám Lloris a helyén volt, leért a bal sarokhoz. Hatalmasat védett a Tottenham kapusa, óriási szerencséje van Franciaországnak.

10. perc

Így állunk most, a meccs elején

Az ausztrál válogatott taktikája egyértelmű: kisebb kontrákban bízni, de alapvetően tizenegy emberrel tömörülni, minél kisebb helyet hagyni az ellenfél félelmetes támadóinak. Ez mondjuk azt is magában foglalja, hogy Ausztrália eddig alig-alig ért át az ellenfél térfelére.

Update: mire leírom, az Aussie-k szabadrúgást kapnak a francia kaputól 25 méterre.

6. perc

Bekezdtek a franciák

Paul Pogba szabadrúgásból, Antoine Griezmann pedig 25 méterről veszélyeztetett. Nagyon nyom az Eb-ezüstérmes, de eddig Ryan a helyén van.

3. perc

Az első helyzet

Kylian Mbappé került helyzetbe, egy jó kiugratást követően az ausztrál Ryan védte a rövidre küldött lövést. Az rögtön látszik, hogy a franciák az első pillanattól uralnák a meccset.

1. perc

Kezdünk

Ausztrália sárga felszerelésben, Franciaország a szokásos sötétkékben nyomja.

11:40

Kire érdemes figyelni a franciáknál a világbajnokságon?

Kele János ajánlásával:

Kylian Mbappé: zseniális tehetség, éteri robbanékonyság, cselek, lövések, gólok. Zidane 10-es meze csak a ráadás.

Olivier Giroud: a világ egyik leginkább alulértékelt támadója. Passzol, játékot olvas, fejel, párharcot nyer, gólt lő. Felállt fal ellen úgy kell ennek a francia csapatnak, mint egy falat kenyér.

Paul Pogba: kiderül, vállára tudja-e venni ezt a csapatot úgy, mint ahogyan egy igazi szupersztárhoz illik, vagy marad a hullámzás, mint a Manchester Unitedben. Deschamps mindenesetre igyekszik picit az ő igényeihez is szabni a meccstaktikát.

11:38

Deschamps lehet a kulcs a franciáknál

Már a 2016-os Európa-bajnokságon is esélyes volt a fiatal, de brutális francia válogatott, ám akkor a döntőben nem sikerült nyerni. Azóta, ahogy írtuk egy felvezető cikkünkben, a szövetségi kapitány úgy variálta meg csapatát, hogy az nem gyengült, sőt. Az egyetlen nagyobb kérdőjek épp a kapitány, Didier Deschamps lehet. Az ő személyén, meglátásain, húzásain állhat vagy bukhat Franciaország végső sikere.