Élő Hírek

Öngólra öngóllal válaszoltunk: újra kikapott a magyar válogatott

Frissítve: 2018. 06. 15. 15:382018. 06. 09. 17:20

A magyar labdarúgó-válogatott a hét közben siralmas döntetlent játszott a fehérorosz válogatott ellen Bresztben. A kilátástalan meccs után a belga szövetségi kapitány, Georges Leekens először még örömét fejezte ki, hogy volt tartása a csapatnak viszont egyet aludva rá már azt mondta, minden rendben van, csak elöl, hátul és középen van hova fejlődünk.

Leekensszel a kispadon még nem nyert a nemzeti csapat, sőt ami még elkeserítőbb, az a mutatott játék. Elek Ákos, a válogatott rutinos középpályása többek között egyenesen odáig ment, hogy szerinte nem találják a belgával a hangot.

A mérkőzés után egy elemzésben azt írtuk, a játékosok és a szakértők szokatlan kemény kritikája nagyon nem jó hír a szövetségi kapitánynak: még az is előfordulhat, hogy kiadták rá a kilövési engedélyt.

Breszt, 2018. június 6.
Szalai Ádám (b) és a fehérorosz Dzjanisz Paljakov a Bresztben rendezett felkészülési labdarúgó-mérkõzésen 2018. június 6-án. (MTI/EPA/Taccjana Zenkovics)
Georges Leekensre kiadták a kilövési engedélyt?
Könnyen lehet, hogy a belga szövetségi kapitánynak a szombati, Ausztrália elleni mérkőzés lesz a búcsúmeccse.

Adódott a kérdés: ha elveszítjük a vb-re készülő ausztrálok elleni meccset, tényleg menesztik a nagy dirrel-durral beharangozott 69 éves szakembert?

Minden előjel ellenére a magyar válogatott az első 45 percben kiválóan játszott Ausztrália ellen a Groupana Arénában. A játékrész és a meccs legjobbja a Dzsudzsák Balázst helyettesítő Sallai Roland volt, akinek megmozdulásaira lehetne építeni a jövő csapatát.

A második félidőben lassult a játék, egyik csapat sem támadott túl sokat. Három gól esett a mérkőzésen: potyagóllal a vendégek vezettek, mi öngóllal egyenlítettünk, majd már a hosszabbításban Kádár Tamás öngóljával végül kikaptunk.

Ez volt az utolsó barátságos meccs az őszi hajtás előtt. Georges Leekens mérlege négy meccs alatt: egy döntetlen, három vereség.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:

Magyarország-Ausztrália 1-2 (0-0)
2018.06.09., Budapest, Groupama Aréna. 17.30 (Tv: M4)
j.v.: Matej Jug (szlovén)
Magyarország: Gulácsi (Dibusz, 46.) – Szabó J., Vinicius, Kádár, Lovrencsics (Fiola, 73.) – Vadócz, Varga J.,Kleinheisler (Eppel, 66.) – Sallai R. (Varga K., 84.), Szalai (Böde, 61.), Varga R.
Ausztrália: Ryan (Jones, 46.) – Behich, Sainsbury, Milligen, Risdon – Mooy, Luongo (Jedinak, 46.), Rogic (Irvinie, 64.) – Kruse (Arzani, 73.), Leckie, Nabbout (Juric, 46.)
Sárga lap: Varga J. (37.), ill. Leckie (21.)
Gól: Sainsbury (88. – öngól), ill. Arzani (74.), Kádár (90. – öngól)

Kiemelt kép: 24.hu/Fülöp Dániel Mátyás

Élő hírfolyam
19:31

A magyar válogatott 45 percig jól játszott a vb-résztvevő Ausztrália ellen a Groupana Arénában. A meccs legjobbja a Dzsudzsák Balázst helyettesítő Sallai Roland volt, akinek megmozdulásaira lehetne építeni a jövő csapatát. A második játékrész lassú volt, egyik csapat sem támadott túl sokat. Három gól esett a mérkőzésen: potyagóllal a vendégek vezettek, mi öngóllal egyenlítettünk, majd már a hosszabbításban Kádár öngóljával végül kikaptunk.

Kiemelt kép: Fülöp Dániel Mátyás

84. perc

Újonc

Varga Kevin első meccsét játssza a magyar válogatottban. A meccs legjobbja, Sallai Roland megy pihenni.

68. perc

Hosszú idő után helyzet

Komoly helyzetbe kerülnek az ausztrálok, de a nemrég beálló Irvine lövését hárítja az ugyancsak nemrég beálló Dibusz.

66. perc

Csere

Eppel Márton áll be, Kleinheisler László ül le.

61. perc

Csere

Böde Dániel érkezik, Szalai Ádám távozik.

60. perc

Csendélet

Teljesen leült a játék, a csapatok sétálgatnak a pályán. Az 59. percben szöglethez jutunk, az ausztrál kapus hiába ejtette ki a labdát, hamar reagálnak a védők, marad a gól nélküli döntetlen.

18:37

Csere

Mindkét csapat kapust cserél: nálunk Gulácsi helyett Dibusz Dénes, az ausztráloknál Ryan helyett Jones érkezik.

45. perc

Közel volt a magyar gól

Egy szöglet-szituáció után Kádár Tamás fejel kapua, ám a gólvonalon egy ausztrál védő ment hatalmasat. A félidőben 0-0.

44. perc

Magyar sárga

Varga József kapja, 30 méterről lőhet szabadot Ausztrália, de pár méterrel mellé megy a lövés.

37. perc

A magyar kapufa

Kleinheisler kapásból, jó 23 méterről ver egy hatalmas lécet, közel volt a magyar vezetés. Wow.

35. perc

Pozitívum

Óriásit játszik Sallai Roland, elöl, hátul is remekel a fiatal játékos.

30. perc

Ziccert rontottunk

Egy hatalmas ausztrál hiba után szerzünk labdát, a középre adott passzt 10 méterről a kapusba veri Szalai Ádám. Ilyekor mondják, hogy ajtó-ablak.

25. perc

Vagánykodás

A vagány Sallai Roland félollóból próbált gólt szerezni. Nem sikerült, de azért mikor láttunk ilyet utoljára? Van önbizalma a srácnak, és közben nagyot játszik.

21. perc

Sárga lap

A meccs első sárga lapját az ausztrál válogatott támadója, Leckie kapja.

20. perc

Folyamatos a veszély

Az ausztrálok előbb egy felsőlécet vágnak, pár perccel később pedig 10 méterről lőhetnének gólt. Nem teszik, szerencsére, marad a 0-0.

17:52

V.I.P.

A mérkőzést a helyszínen tekinti meg Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor is.

Fotó: 24.hu/Fülöp Dániel Mátyás
15. perc

Mintha kicsit fáradtak lennének a vendégek

Az ausztrálok uralják a meccset, de mi is átjutunk azért a támadótérfélre. Azt viszont fontos realizálni, hogy a vendégek egy kemény felkészülés utolsó fázisában járnak, picit úgy tűnik, mintha kevésbé fókuszálnának. Persze, hát lehet néhány kilométer már azokban a lábakban.

10. perc

Kontrákra építünk

Ahogy arra számítani lehetett, a vendégeknél van többet a labda, esélyünk akkor lehet, ha hibáznak, illetve ha tudunk kontrázni. Azt érezni lehet, hogy Sallai Roland nagyon él, az ő oldalán lehet keresnivalónk.

5. perc

Sallai-parádé

Az első pár perc legszebb megmozdulása Sallai Rolandhoz kötődik, aki a balszélről gyönyörűen csapott be két ausztrál védőt is, és egészen az alapvonalig vezette le a labdát, a bedására viszont nem érkezett középen csapattárs.