Élő Hírek

Öngólra öngóllal válaszoltunk: újra kikapott a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a hét közben siralmas döntetlent játszott a fehérorosz válogatott ellen Bresztben. A kilátástalan meccs után a belga szövetségi kapitány, Georges Leekens először még örömét fejezte ki, hogy volt tartása a csapatnak viszont egyet aludva rá már azt mondta, minden rendben van, csak elöl, hátul és középen van hova fejlődünk.

Leekensszel a kispadon még nem nyert a nemzeti csapat, sőt ami még elkeserítőbb, az a mutatott játék. Elek Ákos, a válogatott rutinos középpályása többek között egyenesen odáig ment, hogy szerinte nem találják a belgával a hangot.

A mérkőzés után egy elemzésben azt írtuk, a játékosok és a szakértők szokatlan kemény kritikája nagyon nem jó hír a szövetségi kapitánynak: még az is előfordulhat, hogy kiadták rá a kilövési engedélyt.

Georges Leekensre kiadták a kilövési engedélyt?
Könnyen lehet, hogy a belga szövetségi kapitánynak a szombati, Ausztrália elleni mérkőzés lesz a búcsúmeccse.

Adódott a kérdés: ha elveszítjük a vb-re készülő ausztrálok elleni meccset, tényleg menesztik a nagy dirrel-durral beharangozott 69 éves szakembert?

Minden előjel ellenére a magyar válogatott az első 45 percben kiválóan játszott Ausztrália ellen a Groupana Arénában. A játékrész és a meccs legjobbja a Dzsudzsák Balázst helyettesítő Sallai Roland volt, akinek megmozdulásaira lehetne építeni a jövő csapatát.

A második félidőben lassult a játék, egyik csapat sem támadott túl sokat. Három gól esett a mérkőzésen: potyagóllal a vendégek vezettek, mi öngóllal egyenlítettünk, majd már a hosszabbításban Kádár Tamás öngóljával végül kikaptunk.

Ez volt az utolsó barátságos meccs az őszi hajtás előtt. Georges Leekens mérlege négy meccs alatt: egy döntetlen, három vereség.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:

Magyarország-Ausztrália 1-2 (0-0)
2018.06.09., Budapest, Groupama Aréna. 17.30 (Tv: M4)
j.v.: Matej Jug (szlovén)
Magyarország: Gulácsi (Dibusz, 46.) – Szabó J., Vinicius, Kádár, Lovrencsics (Fiola, 73.) – Vadócz, Varga J.,Kleinheisler (Eppel, 66.) – Sallai R. (Varga K., 84.), Szalai (Böde, 61.), Varga R.
Ausztrália: Ryan (Jones, 46.) – Behich, Sainsbury, Milligen, Risdon – Mooy, Luongo (Jedinak, 46.), Rogic (Irvinie, 64.) – Kruse (Arzani, 73.), Leckie, Nabbout (Juric, 46.)
Sárga lap: Varga J. (37.), ill. Leckie (21.)
Gól: Sainsbury (88. – öngól), ill. Arzani (74.), Kádár (90. – öngól)

Kiemelt kép: 24.hu/Fülöp Dániel Mátyás

A magyar válogatott 45 percig jól játszott a vb-résztvevő Ausztrália ellen a Groupana Arénában. A meccs legjobbja a Dzsudzsák Balázst helyettesítő Sallai Roland volt, akinek megmozdulásaira lehetne építeni a jövő csapatát. A második játékrész lassú volt, egyik csapat sem támadott túl sokat. Három gól esett a mérkőzésen: potyagóllal a vendégek vezettek, mi öngóllal egyenlítettünk, majd már a hosszabbításban Kádár öngóljával végül kikaptunk.

Kiemelt kép: Fülöp Dániel Mátyás

Újonc

Varga Kevin első meccsét játssza a magyar válogatottban. A meccs legjobbja, Sallai Roland megy pihenni.

Hosszú idő után helyzet

Komoly helyzetbe kerülnek az ausztrálok, de a nemrég beálló Irvine lövését hárítja az ugyancsak nemrég beálló Dibusz.

Csere

Eppel Márton áll be, Kleinheisler László ül le.

Csere

Böde Dániel érkezik, Szalai Ádám távozik.

Csendélet

Teljesen leült a játék, a csapatok sétálgatnak a pályán. Az 59. percben szöglethez jutunk, az ausztrál kapus hiába ejtette ki a labdát, hamar reagálnak a védők, marad a gól nélküli döntetlen.

Csere

Mindkét csapat kapust cserél: nálunk Gulácsi helyett Dibusz Dénes, az ausztráloknál Ryan helyett Jones érkezik.

Közel volt a magyar gól

Egy szöglet-szituáció után Kádár Tamás fejel kapua, ám a gólvonalon egy ausztrál védő ment hatalmasat. A félidőben 0-0.

Magyar sárga

Varga József kapja, 30 méterről lőhet szabadot Ausztrália, de pár méterrel mellé megy a lövés.

A magyar kapufa

Kleinheisler kapásból, jó 23 méterről ver egy hatalmas lécet, közel volt a magyar vezetés. Wow.

Pozitívum

Óriásit játszik Sallai Roland, elöl, hátul is remekel a fiatal játékos.

Ziccert rontottunk

Egy hatalmas ausztrál hiba után szerzünk labdát, a középre adott passzt 10 méterről a kapusba veri Szalai Ádám. Ilyekor mondják, hogy ajtó-ablak.

Vagánykodás

A vagány Sallai Roland félollóból próbált gólt szerezni. Nem sikerült, de azért mikor láttunk ilyet utoljára? Van önbizalma a srácnak, és közben nagyot játszik.

Sárga lap

A meccs első sárga lapját az ausztrál válogatott támadója, Leckie kapja.

Folyamatos a veszély

Az ausztrálok előbb egy felsőlécet vágnak, pár perccel később pedig 10 méterről lőhetnének gólt. Nem teszik, szerencsére, marad a 0-0.

V.I.P.

A mérkőzést a helyszínen tekinti meg Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor is.

Fotó: 24.hu/Fülöp Dániel Mátyás

Mintha kicsit fáradtak lennének a vendégek

Az ausztrálok uralják a meccset, de mi is átjutunk azért a támadótérfélre. Azt viszont fontos realizálni, hogy a vendégek egy kemény felkészülés utolsó fázisában járnak, picit úgy tűnik, mintha kevésbé fókuszálnának. Persze, hát lehet néhány kilométer már azokban a lábakban.

Kontrákra építünk

Ahogy arra számítani lehetett, a vendégeknél van többet a labda, esélyünk akkor lehet, ha hibáznak, illetve ha tudunk kontrázni. Azt érezni lehet, hogy Sallai Roland nagyon él, az ő oldalán lehet keresnivalónk.

Sallai-parádé

Az első pár perc legszebb megmozdulása Sallai Rolandhoz kötődik, aki a balszélről gyönyörűen csapott be két ausztrál védőt is, és egészen az alapvonalig vezette le a labdát, a bedására viszont nem érkezett középen csapattárs.