Élő Közvetítés

Nagyot küzdött, de kiesett Izland

Horvátország abban a tudatban készülhetett az Izland elleni mérkőzésre, hogy bármi is történjen, ők biztosan továbbjutottak. Ennek megfelelően Luka Modric kivételével mindenkit lecserélt a kezdőcsapatból Zlatko Dalic.

Horvátország uralta ennek dacára a meccs elejét, az izlandi lelkesedés önmagában nem bizonyult elegendőnek. Az első félidőben csak helyzetecskékig jutottak a felek, fordulás után nem sokkal azonban Milan Badelj egy középre lőtt labdát ügyesen, földre pattintva lőtt a kapu jobb oldalába.

Rendkívüli elszántsággal ment előre ezután Izland és összejött az egyenlítés: a csereként beállt Dejan Lovren percekkel azután, hogy pályára lépett kezezett a tizenhatoson belül. A büntetőt Gylfi Sigurdsson végezte el és kíméletlenül a léc alá vágta a labdát.

Minden erejével támadott Izland a győzelemért, de nem bírták a végét sem erővel, sem koncentrációval, így egy eladott labdát követően Ivan Perisic kilőtte a bal felsőt – ezzel egyidőben pedig Izlandot a vébéről.

Izland kitámadása egyébként teljesen érthető volt, hiszen ha a skandinávok viszik be a győztes gólt, Argentínánál jobb gólkülönbségük miatt továbbjutottak volna.

Eredmény – 3. forduló, D csoport

Izland – Horvátország 1-2 (0-0)
Rosztov Aréna , játékvezető: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
Izland: Halldórsson – Saevarsson, Ingason, R. Sigurdsson (Sigurdarson 70.), Magnússon – J. Gudmundsson, Gunnarsson, Hallfreddsson, Bjarnason – G. Sigurdsson, Finnbogason (A. Gudmundsson 86.)
Szövetségi kapitány: Heimir Hallgrímsson
Horvátország: Kalinic – Jedvaj, Corluka, Caleta-Car, Pivaric – Pjaca (Lovren 70.), Modric (Bradaric 65.), Badelj, Perisic – Kovacic (Rakitic 81.) – Kramaric
Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
gól: G. Sigurdsson 75., Saevarsson 84. ill. Badelj 53., Perisic 90.
sárga lap: Hallfreddsson 59., Finnbogason 64. ill. Pjaca 14., Jedvaj 83.
piros lap:

Kiemelt fotó: Clive Brunskill/Getty Images

Perisic eldöntötte a meccset

Izland 19-re lapot húzott, de nem jött be, a fáradt skandinávok eladták a labdát, Perisic kapott egy remek kiugratást, amit higgadtan a bal felsőbe bombázott. Izland biztosan kiesett.

Pillanatok alatt kapott egyet Saevarsson is

Nem volt más választása, ha elenfedi ellenfelét, biztosan gólhelyzet alakul ki. A szabadrúgást Rakitic mintegy húsz méterről nem sokkal kapu fölé vágta.

Tin Jedvaj besárgul

Gudmundsson lépett volna el a bal szélen, ezért a hátvéd buktatta, jogos volt a sárga lap.

Ezért kár volt behozni Lovrent!

A percekkel korábban beálló Dejan Lovren kézzel blokkolt egy beadást, Lahoz játékvezető pedig azonnal a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé az a Gylfi Sigurdsson állt, aki Nigéria ellen már kihagyott egy büntetőt, azonban ezúttal nem hibázott: teljes erővel bombázott a léc alá. 1-1!

Bjarnason lábában maradt az egyenlítés

Leshatárról indult Finnbogason a feltolt horvát védelem mögül, jól látta meg az érkező Bjarnasont, még az ívelés is tökéletes volt, ám az izlandiak nyolcasa pocsékul találta el a labdát. Talán ha nem kapásból akarja belőni…

Újabb friss emberek a pályán

Beállt Horvátországba Dejan Lovren Marko Pjaca helyére, a túloldalon viszont a középhátvéd, Ragnar Sigurdsson helyére egy csatárt küldött be Heimir Hallgrímsson: Björn Sigurdarsson a pályán. Igaza van az izlandi edzőnek, már semmit sem veszíthet a csapat, hiszen döntetlennel és vereséggel is kiesik. Marad a támadás!

Itt az első csere

Modric helyére Bradaric állt be. Nincs olyan horvát játékos, aki mindhárom csoportmeccset végigjátszotta.

Huhh, Kalinic nagyot kapott

A horvát kapus kirohant a kapujából, éppen az érkező Finnbogason elől tudta fölkapni a labdát. Az izlandi azonban belecsúszott így Kalinicbe, akinek ez érthető módon nagyon fájt.

Hallfredsson ledarálta Pjacát

Az izlandi középpályás akkora lendülettel érkezett, hogy vitte a labdát és a “babát” is, ahogy mondani szokás. Villant a sárga.

Tett is a csodáért Ingason

Az előrehúzódó hátvéd kétszer is közvetlen közelről fejelt kapura, először Kalinic ütötte kapu fölé a labdát, másodjára a keresztlécet súrolva ment ki a labda. Nagyobb fordulatszámra kapcsolatak az izlandiak!

Ez már bent van!

Milan Badelj az előbb még “csak” kapufát lőtt, azonban egy felpörgő labdára lecsaptak a horvátok, a középre adott labdát pedig az érkező középpályás pattintva lőtte az izlandi kapu jobb fölső sarkába. Vezet Horvátország, csodára lenne szülsége a skandinávoknak.

Badelj kapufát rúgott!

Izland nagyot harcolt, de a horvátok előtt adódott lehetőség: Milan Badelj lopta a távolságot, senki nem támadta meg, ő pedig jobbal a fölső lécre bombázott cirka húsz méterről. Óriási gól lett volna!

Majdnem megvártuk a másik meccset

Lionel Messiék még csak most készülnek folytatni a játékot, az Izland-Horvátország meccset ameddig lehetett várakoztatták, de pár perccel így is korábban indult. Ott 1-0 az állás Messi góljával, vagyis jelen állás szerint Argentína továbbjutásra áll.

Atyavilág, micsoda védés volt!

Gunnarson rendkívül okosan tekert egy legurított labdát a jobb fölső sarok felé, de Kalinic káprázatos védéssel mentette meg Horvátországot. Félidőben így 0-0 az állás.

Eddig ez volt a meccs helyzete!

Finnbogason rendkívül erőszakosan szerzett labdát Badeljtől – talán szabálytalanul is – majd Sigurdssonnal kényszerítőzött és a kapuval szemben állva tüzelt. Lövése picivel a bal kapufa mellett suhant el, nagy lehetőség maradt ki!

Nyomnak a horvátok

Volt néhány ígéretes beadás, de ezek nem okoznak gondot a remekül fejelő izlandiaknak. Bjarnason orra viszont annyira vérzik, hogy cserélni kell az orrában a dugót, meg az összevérzett nadrágját – több vér folyik ezen a meccsen, mint a brutális Spanyolország-Marokkón hétfőn!