Hírek

A horvát elnök végigölelte a vb-csapatot

A horvát államfő, Kolinda Grabar-Kitarovic egy kicsit más felfogásban támogatja hazája válogatottját, mint amit megszoktunk. Már szombaton belopta magát az emberek szívébe azzal, hogy nem magánrepülővel, hanem a szurkolókkal együtt egy charterjárattal utazott az Oroszország elleni negyeddöntőre – ráadásul beszámolók szerint nagyon kedvesen fotózkodott és csevegett a drukkerekkel, akik becslések szerint 10 ezren kísérték el a csapatot.

A horvát elnök dobta a magángépet és a szurkolókkal utazott a vb-re
Az államfő állítólag nagyon közvetlen volt az út alatt.

Ezek után ugyan Gianni Infantino FIFA-elnökkel és Dmitrij Medvegyev, Oroszország miniszterelnökével együtt nézte az izgalmasan alakuló mérkőzést, melyen a rendes játékidő után 1-1, majd az újabb 30 percet követően 2-2-s döntetlen állt az eredményjelzőn. A horvátok végül tizenegyesekkel jutottak tovább, így óriási volt az eufória.