Élő Közvetítés

Csoda a vébén, Anglia tizenegyesekkel jutott tovább

Drámai csatában, Anglia jutott a legjobb nyolc közé, miután kedd este 1-1-s játékidő után a hosszabbításban nem esett gól a Kolumbia ellen. Jöttek az angolok számára félelmetesnek számító tizenegyesek,

amelyet úgy nyertek meg az angolok, hogy a világbajnokságok történetében korábban mindhárom büntetőpárbajt elbukták a háromoroszlánosok.

Az első félidő mindenről szólt, csak a futballról nem: Kolumbia rendkívül agresszíven játszott, focizni egyáltalán nem akart, ez pedig megzavarta Angliát, amely csak erőlködött. Fordulás után hamar tizenegyeshez jutott viszont Anglia, miután Harry Kane-t szinte meglovagolta César Sanchez. A „sértett” higgadtan a kapu közepébe vágta a labdát.

Ezután sokáig nem tudott változtatni Kolumbia, de a hajrára összeszedte magát és a 93. percben újra Yerry Mina, a középhátvéd lett a hős: egy szögletet olyan erővel fejelt kapura, hogy Kieran Trippier csak belefejelni tudott, menteni nem.

A hosszabbítás első 15 percében Kolumbia, a másodikban Anglia dominált, azonban gólt egyik fél sem tudott szerezni, így maradtak a büntetők. Az első két pár nem hibázott, majd Jordan Henderson lövését megfogta David Ospina, Mateus Uribe viszont a fölső lécre vágta az övét, így az utolsó párosra maradt minden. Carlos Bacca középre lőtt labdáját megfogta Jordan Pickford, Eric Dier pedig a jobb alsóba gurított, így a történelem során először tizenegyespárbajt nyert Anglia a világbajnokságon!

Eredmény – Foci-vb, nyolcaddöntő

Kolumbia-Anglia 1-1 (0-0)
Moszkva, Szpartak Stadion
Játékvezető: Mark Geiger (amerikai)

Kolumbia: Ospina – Arias (Zapata 114.), Mina, C. Sanchez (Uribe 78.), Mojica – Barrios, D. Sanchez, Lerma (Bacca 61.) – Quintero (Muriel 88.), Cuadrado – Falcao
Szövetségi kapitány: José Pekerman

Anglia: Pickford – Walker (Rashford 113.), Stones, Maguire – Trippier, Dele Alli (Dier 81.), Henderson, Lingard, Young (Rose 102.) – Sterling (Vardy 88.), Kane
Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

gólszerzők: Mina 93. ill. Kane 57.
sárga lap: Barrios 41., Arias 52., C. Sanchez 52., Falcao 63., Bacca 64.  ill. Henderson 56., Lingard 69.
piros lap:

Kiemelt kép: AFP PHOTO / FRANCK FIFE

Jönnek a büntetők

Most kiderül, mennyit ért a tizenegyesek gyakorlása az angol válogatottnál. Emlékeztetőül: Anglia még nem nyert tizenegyespárbajt a világbajnokságok történetében.

Cuadrado nem ismert kegyelmet

Rose süvített volna el a bal szélen, de ezt nagyon nem akarta Cuadrado, úgyhogy durván legyalulta becsúszásával. Vitte a labdát és a babát is, ahogyan a mondás tartja. Villant is a sárga.

Frissít Kolumbia is

De nem a félig sérült Mina jön le, hanem Arias. A helyén a vébén először Zapata folytatja.

Na, ez érdekes

A hosszabbításban engedélyezett plusz egy cserével él mindkét csapat és az angoloknál Marcus Rashford egy hátvéd helyére állt be Kyle Walker személyében.

Most az angolok nyomnak inkább

Az első extra 15 percet követően Gareth Southgate csapata volt aktívabb, a csereként beálló Daniel Rose indult be remekül, de lövése kevéssel a bal kapufa mellett gurult ki.

Pickford újra munkában

Carlos Bacca kapott jó indítást, de a kapujából jó ütemben kilépő angol kapus felszabadított. Kellett Angliának nagyon!

Vardy előtt óriási helyzet adódott!

Rögtön a hosszabbítás második félidejének elején kapott egy labdát Vardy, azonban Ospina ölébe lőtte a labdát. Végül azonban nem is számított, mivel lesről indult.

Maguire teljes zűrzavarban találta magát

Két labda volt a pályán, így kirúgta az egyiket, ám eközben csapattársa, Ashley Young bedobta a labdát. Kolumbia le is csapott rá, sőt Falcao a kapuba is lőtte azt – csakhogy olyan 10-15 másodperccel azután, hogy Mark Geiger a sípjába fújt a zűrzavar miatt. Falcao valószínűleg csak azért nem kapott második sárga lapot, mert a játékvezető nem akart beleszólni a meccsbe…

Egyelőre sokkal aktívabb Kolumbia

Dinamikusabb a dél-amerikai csapat, többet is birtokolja a labdát. Hol volt ez 90 percig? Pickfordnak már többször észnél kellett lennie, hogy 1-1 maradjon az állás.

Mina játszik

Elkezdődött a hosszabbítás, Mina egyelőre pályán, de bizonyára ma este leül még néha nyújtani.

Közben Kolumbia hőse lehet, hogy kidőlt

A házi gólkirály, Yerry Mina húzódásra panaszkodott és nem biztos, hogy folytatni tudja. A középhátvéd már harmadik gólját lövi a vébén, a mai gólját megelőzően Szenegál ellen is ő volt a hős.

Jönnek az időhúzó angol cserék

Egyelőre Jamie Vardy állt be Raheem Sterling helyére, de nyugodtak lehetünk, hogy lesz még egy Southgate-féle zseniális taktikai húzás a hosszabbításban is.

Az egyetlen helyzetét is elpuskázta Kolumbia!

A frissen beálló Dier adta el a labdát, amiből megindult Carlos Bacca, szépen kijiátszották a helyzetet lövésig, Cuadrado azonban a bal fölső sarok fölé bombázott.

Kolumbia végre focizni próbál

75 percig tartott, de eljutottunk idáig. Benyomták az angolokat a saját térfelükre, de nagyon fegyelmezettek a pirosmezesek.

Egyből megélénkült a meccs

Mondjuk fociból még mindig kevesebbet láttunk, de egy angol helyzet és egy jobban igyekvő Kolumbiát látunk, sárga lapokban viszont 5-1-re vezet a dél-amerikai csapat.

Kane tizenegyesével vezet Anglia

Harry Kane hátára pattant föl César Sanchez, ám ezt a rodeót nem nyerhette meg még úgy sem, hogy összecsuklott alatta a “hátasa”. Mark Geiger játékvezető rögtön befújta a büntetőt, melyet később a videobíró is jóváhagyott. A sértett állt a labda mögé, aki a kapu közepébe bikázta a labdát.