Hírek

A borzalmasan suta lövéssel megzavart mindenkit, aztán hatalmas gól lett a vége

A lengyel labdarúgó-válogatott a világbajnokság előtti utolsó előtti felkészülési mérkőzésén Chile csapatával találkozott, amely meglepetésre lemaradt a tornáról.

A lengyel kezdő tele volt ismerős nevekkel, Wojciech Szczesny, Jakub Blaszczykowski, Lukasz Piszczek vagy Robert Lewandowski is a pályán volt az első perctől, és a 30. percben a Bayern csatára volt az, aki megmutatta, hogy nem csak a 16-oson belül számít veszélyesnek.

Négy perccel később gyönyörű támadást vezetett a lengyel csapat, a chileiek csak nyomozták a labdát, és az akció végén Piotr Zielinski volt a befejezőember.

Néhány perc múlva Chile is megérkezett a meccsbe, a Mexikóban légióskodó Diego Valdés egy bal oldali beadás után csúsztatott a lengyelek kapujába.

A lengyel kapitány a szünetben hármat cserélt, de a következő gólt ismét Chile szerezte, Miiko Albornoz elsőre elég rosszul találta el a labdát, de második kísérletre nagy gólt akasztott a jobb felsőbe.

Újabb fordulat nem volt már a meccsben, maradt a 2-2, a lengyelek az utolsó meccsüket kedden a litvánok ellen vívják, majd a vébén Szenegállal, Kolumbiával és Japánnal találkoznak.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:

Lengyelország – Chile 2-2 (2-1)
gól: Lewandowski (30.), Zielinski (34,), illetve D. Valdés (38.), Albornoz (56.)