Hírek

A lengyelek győzelemmel hangolódtak a vébére

A lengyel válogatott a világbajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzését Litvánia ellen játszotta, ahol könyörtelen volt: 4-0 lett a végeredmény Varsóban. A csapat legnagyobb sztárja, Robert Lewandowski nyitotta a gólok sorát, a 19. percben higgadtan fejezett be egy akciót. Negyed órával később húsz méterről végzett el szabadrúgást a Bayern München csatára, a labda a felső lécről a gólvonal mögé pattant. Kevin Blom elsőre nem is ítélt gólt, ám a videobíró kisegítette.

Fordulás után újabb gólokat lőttek a lengyelek, a 72. percben Dawid Kownacki fejelt gólt, a végeredményt pedig Jakub Blaszczykowski állította be nem sokkal a mérkőzés vége előtt.

A felkészülés ezzel befejeződött a lengyel válogatott számára is, hamarosan utaznak Oroszországba. A világbajnokságon Szenegál ellen kezdenek majd június 19-én, kedden, később pedig Kolumbia és Japán lesz az ellenfele a H csoportban.