Élő Közvetítés

Csoda a vébén, Anglia tizenegyesekkel jutott tovább

Drámai csatában, Anglia jutott a legjobb nyolc közé, miután kedd este 1-1-s játékidő után a hosszabbításban nem esett gól a Kolumbia ellen. Jöttek az angolok számára félelmetesnek számító tizenegyesek,

amelyet úgy nyertek meg az angolok, hogy a világbajnokságok történetében korábban mindhárom büntetőpárbajt elbukták a háromoroszlánosok.

Az első félidő mindenről szólt, csak a futballról nem: Kolumbia rendkívül agresszíven játszott, focizni egyáltalán nem akart, ez pedig megzavarta Angliát, amely csak erőlködött. Fordulás után hamar tizenegyeshez jutott viszont Anglia, miután Harry Kane-t szinte meglovagolta César Sanchez. A „sértett” higgadtan a kapu közepébe vágta a labdát.

Ezután sokáig nem tudott változtatni Kolumbia, de a hajrára összeszedte magát és a 93. percben újra Yerry Mina, a középhátvéd lett a hős: egy szögletet olyan erővel fejelt kapura, hogy Kieran Trippier csak belefejelni tudott, menteni nem.

A hosszabbítás első 15 percében Kolumbia, a másodikban Anglia dominált, azonban gólt egyik fél sem tudott szerezni, így maradtak a büntetők. Az első két pár nem hibázott, majd Jordan Henderson lövését megfogta David Ospina, Mateus Uribe viszont a fölső lécre vágta az övét, így az utolsó párosra maradt minden. Carlos Bacca középre lőtt labdáját megfogta Jordan Pickford, Eric Dier pedig a jobb alsóba gurított, így a történelem során először tizenegyespárbajt nyert Anglia a világbajnokságon!

Eredmény – Foci-vb, nyolcaddöntő

Kolumbia-Anglia 1-1 (0-0)
Moszkva, Szpartak Stadion
Játékvezető: Mark Geiger (amerikai)

Kolumbia: Ospina – Arias (Zapata 114.), Mina, C. Sanchez (Uribe 78.), Mojica – Barrios, D. Sanchez, Lerma (Bacca 61.) – Quintero (Muriel 88.), Cuadrado – Falcao
Szövetségi kapitány: José Pekerman

Anglia: Pickford – Walker (Rashford 113.), Stones, Maguire – Trippier, Dele Alli (Dier 81.), Henderson, Lingard, Young (Rose 102.) – Sterling (Vardy 88.), Kane
Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

gólszerzők: Mina 93. ill. Kane 57.
sárga lap: Barrios 41., Arias 52., C. Sanchez 52., Falcao 63., Bacca 64.  ill. Henderson 56., Lingard 69.
piros lap:

Kiemelt kép: AFP PHOTO / FRANCK FIFE

Tizenegyes!

César Sanchez lerántotta emberét a tizenhatoson belül, Harry Kane hátára szinte fölpattant a kolumbiai.

Ez a párosítás 23 éve elképesztő jelenetet hozott

Kolumbia és Anglia barátságos mérkőzést játszott 1995 szeptember hatodikán. Gólt ugyan nem hozott, de egy világhírűvé váló mozdulatot igen: Rene Higuita a “skorpiórúgásra” keresztelt mozdulattal mentett egy gyenge angol lövést.

Ospina feldobná vele ezt a meccset, az biztos!

Dele Allit ápolták hosszasan

Az angolok középpályása gyepen maradt, nem sokkal azután, hogy egy röviden mentett labdát Lingard kapu fölé vágott, mivel túl magasra pattant egy rendes lövéshez.

Felébredt Kolumbia

Falcao kavargatott a jobb szélen, majd Quinteróhoz passzolt, aki mintegy 20 méterről vette célba az angol kaput. Pickford viszont jó helyen állt és magához öltelte a labdát.

Újra akcióba lépett a videobíró

Anglia szabadrúgáshoz készülődött, akadt egy kis torzsalkodás a játékosok között, Henderson pedig egyszer csak eldobta magát. Visszanézték az esetet és furcsa módon sárga lapot kapott Barrios, ami elég furcsa mert

• Ha úgy ítélik meg, hogy tényleg lefejelte Hendersont, ki kellett volna állítani
  • Ha Henderson színészkedett (valószínűleg igen), akkor neki járt volna a sárga lap

A szabadrúgásból nem lett semmi, egy kapu mellé szálló labdát jegyezhettünk föl.

Gól? Még lövés sincs!

Kane kapu fölé fejelt egyszer, egyébként Sterling bokán lőtt egy védőt és Mojica állította földkörüli pályára a labdát, nagyjából ennyi történt 38 perc alatt.

Na még egy szóváltás

Most nem a játékvezető idézte elő, hanem Kieran Trippier, aki ráborította Radamel Falcaót a labdára. A kolumbiai nem volt feldobva a mozdulattól, de Trippier nem olyan ijedős, így megbeszélték néhány erős mondatnyomatékosító szóban a dolgot.

Beszédes az amerikai bíró

Mark Geiger hosszasan magyarázza a játékosoknak, de sokszor elég fölöslegesen áll emiatt a játék. Általában szabadrúgások és szögletek előtt történik az ilyesmi.

Ebből lehetett volna valami

Cuadrado lőtte hátba az egyik angol védőt, de pont Falcaóhoz pattant a labda ígéretes helyzetben. Csakhogy a csatár elszöszmötölte a lehetőséget, majd Mojica a világból is kilőtte a labdát.  Marad a 0-0.

Kane fejelt fölé

Csak egy picivel volt magasabb a Harry Kane-nek szánt labda a kelleténél, kifacsart pózban fejelt a hosszú felé, de kaput nem tudra már eltalálni.

Sterling elpuskázta

Két kolumbiai védő is azt hitte, majd a másik elhozza a labdát, így az angolokhoz került, Raheem Sterling előtt volt is terület a lövésre, de pont bokán lőtte az előtte álló védőt. Elég lett volt elcsavarni a kapu egyik oldalába…

Tényleg az angolok uralják az elejét

Főleg az angolok irányítanak, de néhány ötlettelenül középre lőtt szögletet leszámítva nem sokra jutottak Southgate játékosai. A túloldalon egy jó elfutás volt, de helyzetig nem jutottak a sárgamezesek.

Egy jó angol ómen

Legutóbbi 28 mérkőzésén nem kapott ki Anglia, amikor Jordan Henderson is pályára lépett. Ez a furcsa egyéni csúcs abszolút angol rekord.

Kolumbia kezdte a meccset

Nem rúgták el vaktában a labdát, inkább megbecsülték azt – legalábbis egy percig. Utána fordult a kocka.